Radio Opole » Nasza piękna straż ogniowa » Posłuchaj audycji » Przedstawiamy dzisiaj strażaków z OSP Grodzisko, ...
2018-07-11, 11:25 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Przedstawiamy dzisiaj strażaków z OSP Grodzisko, których część z naszych Słuchaczy kojarzy jako kabaret „Zgrani Fojermani”

Foto: OSP Grodzisko
Foto: OSP Grodzisko
Są równie pewni siebie na scenie, jak i w czasie wyjazdu do akcji. Choć często traktują życie z przymrużeniem oka, to gdy trzeba, są bardzo poważni. Już najmłodszych mieszkańców Grodziska bawią, ale też uczą takich umiejętności jak pierwsza pomoc czy przeciwdziałanie pożarom. Przedstawiamy dzisiaj strażaków z OSP Grodzisko, których część z naszych Słuchaczy kojarzy jako kabaret „Zgrani Fojermani”
Ledwo skończą kilka klas szkoły podstawowej, a już ciągnie ich do straży. Nic dziwnego – szkołę i remizę dzieli tylko płot. Strażackiego fachu najmłodsi uczą się na spotkaniach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a obycia ze sceną w trakcie prób grupy „Ogniste Gwiazdeczki”.
"Nasza Piękna Straż ogniowa" - OSP Grodzisko cz.1
Wystarczy rzucić okiem na plakaty festynów czy dożynek, które odbywają się w naszym regionie. Na co drugim wielki napis „Kabaret Zgrani Fojermani”. Nic dziwnego, ta strażacka trupa od maja do października ma kalendarz wypełniony po brzegi terminami występów, a ich sława sięga daleko poza Opolszczyznę.
"Nasza Piękna Straż ogniowa" - OSP Grodzisko cz.2
Nie samym kabaretem i występami strażacy z Grodziska żyją. Poza zabawianiem ludzi, zajmują się również zwykłą, strażacką pracą. A w wolnych chwilach – choć trzeba oddać prawdzie, że nie ma ich zbyt wiele – albo rozbudowują swoją remizę, albo upiększają jej… salę balową.

Zobacz także

2018-07-13, godz. 12:00 OSP Moszczanka to jednostka od wielu lat w sposób szczególny zaangażowana w logistyczną organizację wojewódzkich obcho ... Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypadający na dzień 2 maja, rokrocznie odbywa się w Moszczance. Ale nie tylko organizacją tego wydarzenia zajmują się ... » więcej 2018-07-12, godz. 12:00 OSP Maciowakrze - ich historia jest bogata jak mało której straży w regionie Od 130 lat pomagają, gaszą pożary i… urządzają place zabaw. OSP Maciowakrze w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim to nie tylko prężna jednostka straży, ale równ ... » więcej 2018-07-10, godz. 12:00 OSP Zopowy – choć bliżej im do jednostek w Czechach niż do stolicy gminy, to nie ma to dla nich znaczenia Strażacy z OSP Zopowy w powiecie głubczyckim dbają o bezpieczeństwo na terenie przygranicznym. Już wiele razy współpracowali z kolegami zza południowej granic ... » więcej 2018-07-09, godz. 11:13 Strażacy z OSP Tarnów Opolski - od Kościoła do remizy Strażacy z OSP Tarnów Opolski na równo wsłuchują się w to, czy zawyje zawieszona na remizie syrena alarmowa, czy biją dzwony w położonym naprzeciw kościele. W ... » więcej 2018-07-06, godz. 12:00 OSP Kadłub - większość przedsiębiorców we wsi to strażacy Gdy zawyje syrena, pod remizą stawia się minimum 10 osób. Są znani z nietypowych pojazdów pożarniczych, ale i z tego, że sprzętu zazdroszczą im strażacy-zawod ... » więcej 2018-07-05, godz. 12:00 OSP Nowa Cerekwia - jedna z wielu małych jednostek, ale jednak bardzo wyjątkowa Ze świecą szukać takiej OSP, gdzie druhowie samodzielnie wymienili dach w remizie a panie organizują szkolenie za szkoleniem, i to nie tylko dla strażaków. O ... » więcej 2018-07-04, godz. 12:00 OSP Suchy Bór - Już niedługo liczba pań w jednostce może przewyższyć liczbę panów. Mocno gonią w tych statystykach czw ... Dla niepoznaki, czasem do akcji wyjeżdżają zielonym, a nie czerwonym wozem. Ale zupełnie nie przeszkadza im to w niesieniu pomocy innym, zwłaszcza przy poszuk ... » więcej 2018-07-03, godz. 12:00 W młodości siła! W OSP Dziergowice w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej działa więcej osób niż jest wyszkolonych „doros ... W młodości siła! W OSP Dziergowice w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej działa więcej osób niż jest wyszkolonych „dorosłych” strażaków. Ale z tego narybku już ... » więcej 2018-07-02, godz. 11:45 Główczyce miały chyba największy w kraju przelicznik liczby strażaków na metr kwadratowy! Od pomysłu rzuconego w luźnej rozmowie do imprezy o międzynarodowym zasięgu – tak przez 10 lat zmienił się zlot samochodów strażackich, który organizuje OSP z ... » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »