Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Polsko-czeskie studiowanie / Polsko-české studov ...
2019-06-08, 09:30 Autor: Wiktoria Palarczyk, Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Polsko-czeskie studiowanie / Polsko-české studování

Polsko-czeskie studiowanie [fot. Dariusz Rogowicz]
Polsko-czeskie studiowanie [fot. Dariusz Rogowicz]
Studenci polscy i czescy mają okazję do integracji, ale i powiększania swoich kompetencji i umiejętności. Projekt pt. "Problematyka kompetencji profilaktycznych na tle porównawczym" jest partnerskim przedsięwzięciem Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu i Wyższej Szkoły Nauk Socjalnych z Havirova. Skupia się on na porównaniu modeli kształcenia na kierunkach pedagogicznych a także na wypracowaniu wspólnego modelu profilaktyki i dydaktyki w tym zakresie. W ramach przedsięwzięcia przebadano za pomocą ankiet ponad 400 studentów z Polski i Czech a wyniki opublikowano w dwujęzycznym raporcie. Przed nami jeszcze wyjazdy studyjne, w których udział wezmą nauczyciele akademiccy i studenci oraz publikacja i końcowa konferencja podsumowująca projekt. O tym przedsięwzięciu opowiedzą nasi goście w audycji MOST.
Posłuchaj audycji MOST z 08.06.2019
Poslouchej pořad MOST z 08.06.2019
Polsko-české studování
Polští a čeští studenti mají příležitost k integraci, a také ke rozšíření svých dovedností a znalostí. Projekt s názvem Problematika prevenčních kompetencí s jejich srovnáním je partnerské předsevzetí Vysoké školy správy a administrace v Opolí a Vysoké školy sociálně správní v Havířově. Tento je zaměřen na srovnávání vzdělávacích modelů na pedagogických oborech a také na zapracování společného modelu prevence a didaktiky v tom rozsahu. V rámci toho předsevzetí prozkoumáno pomocí dotazníků přes 400 studentů z Polska a ČR a výsledky byly zveřejněné v dvojjazyčné zprávě. Před námi ještě studijní zájezdy, kterých se zúčastní vysokoškolští učitele a studenti, a publikace i závěrečná konference pro shrnutí projektu. O tomto projektu nám řeknou hosté pořadu MOST.

Zobacz także

2019-07-06, godz. 09:30 Wypad na elektrownię / Výlet na elektrárnu Niełatwym zadaniem jest tam wejść, a co dopiero wjechać na rowerze. Za to możemy obserwować niezapomniane widoki. Za nami 15. edycja rajdu kolarskiego "Wjazd ... » więcej 2019-06-29, godz. 09:30 Czerwcowy wypad do Czech / Červnový výlet do Česka Henryk Mielcarz i Zbigniew Szumiec to zapaleni turyści ze Strzelec Opolskich. Jeżdżenie i zwiedzanie samodzielnie nie jest dla nich. Oni do zwiedzania zaprasz ... » więcej 2019-06-22, godz. 09:30 Festiwalowe wspomnienia / Vzpomínky na festivalu Zakończyła się już 56. edycja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Na deskach opolskiego amfiteatru mieliśmy okazję by zobaczyć największe gwiazdy rodzimej ... » więcej 2019-06-15, godz. 09:30 Czysta sprawa / Čistá záležitost Czy po obu stronach granicy w taki sam sposób oczyszcza się ścieki? Jak kształci się praktyków w czeskich, a jak polskich przedsiębiorstwach? Jaką wodę trzeba ... » więcej 2019-06-01, godz. 09:30 Biblioteka to nie tylko książki / Knihovna nejsou jen knížky Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej 2019-05-25, godz. 09:30 E-bike jako nowoczesna turystyka / E-bike formou moderního turismu Jesenickie cyklotrasy „YESCYKLO” są świetnym przykładem na to, że można stworzyć dobrze działający system, który pozwala na korzystanie z rowerów elektrycznyc ... » więcej 2019-05-18, godz. 09:30 Polsko-czeskie nurkowanie / Polsko-české potápění W samym Opolu są 3 miejsca, w których miłośnicy nurkowania schodzą pod wodę. Tuż za granicą, w Czechach, są dwa spore akweny, w których mieszkańcy Opolszczyzn ... » więcej 2019-05-11, godz. 09:30 Miłośnicy filmów na 70 mm / Amatéři filmů na 70 mm Miłośnicy filmów klasycznych co roku mają okazję zobaczyć nawet kilkanaście ekranizacji, które mają jedną wspólną cechę, jaką jest 70-milimetrowa szerokość ta ... » więcej 2019-05-04, godz. 09:30 Leksykon Polaków w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej / Lexikon Poláků v ČR a SR Przez ponad 30 lat pracowało nad nim ponad stu autorów, dziś skompletowali pięciotomowe dzieło poświęcone życiu i problemom Polaków żyjących na ziemiach czesk ... » więcej 2019-04-27, godz. 09:10 Nasi Sąsiedzi - Czesi / Naši sousedi - Češi Jak wygląda skauting za naszą południową granicą? Co łączy polskich i czeskich harcerzy? O tym na początku kwietnia mogli się przekonać uczniowie Zespołu Szkó ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »