Radio Opole » Nasza piękna straż ogniowa » Posłuchaj audycji » Przedstawiamy dzisiaj strażaków z OSP Grodzisko, ...
2018-07-11, 11:25 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Przedstawiamy dzisiaj strażaków z OSP Grodzisko, których część z naszych Słuchaczy kojarzy jako kabaret „Zgrani Fojermani”

Foto: OSP Grodzisko
Foto: OSP Grodzisko
Są równie pewni siebie na scenie, jak i w czasie wyjazdu do akcji. Choć często traktują życie z przymrużeniem oka, to gdy trzeba, są bardzo poważni. Już najmłodszych mieszkańców Grodziska bawią, ale też uczą takich umiejętności jak pierwsza pomoc czy przeciwdziałanie pożarom. Przedstawiamy dzisiaj strażaków z OSP Grodzisko, których część z naszych Słuchaczy kojarzy jako kabaret „Zgrani Fojermani”
Ledwo skończą kilka klas szkoły podstawowej, a już ciągnie ich do straży. Nic dziwnego – szkołę i remizę dzieli tylko płot. Strażackiego fachu najmłodsi uczą się na spotkaniach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a obycia ze sceną w trakcie prób grupy „Ogniste Gwiazdeczki”.
"Nasza Piękna Straż ogniowa" - OSP Grodzisko cz.1
Wystarczy rzucić okiem na plakaty festynów czy dożynek, które odbywają się w naszym regionie. Na co drugim wielki napis „Kabaret Zgrani Fojermani”. Nic dziwnego, ta strażacka trupa od maja do października ma kalendarz wypełniony po brzegi terminami występów, a ich sława sięga daleko poza Opolszczyznę.
"Nasza Piękna Straż ogniowa" - OSP Grodzisko cz.2
Nie samym kabaretem i występami strażacy z Grodziska żyją. Poza zabawianiem ludzi, zajmują się również zwykłą, strażacką pracą. A w wolnych chwilach – choć trzeba oddać prawdzie, że nie ma ich zbyt wiele – albo rozbudowują swoją remizę, albo upiększają jej… salę balową.

Zobacz także

2018-08-03, godz. 00:00 Muzeum Pożarnictwa OSP Strzelce Opolskie Wiele jednostek OSP chwali się swoją historią. Na ogół znajdzie się w remizie kilka starych zdjęć, czasem kronika czy sztandar. Ale miejsce, gdzie można prześ ... » więcej 2018-08-02, godz. 12:00 W OSP Odrowąż wyszkoleniem mogliby obdzielić kilka jednostek Strażackiego fachu uczą maluchy, które ledwo zaczęły chodzić do przedszkola a na dodatek strażacy z OSP Odrowąż w powiecie krapkowickim na potęgę oddają krew. ... » więcej 2018-08-01, godz. 12:00 Strażacy z OSP Tułowice to skoczkowie spadochronowi, nurkowie, drwale, morsy i arboryści Każda ta pasja prędzej czy później przydaje się w ich działaniach ratowniczych. A po działaniach zjeżdżają do remizy, której mogłaby im pozazdrościć niejedna ... » więcej 2018-07-31, godz. 14:06 Choć w okolicy nie mają ani wysokich gór, ani wieżowców, to specjalizują się w ratownictwie wysokościowym Jako jedni z niewielu, zaraz po II wojnie światowej, strażacy ze Strzelec w gminie Domaszowice, mieli do dyspozycji samochód, a nie sikawkę konną. Zresztą do ... » więcej 2018-07-30, godz. 12:00 OSP Gierałcice - w ich wiosce z zasięgiem bywa różnie, więc bardziej niż na systemie powiadamiania sms-ami strażacy po ... Jak zawyje syrena w remizie OSP Gierałcice w powiecie nyskim, to biegną do akcji. I cieszą się, że teraz to syrena, bo lata temu, jeden z nich jechał przez wi ... » więcej 2018-07-27, godz. 08:55 W swojej remizie strażacy z OSP Raszowa przez lata mieli areszt, ale za to nie mieli… toalety. Teraz wszystko się zmieni, bo lada dzień wprowadzają się do nowego budynku. Przynajmniej połowa członków jednostki to olimpijczycy, a z 10 osób nosi to samo n ... » więcej 2018-07-27, godz. 08:50 OSP Domaszowice - najmniejsza jednostka w gminie, gdy nie ma pieniędzy? To zbiorą złom i zamienią na nowy sprzęt Są najmłodszą jednostką w gminie. Na wyposażeniu poza dwoma wozami mają… lusterko na wysięgniku teleskopowym. OSP Domaszowice, bo oni są naszymi dzisiejszymi ... » więcej 2018-07-25, godz. 11:55 OSP Sławięcice w Kędzierzynie-Koźlu nazywana jest trzecią strażą zawodową. Strażacy z OSP Sławięcice nie mieli łatwo… w swojej prawie 120-letniej historii i spalił im się wóz, i wyjazdy do akcji utrudniał im rozładunek zboża w młynie ... » więcej 2018-07-24, godz. 12:00 Strażacy z OSP Przechód w powiecie nyskim trzy razy przenosili siedzibę jednostki, ale to im w niczym nie przeszkadza Na stanie mają niemal zabytkowy wóz, ale zapewniają, że jeszcze ich nie zawiódł. Z pietyzmem kultywują sport, uprawiany jeszcze przez ich dziadków, a dzięki p ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:00 OSP Jasiona w swoich szeregach nie dość, że mają mistrzów Polski, to na dodatek też olimpijczyków Za pierwszą wygraną wybudowali pół remizy, kolejne tytuły wymieniali na samochody. W ich grupie są strażacy z innych jednostek, ale nie podkupują ich, ale zap ... » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »