Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Myszy i ludzie / Myši a lidé
2020-04-04, 09:30 Autor: Rafał Nosal, Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

Myszy i ludzie / Myši a lidé

Myszy i ludzie na festiwalu Kropka [fot. Marcin Gmurek]
Myszy i ludzie na festiwalu Kropka [fot. Marcin Gmurek]
Zespół Na Bani wpisał się wielkimi literami w historię polskiej piosenki turystycznej. Jego następca czyli grupa Myszy i Ludzie może zapisać nawet jej międzynarodową historię. Na rynku muzycznym ukazał się niedawno album „Nohavica z Polska”, na którym można znaleźć całkiem nowe przekłady i aranżacje znanych utworów czeskiego barda. W dzisiejszej audycji o twórczości grupy Myszy i Ludzie związanej z piosenkami Jaromira Nohavicy porozmawiamy z Tomaszem Borkowskim, pomysłodawcą projektu, a także autorem świeżych przekładów piosenek, które znajdują się na płycie. Poznamy również artystów, którzy włożyli serce w utworzenie bardzo ciekawego dzieła na rynku muzycznym.
Posłuchaj audycji MOST z 04.04.2020
Poslouchej pořad MOST z 04.04.2020

Myši a lidé
Skupina Na Bani se zapsala velkými písmeny do dějin polské turistické hudby. A je možné, že její nástupce Myszy a Ludzie (Myši a lidé) napíše mezinárodní příběh tomu žánru. Na hudebním trhu se nedávno ukázalo album „Nohavica z Polska”, na kterém nalezněte zbrusu nové překlady a aranže známých kousků českého barda. V dnešním pořadu o tvorbě skupiny Myszy a Ludzie napojené na písničky Jaromíra Nohavicy popovídáme si s Tomaszem Borkowským, iniciátorem projektu, a také autorem čerstvých překladů písní, které se nacházejí na této desce. Seznámíme se s umělci, kteří vnesli svá srdce do vzniku velmi zajímavého na hudebním trhu díla.

Zobacz także

2020-05-23, godz. 09:30 Festiwalowe lato / Festivalové léto Co łączy wielkie wydarzenia muzyczne w Polsce i Czechach? Jak wygląda praca dziennikarza muzycznego podczas ogromnego festiwalu za naszą południową granicą?… » więcej 2020-05-16, godz. 09:30 Czeska literatura na czas zarazy… / Česká literatura v době moru... Chociaż księgarnie i biblioteki przez długi czas były zamknięte, wzrosła sprzedaż na rynku wydawniczym. Złożyły się na to dwa czynniki: czas wolny od… » więcej 2020-05-09, godz. 09:30 Słów kilka o czeskiej scenie muzycznej / Několik slov o české hudební scéně Zespół QAI pochodzi z Trzyńca, czyli podobnie jak Cieszyn miejscowości graniczącej bezpośrednio z Polską. Dlatego wpływy kulturowe zarówno czeskie jak… » więcej 2020-05-02, godz. 09:30 Powrót do normalności / Návrat k normalitě Trwa powolne odmrażanie światowej gospodarki po przestoju, jaki wywołała światowa pandemia koronawirusa. Jak w walce z niespodziewanym gościem poradzili… » więcej 2020-04-25, godz. 09:30 Na prawo od Jiczyna / Od Jičína napravo Łukasz Majewski przez lata zdobywał główne nagrody na najważniejszych festiwalach piosenki poetyckiej w Polsce. Ma na swoim koncie kilka albumów solowych… » więcej 2020-04-18, godz. 09:30 INSPIR – intensywna współpraca sieci instytucji regionu / INSPIR – intenzivní spolupráce sítí institucí v r… Jacek Zoła, Tomasz Kościów i Jiří Daniel te trzy osoby odpowiedzialne są za projekt pod nazwą INSPIR – intensywna współpraca sieci instytucji regionu… » więcej 2020-04-11, godz. 09:30 Tęsknię za Tobą Czechu… / Stýská se mi po Tobě, Čechu... W Cieszynie, nad brzegiem Olzy, dwoje mieszkańców miasta wywiesiło banery z napisem "Tęsknię za tobą Czechu/Styska se mi po tobe, Cechu". Akcja ma wyrazić… » więcej 2020-03-28, godz. 09:30 Morawska Brama według Kuby Blokesza / Moravská brána dle Kuby Blokesze Jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”… » więcej 2020-03-21, godz. 09:30 INTERREG bez tajemnic / INTERREG bez tajemství Program INTERREG pozwolił przez ostatnie lata na spore zmiany na pograniczu polsko-czeskim. Kto bierze w nim udział? Jak pozyskać zagranicznego partnera? Co… » więcej 2020-03-14, godz. 09:30 Czeskie pieśni według Antoniego Murackiego / České písničky dle Antoniého Murackého Antoni Muracki to warszawski bard, poeta, pieśniarz i tłumacz. Jest odpowiedzialny za album pt. „Świat wg Nohavicy” z którego tak często prezentujemy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »