Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Polsko-czeskie nurkowanie / Polsko-české potápění
2019-05-18, 09:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl, Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Polsko-czeskie nurkowanie / Polsko-české potápění

Polsko-czeskie nurkowanie [fot. Ryszard Jelonek]
Polsko-czeskie nurkowanie [fot. Ryszard Jelonek]
W samym Opolu są 3 miejsca, w których miłośnicy nurkowania schodzą pod wodę. Tuż za granicą, w Czechach, są dwa spore akweny, w których mieszkańcy Opolszczyzny są częstymi bywalcami. Jak nurkuje się w Czechach, a jak w Polsce? Gdzie jest lepsza infrastruktura? – i to zarówno ta, na brzegu, jak i pod wodą. Gdzie i jak szukać ciekawych nurkowisk w kraju naszych południowych sąsiadów? Co czeskich nurków przyciąga do Polski i czy znają nasze akweny? Te, i wiele innych ciekawostek, Agnieszce Pospiszyl zdradzili dwaj doświadczeni instruktorzy nurkowania - Marcin Kwiatkowski z Opola i Ryszard Jelonek z Prudnika.
Posłuchaj audycji MOST z 18.05.2019
Poslouchej pořad MOST z 18.05.2019
Česko-polské potápění
V samotném Opolí jsou 3 místa, která smějí využívat milovníci potápění. Hned u hranice, v Česku, jsou dvě velké nádrže, u kterých častými návštěvníky bývají obyvatele Opolí. Jak se potápí v ČR, a jak v Polsku? Kde jsou lepší technické podmínky (jak na pevnině, tak i pod hladinou vody)? Kde a jak hledat zajímavá místa pro potápění u našich jižních sousedů? Co láká české potápěče do Polska a zda znají naše vodstvo? Ty, a mnohé další zajímavosti prozradili Agnieszce Pospiszyl dva zkušení instruktoři potápění - Marcin Kwiatkowski z Opolí a Ryszard Jelonek z Prudniku.

Zobacz także

2019-07-13, godz. 09:30 Wakacje bez pokuty / Prázdniny bez mandatu Czy w Czechach podobnie jak w Polsce światła mijania są obowiązkowe przez cały rok? Co zrobić by nie otrzymać "pokuty" za wykroczenie, którego w Polsce byśmy ... » więcej 2019-07-06, godz. 09:30 Wypad na elektrownię / Výlet na elektrárnu Niełatwym zadaniem jest tam wejść, a co dopiero wjechać na rowerze. Za to możemy obserwować niezapomniane widoki. Za nami 15. edycja rajdu kolarskiego "Wjazd ... » więcej 2019-06-29, godz. 09:30 Czerwcowy wypad do Czech / Červnový výlet do Česka Henryk Mielcarz i Zbigniew Szumiec to zapaleni turyści ze Strzelec Opolskich. Jeżdżenie i zwiedzanie samodzielnie nie jest dla nich. Oni do zwiedzania zaprasz ... » więcej 2019-06-22, godz. 09:30 Festiwalowe wspomnienia / Vzpomínky na festivalu Zakończyła się już 56. edycja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Na deskach opolskiego amfiteatru mieliśmy okazję by zobaczyć największe gwiazdy rodzimej ... » więcej 2019-06-15, godz. 09:30 Czysta sprawa / Čistá záležitost Czy po obu stronach granicy w taki sam sposób oczyszcza się ścieki? Jak kształci się praktyków w czeskich, a jak polskich przedsiębiorstwach? Jaką wodę trzeba ... » więcej 2019-06-08, godz. 09:30 Polsko-czeskie studiowanie / Polsko-české studování Studenci polscy i czescy mają okazję do integracji, ale i powiększania swoich kompetencji i umiejętności. Projekt pt. "Problematyka kompetencji profilaktyczny ... » więcej 2019-06-01, godz. 09:30 Biblioteka to nie tylko książki / Knihovna nejsou jen knížky Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej 2019-05-25, godz. 09:30 E-bike jako nowoczesna turystyka / E-bike formou moderního turismu Jesenickie cyklotrasy „YESCYKLO” są świetnym przykładem na to, że można stworzyć dobrze działający system, który pozwala na korzystanie z rowerów elektrycznyc ... » więcej 2019-05-11, godz. 09:30 Miłośnicy filmów na 70 mm / Amatéři filmů na 70 mm Miłośnicy filmów klasycznych co roku mają okazję zobaczyć nawet kilkanaście ekranizacji, które mają jedną wspólną cechę, jaką jest 70-milimetrowa szerokość ta ... » więcej 2019-05-04, godz. 09:30 Leksykon Polaków w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej / Lexikon Poláků v ČR a SR Przez ponad 30 lat pracowało nad nim ponad stu autorów, dziś skompletowali pięciotomowe dzieło poświęcone życiu i problemom Polaków żyjących na ziemiach czesk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »