Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Międzynarodowi przewodnicy / Mezinárodní průvodci
2019-01-26, 09:30 Autor: Jacek Łuczak

Międzynarodowi przewodnicy / Mezinárodní průvodci

Międzynarodowi przewodnicy [fot. PTTK Tryton]
Międzynarodowi przewodnicy [fot. PTTK Tryton]
Około 40% turystów odwiedzających znajdujące się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie Centrum Informacji Turystycznej to Czesi. Czym interesują się nasi południowi sąsiedzi coraz częściej przybywający do Śląskiego Rzymu? O to zapytamy Jarosława Srębacza, przewodnika górskiego i wiceprezesa Oddziału PTTK Tryton w Nysie. Z kolei Marcin Nowak, prezes tej formacji opowie o zakończonym niedawno kursie dla przewodników, który miał pokazać oprowadzającym wycieczki niezwykłe miejsca w Sudetach Wschodnich. Uczestnicy odwiedzili sporo miejsc za południową granicą, które rzadko znajdują się w programie większych wycieczek. Tym samym wśród polskich przewodników udało się wypromować warte odwiedzenia czeskie obiekty. Mówić będziemy również o kolejnych inicjatywach polsko-czeskich, jakie proponuje nyski Tryton.
Posłuchaj audycji MOST z 26.01.2019
Poslouchej pořad MOST z 26.01.2019
Mezinárodní průvodci
Kolem 40% turistů navštěvujících Cetrum turistické informace sídlící v Bastionu sv. Hedviky v Nise jsou Češi. Co zajímá naše jižní sousedy pořád častěji přijíždějící do Slezského Říma? Na to se ptáme Jarosława Srębacza, horského průvodce a vice předsedu Oddílu PTTK Tryton v Nise. Pak Marcin Nowak, předseda této organizace, řekne nám o nedávno ukončeném kurzu pro průvodce, který měl jim ukázat nevšední výletní místa v Východních Sudetech. Účastníci navštívili početná místa za jižní hranici, které se vzácně nacházejí v programech většiny zájezdů. Tím se podařilo promovat mezi polskými průvodci české objekty, které stojí za podívanou. Probereme i další plánované iniciativy niského Trytona.

Zobacz także

2019-03-16, godz. 09:30 Wyjątkowe sanktuarium trzech narodów / Výjimečný svatostánek tří národů Czy Czesi to naród niewierzący? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w Zlatych Horach. Kustoszem tamtejszego sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki jest Polak, ... » więcej 2019-03-09, godz. 09:30 Od tajemnic ceramiki po wspólne programowanie / Od tajemství keramiky po společné programování Gminy Bierawa i czeskie Markvartovice od kilku lat ściśle ze sobą współpracują. Realizowali już razem projekty sportowe, artystyczny i turystyczne. Piłkarze u ... » więcej 2019-03-02, godz. 09:30 Pies najlepszym przyjacielem sportowca / Pes nejlepším přítelem sportovce Tomasz Radłowski z Bierawy od kilkunastu lat biega ze swoimi psami po lasach i łąkach. Nie chodzi o zwykły spacer z czworonogami, on z tego zrobił sport. A o ... » więcej 2019-02-23, godz. 09:30 Znam historię, kulturę i życie codzienne naszych sąsiadów – Czechów / Znám historii, kulturu a každodenní život našich ... Młodzież ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego wzięła udział w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Znam his ... » więcej 2019-02-16, godz. 09:30 Piosenka Turystyczna a Trampska Hudba Jaromir Nohavica, Wabi Daněk, Čechomor, Adéla Jonášová czy Marien – to tylko niektórzy wykonawcy, jakich można było usłyszeć podczas koncertów „Trampsk ... » więcej 2019-02-09, godz. 09:30 Siatkarska współpraca / Spolupráce volejbalistů W Zespole Szkół w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi od lat w czasie ferii zimowych odbywa się turniej piłki siatkowej uczniów szkół wiejskich. Biorą w nim udz ... » więcej 2019-02-02, godz. 09:30 Kraina Świętej Anny / Krajina sváté Anny Stowarzyszenie Kraina Świętej Anny skupia 10 gmin z 3 powiatów województwa opolskiego: krapkowickiego, strzeleckiego i opolskiego. Dzięki ich działaniom przez ... » więcej 2019-01-19, godz. 09:30 Łączy nas kultura / Pojí nás kultura W dobie internetu coraz łatwiej jest poznawać czeską kulturę nawet nie wychodząc z domu. Coraz częściej na Opolszczyźnie goszczą zespoły muzyczne czy teatry z ... » więcej 2019-01-12, godz. 09:30 Czeskie propozycje dla narciarzy biegowych / Česká nabídka pro běžkaře Czeskie szlaki są jak co roku wyśmienicie przygotowane do uprawiania turystyki narciarskiej. Wiedzą o tym doskonale członkowie Klubu Turystyki Narciarskiej dz ... » więcej 2019-01-05, godz. 09:30 Jak na narty - to do Czech! / Lyžování jen v ČR! Na Opolszczyźnie miejsc gdzie można poszaleć na zjazdówkach niestety nie ma. Za to tuż za miedzą są czeskie ośrodki narciarskie. Od wielu lat Polacy upodobali ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »