Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-11-07, 14:50 Autor: Marek Świercz

Łukasz Jastrzembski o tym, co zrobić, by nie w mieć w wyborach dosłownie żadnej konkurencji

Łukasz Jastrzembski o wyborach
- Dlaczego nie miałem konkurencji? Tak się zdarzyło. Nie ma na to żadnego patentu czy przepisu - mówił w Loży Radiowej Łukasz Jastrzembski, który po raz trzeci został burmistrzem Leśnicy. W tym roku w Leśnicy w ogóle nie było prawdziwych wyborów: konkurenta nie miał nie tylko Jastrzembski (już po raz drugi), ale także żaden z 15 radnych. - Ale Mniejszość Niemiecka wystawiła tylko 13. W dwóch okręgach pojawili się inni kandydaci, ale uznaliśmy, że są na tyle dobrzy, że nie warto wystawiać im konkurentów. Ale mamy czterech nowych radnych, więc jest jednak wymiana pokoleniowa - dodał nasz gość.
Jastrzembski opowiada, że choć nie miał konkurenta, to przeprowadził normalną kampanię wyborczą, na przykład biorąc udział w spotkaniach z mieszkańcami we wszystkich sołectwach. Oczywiście z różną frekwencją (od 5 do 30 osób), ale na spotkaniach trzeba się zjawić, bo to wyraz szacunku dla wyborców.

- Gdy planowałem kampanię, jeszcze nie wiedziałem, czy będę miał jakiegoś konkurenta - tłumaczy nasz gość.

Jastrzembski dodaje jednak, że w swego rodzaju referendum, które przeprowadza się w przypadku jednego kandydata na włodarza gminy, zdobył 77 procent głosów, co oznacza, że 23 procent mieszkańców jest do niego nastawionych krytycznie.

- Co znaczy, że trzeba jednak coś poprawić - komentuje. - I to nie jest tak, że jak się ma głównie swoich radnych, to nie można oberwać. Oni też bywają bardzo krytyczni.

Pytany o plany na następną kadencję, Jastrzembski mówi o remoncie basenu z lat 70. ubiegłego wieku, termomodernizacji przedszkola i budowie sali gimnastycznej w Raszowej oraz znalezieniu nowej siedziby dla urzędu miejskiego (także został zbudowany w epoce gierkowskiej, w ścianach jest niestety groźny dla zdrowia azbest).

Zobacz także

2018-06-19, godz. 07:39, Publicystyka w Radiu Opole Ryszard Galla ostrożnie o kandydacie opozycji na prezydenta Opola, wizycie Fransa Timmermansa i porażce niemieckiej reprezentacji - W tej chwili pracujemy nad stworzeniem listy kandydatów do opolskiej Rady Miasta. Na pewno poprzemy też jakiegoś kandydata na prezydenta, ale za wcześnie mówić, kto nim będzie - stwierdził w Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2018-06-19, godz. 07:23, Publicystyka w Radiu Opole Tomasz Kostuś o swoim - i całej opozycji - kandydacie na prezydenta Opola, odwoływaniu ministrów i niepotrzebnym referendum - Złośliwe, tendencyjne i lekko histeryczne reakcje naszych konkurentów pokazują, że wystraszyli się naszego kandydata - przekonywał w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś, broniąc prof. Kazimierza Ożoga, którego… » więcej 2018-06-18, godz. 10:25, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację radnym z Kędzierzyna-Koźla, którzy wnieśli korekty do budżetu, to mamy… » więcej 2018-06-14, godz. 15:46, Publicystyka w Radiu Opole Apolonia Klepacz o mądrych opolskich wyborcach, młodych socjaldemokratach i powrocie do idei Wspólnoty Opolskiej - Nie będę oceniała innych kandydatów, bo od tego są wyborcy. A wyborców mamy świadomych, takich, którzy nie dadzą się zmanipulować, którzy chcą i potrafią czytać programy wyborcze. Im nie wystarczają już ogólnikowe frazesy… » więcej 2018-06-14, godz. 15:29, Publicystyka w Radiu Opole Marcin Gambiec o wyborczych planach Mniejszości Niemieckiej w Opolu, krytyce niesłownego prezydenta i kandydacie opozycji - Mamy w swoim gronie kilku potencjalnych kandydatów na prezydenta Opola. Żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Cały czas rozmawiamy, nie tylko w gronie Mniejszości Niemieckiej, ale także z innymi środowiskami - mówił w Loży Radiowej… » więcej
17181920212223
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »