Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » E-bike jako nowoczesna turystyka / E-bike formou ...
2019-05-25, 09:30 Autor: Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

E-bike jako nowoczesna turystyka / E-bike formou moderního turismu

Nowoczesna turystyka na rowerach E-bike [fot. Paweł Konieczny]
Nowoczesna turystyka na rowerach E-bike [fot. Paweł Konieczny]
Jesenickie cyklotrasy „YESCYKLO” są świetnym przykładem na to, że można stworzyć dobrze działający system, który pozwala na korzystanie z rowerów elektrycznych na pograniczu polsko-czeskim. Czy polskie gminy chcą iść tropem naszych południowych sąsiadów? Jak wygląda budowanie systemu e-bików? Ile to kosztuje? Kiedy będzie można skorzystać z takich rozwiązań? Jak wspomniany system może zadziałać na turystykę w województwie opolskim? To tylko niektóre pytania, jakie zadamy naszym gościom podczas audycji MOST. Okazją do rozmów była konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pradziad oraz Spolek V Jesenikach z.s., która odbyła się pod koniec kwietnia w Zlatych Horach.
Posłuchaj audycji MOST z 25.05.2019
Poslouchej pořad MOST z 25.05.2019
E-bike formou moderního turismu
Jesenické cyklostezky „YESCYKLO” jsou skvělou ukázkou toho, že lze vytvořit dobře fungující systém, umožňující využití elektrických kol v polsko-českém pohraničí. Zda polské obce chtějí napodobovat naše jižní sousedy? Jak se staví zařízení pro e-bike? Kolik to stojí? Kdy se začne toto řešení využívat? Jak takový systém může ovlivnit turistiku v Opolském vojvodství? Jsou jen některé otázky, které položíme našim hostem v pořadu MOST. Příležitostí k rozhovoru byla konference pořádaná Sdružením polských obcí Euroregionu Praděd a Spolkem V Jeseníkách z. s., která se konala na konci dubna v Zlatých Horách.

Zobacz także

2019-07-06, godz. 09:30 Wypad na elektrownię / Výlet na elektrárnu Niełatwym zadaniem jest tam wejść, a co dopiero wjechać na rowerze. Za to możemy obserwować niezapomniane widoki. Za nami 15. edycja rajdu kolarskiego "Wjazd ... » więcej 2019-06-29, godz. 09:30 Czerwcowy wypad do Czech / Červnový výlet do Česka Henryk Mielcarz i Zbigniew Szumiec to zapaleni turyści ze Strzelec Opolskich. Jeżdżenie i zwiedzanie samodzielnie nie jest dla nich. Oni do zwiedzania zaprasz ... » więcej 2019-06-22, godz. 09:30 Festiwalowe wspomnienia / Vzpomínky na festivalu Zakończyła się już 56. edycja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Na deskach opolskiego amfiteatru mieliśmy okazję by zobaczyć największe gwiazdy rodzimej ... » więcej 2019-06-15, godz. 09:30 Czysta sprawa / Čistá záležitost Czy po obu stronach granicy w taki sam sposób oczyszcza się ścieki? Jak kształci się praktyków w czeskich, a jak polskich przedsiębiorstwach? Jaką wodę trzeba ... » więcej 2019-06-08, godz. 09:30 Polsko-czeskie studiowanie / Polsko-české studování Studenci polscy i czescy mają okazję do integracji, ale i powiększania swoich kompetencji i umiejętności. Projekt pt. "Problematyka kompetencji profilaktyczny ... » więcej 2019-06-01, godz. 09:30 Biblioteka to nie tylko książki / Knihovna nejsou jen knížky Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej 2019-05-18, godz. 09:30 Polsko-czeskie nurkowanie / Polsko-české potápění W samym Opolu są 3 miejsca, w których miłośnicy nurkowania schodzą pod wodę. Tuż za granicą, w Czechach, są dwa spore akweny, w których mieszkańcy Opolszczyzn ... » więcej 2019-05-11, godz. 09:30 Miłośnicy filmów na 70 mm / Amatéři filmů na 70 mm Miłośnicy filmów klasycznych co roku mają okazję zobaczyć nawet kilkanaście ekranizacji, które mają jedną wspólną cechę, jaką jest 70-milimetrowa szerokość ta ... » więcej 2019-05-04, godz. 09:30 Leksykon Polaków w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej / Lexikon Poláků v ČR a SR Przez ponad 30 lat pracowało nad nim ponad stu autorów, dziś skompletowali pięciotomowe dzieło poświęcone życiu i problemom Polaków żyjących na ziemiach czesk ... » więcej 2019-04-27, godz. 09:10 Nasi Sąsiedzi - Czesi / Naši sousedi - Češi Jak wygląda skauting za naszą południową granicą? Co łączy polskich i czeskich harcerzy? O tym na początku kwietnia mogli się przekonać uczniowie Zespołu Szkó ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »