Radio Opole » Knedle z bigosem » Posłuchaj cyklu » Z przymrużeniem oka, czyli Polsko-Czeski Weekend ...
2018-08-10, 12:41 Autor: Dorota Kłonowska (oprac. Wanda Kownacka)

Z przymrużeniem oka, czyli Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury

VII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury [fot. Dorota Kłonowska]
VII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury [fot. Dorota Kłonowska]
Nad Jeziorem Nyskim zaczyna się dziś (10.08) VII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury. Już w nocy przyjechali na tę imprezę pierwsi artyści, wciąż jeszcze dojeżdżają kolejni - zarówno z całej Polski, jak i z Czech. A są to uznani twórcy, laureaci międzynarodowych nagród i prestiżowych wyróżnień.
Podkreśla to Michał Graczyk, nyski satyryk, pomysłodawca i wieloletni organizator tej imprezy.
Będzie można przyjść i otrzymać bezpłatnie swoja karykaturę oraz porozmawiać z artystami. My rozmawialiśmy z czeskimi twórcami Jirim Novakiem i Vlatislawem Kovarikiem.
A dodajmy, że odwiedzających imprezę czeka w sobotę (11.08) specjalna niespodzianka. Dodatkową atrakcją będzie program pn. Językowe potyczki. „Czeski po polsku - polski po czesku”. Jarosław Radimersky zaprasza na godz. 17.00.

Artyści z Polski i Czech będą także zwiedzać Nysę i zapewne nie ominą Placu Paderewskiego. To miejsce w centrum miasta zostało odnowione w ramach transgranicznego projektu prowadzonego wspólnie z Jesenikiem. Ciekawostką - oprócz plenerowej wiaty - jest też inny zamysł - drewniane rzeźby przedstawiające baśniowe postaci pogranicza. Nasza reporterka rozmawia o nich z Anatolem Bukałą - naczelnikiem Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Nysie, prywatnie miłośnikiem wędrówek po Czechach.

Zobacz także

2018-08-16, godz. 12:00 W cyklu "Knedle z bigosem" zapraszamy do posłuchania rozmowy z Kazimierzem Staszkowem W naszym cyklu "Knedle z bigosem" dzisiaj o swojej przygodzie z Czechami opowiedział Kazimierz Staszków. To regionalista, fotografik, zbieracz minerałów, pasj ... » więcej 2018-08-14, godz. 10:47 Henryk Szylar zabiera nas dziś na rowerowe wycieczki po Czechach » więcej 2018-08-13, godz. 12:28 W cyklu "Knedle z bigosem" zapraszamy tym razem do Pragi Piękna pogoda za oknem, może zatem warto wybrać się na wycieczkę do naszych czeskich sąsiadów? Ci, którzy mają urlop po prostu wsiądą do pociągu lub samochodu ... » więcej 2018-08-09, godz. 13:17 Odwiedzamy czeskie Rejviz z Mechowym Jeziorkiem i kopalnię złota w Złotym Stoku Za oknem upał, zatem w naszym nowym cyklu traktującym o polsko-czeskim partnerstwie proponujemy wycieczkę do chłodnych miejsc leżących po obu stronach pograni ... » więcej 2018-08-08, godz. 12:00 Dziś rozmawiamy o przedsiębiorczości po dwóch stronach granicy W dzisiejszym odcinku cyklu „Knedle z bigosem” gościem Doroty Kłonowskiej jest Wojciech Olszewski – mieszkaniec Głuchołaz, zarazem przewodnik turystyczny, wła ... » więcej 2018-08-07, godz. 16:33 Dziś zgłębiamy tajniki języka czeskiego Co to takiego laska nebeska i dlaczego Czesi nieraz obrażają się na Polaków, szukających towarów w ich sklepach? Czy rzeczywiście nasze języki są do siebie ba ... » więcej 2018-08-07, godz. 16:52 Od dzisiaj przez cały sierpień zapraszamy państwa na knedle z… bigosem W nowym cyklu Radia Opole pt. „Knedle z bigosem” postaramy się przybliżyć nie tylko czeską kuchnię, ale przyjacielskie relacje i kontakty łączące dzisiaj oba ... » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »