Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Kędzierzyn-Koźle w Ostravie / Kędzierzyn-Koźle v ...
2019-03-30, 09:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl, Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Kędzierzyn-Koźle w Ostravie / Kędzierzyn-Koźle v Ostravě

Kędzierzyn-Koźle w Ostravie [fot. archiwum urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu]
Kędzierzyn-Koźle w Ostravie [fot. archiwum urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu]
Wiele polskich miast promuje się w różnych częściach świata, aby zainteresować swoją ofertą turystyczną. Kędzierzyn-Koźle nie tak dawno postanowił pokazać się na targach turystycznych w Ostravie. Prezentowali to, co miasto ma do zaoferowania, którędy prowadzą najciekawsze szlaki piesze i dlaczego warto wybrać tam również turystykę kajakową. Wspomniane targi to jednak nie jedyny kontakt jednego z największych miast na Opolszczyźnie z naszymi południowymi sąsiadami. O międzynarodowych projektach oraz udziale w targach opowiedzą Beata Pierzchlewicz i Beata Kaczyńska-Pogwizd z urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu.
Posłuchaj audycji MOST z 30.03.2019
Poslouchej pořad MOST z 30.03.2019
Kędzierzyn-Koźle v Ostravě
Hodně polských měst prezentuje svoji turistickou nabídku v různých světadílech. Kędzierzyn-Koźle se nedávno rozhodl ukázat na turistickém veletrhu v Ostravě. Prezentovaly se městské atrakce, trasy nejzajímavějších turistických pěších stezek, a to, co se nabízí pro kanoistické nadšence. Tento veletrh ale není jedinou formou kontaktu jednoho z největších měst Opolského vojvodství s našimi jižními sousedy. O mezinárodních projektech a účasti na této ostravské akci nám řeknou Beata Pierzchlewicz a Beata Kaczyńska-Pogwizd z Městského úřadu v městě Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz także

2019-06-08, godz. 09:30 Polsko-czeskie studiowanie / Polsko-české studování Studenci polscy i czescy mają okazję do integracji, ale i powiększania swoich kompetencji i umiejętności. Projekt pt. "Problematyka kompetencji profilaktyczny ... » więcej 2019-06-01, godz. 09:30 Biblioteka to nie tylko książki / Knihovna nejsou jen knížky Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej 2019-05-25, godz. 09:30 E-bike jako nowoczesna turystyka / E-bike formou moderního turismu Jesenickie cyklotrasy „YESCYKLO” są świetnym przykładem na to, że można stworzyć dobrze działający system, który pozwala na korzystanie z rowerów elektrycznyc ... » więcej 2019-05-18, godz. 09:30 Polsko-czeskie nurkowanie / Polsko-české potápění W samym Opolu są 3 miejsca, w których miłośnicy nurkowania schodzą pod wodę. Tuż za granicą, w Czechach, są dwa spore akweny, w których mieszkańcy Opolszczyzn ... » więcej 2019-05-11, godz. 09:30 Miłośnicy filmów na 70 mm / Amatéři filmů na 70 mm Miłośnicy filmów klasycznych co roku mają okazję zobaczyć nawet kilkanaście ekranizacji, które mają jedną wspólną cechę, jaką jest 70-milimetrowa szerokość ta ... » więcej 2019-05-04, godz. 09:30 Leksykon Polaków w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej / Lexikon Poláků v ČR a SR Przez ponad 30 lat pracowało nad nim ponad stu autorów, dziś skompletowali pięciotomowe dzieło poświęcone życiu i problemom Polaków żyjących na ziemiach czesk ... » więcej 2019-04-27, godz. 09:10 Nasi Sąsiedzi - Czesi / Naši sousedi - Češi Jak wygląda skauting za naszą południową granicą? Co łączy polskich i czeskich harcerzy? O tym na początku kwietnia mogli się przekonać uczniowie Zespołu Szkó ... » więcej 2019-04-13, godz. 09:30 Wielkanocne Czechy / Velikonoční Česko Według wielu przeprowadzanych w Polsce badań Polacy bardziej cenią sobie święta Bożego Narodzenia od Wielkanocy. Nie zmienia to faktu, że w tradycji ludowej o ... » więcej 2019-04-06, godz. 09:30 Prudnik, Krnov i Bruntal - wspólne projekty łączą miasta pogranicza / Prudnik, Krnov a Bruntál - společné projekty poj ... Odległość między polskim Prudnikiem a czeskim Krnovem to niecałe 40 kilometrów. Jednak patrząc na wspólnie realizowane projekty można odnieść wrażenie, że mie ... » więcej 2019-03-23, godz. 09:30 Spotkanie z Julią Różewicz / Setkání s Juliou Różewicz Bohaterka audycji MOST jest znaną bohemistką ze stolicy Dolnego Śląska. Tłumaczyła książki autorów czeskich, takich jak Jan Balabán, Roman Cílek, Emil Hakl, P ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »