Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Z wizytą na Ramzowej - Návštěva Razmové
2018-01-27, 09:30 Autor: Ewelina Rusin-Różycka (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Z wizytą na Ramzowej - Návštěva Razmové

Witajcie! Wszyscy, którzy przychodzą jako goście - odchodzą jako przyjaciele [fot. Ewelina Rusin-Różycka]
Witajcie! Wszyscy, którzy przychodzą jako goście - odchodzą jako przyjaciele [fot. Ewelina Rusin-Różycka]
W pierwszej audycji z cyklu „Most - polsko-czeska współpraca redakcji” odwiedziliśmy Ramzową w Czechach. To właśnie tu znajdują się chętnie odwiedzane przez Czechów i Polaków, ośrodki narciarskie. Trasy są wymagające, czasami trudne, ale są też miejsca dla początkujących. Rozmawialiśmy jak bezpiecznie z nich korzystać i jak zdobywać pierwsze umiejętności, dobrze się przy tym bawiąc. Naszą „przewodniczką” była Izabela Dobosz - instruktorka narciarska i animatorka. Polka, która z tym miejscem związała się emocjonalnie i zawodowo. Łatwy dojazd z Polski powoduje, że spotykamy tu wielu naszych rodaków, z którymi rozmawialiśmy o warunkach narciarskich, kuchni, urokach i atmosferze tego miejsca.
Posłuchaj audycji MOST z 27.01.2018
Poslouchej pořad MOST z 27.01.2018
Návštěva Razmové

V prvním pořadu cyklu „Most – polsko-česká spolupráce redakci" jsme navštívili Ramzovou v ČR. Právě rady se nachází oblíbené Čechy a Poláky lyžařské středisko. Sjezdovky jsou náročné, občas těžké, jsou ale i místa pro začátečníky. Mluvili jsme o tom, jak je bezpečně používat a jak získat první dovednosti, a přitom si skvělé hrát. Naší „průvodkyní" byla Izabela Dobosz – instruktorka lyžování a animátorka. Polka, která se s tím místem svázala emotivně a profesně. I z důvodu snadné cesty z Polska potkávali jsme taky početně krajany, se kterými jsme se bavili o lyžařských podmínkách, kuchyni, kouzelné atmosféře tohoto místa.

Zobacz także

2018-12-08, godz. 09:30 W Polsce – strażacy, w Czechach – hasiči / V Polsku - strażacy, v Česku - hasiči Odwiedzają się przy okazji świąt państwowych, zapraszają wzajemnie na zawody i jubileusze. Dyskutują o nowych systemach linii ssawnych i zmianach w regulamina ... » więcej 2018-12-01, godz. 09:30 Legendy Księstwa Nyskiego / Legendy Niského knížectví Jednym z kierunków naszych wyjazdów zagranicznych zimowych jest Ramzová. Gdy następnie wjedziemy kolejką krzesełkową na Šerák, możemy wybrać się na pieszą węd ... » więcej 2018-11-24, godz. 09:30 Destynacja Turystyczna na polsko-czeskim przygraniczu / Turistická destinace na česko-polském pohraničí Po czeskiej stronie granicy Euroregion Pradziad z dużym powodzeniem prowadzi dla gestorów turystyki z okolic Jesenika, Bruntala i Krnova Destynację Turystyczn ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:30 Najważniejsza w życiu jest harmonia / V životě je nejdůležitější harmonie Jedną z październikowych audycji poświęciliśmy kobietom mieszkającym na Opolszczyźnie. Opowiadały o tym, co dla nich ważne, z czym najtrudniej jest im się mie ... » więcej 2018-11-10, godz. 09:30 Bogactwo za Morawską Bramą / Bohatství za Moravskou bránou Podczas koncertu w Studiu „M” im. SBB, 26 października, zaproszeni słuchacze spotkali się z zespołem „Chwila Nieuwagi i Kubą Blokeszem, by posłuchać programu ... » więcej 2018-11-03, godz. 09:30 Cmentarz Żydowski w Krnovie / Židovský hřbitov v Krnově W refleksyjnym, listopadowym klimacie, w audycji MOST odwiedzimy Cmentarz Żydowski w Krnovie i poznamy jego historię. Do dzisiaj zachowało się tam około 150 n ... » więcej 2018-10-27, godz. 09:30 Wolność niejedno ma kobiece imię / Svoboda má mnohá ženská jména „Było mnóstwo pozytywnej energii, śmiechu, mody i oryginalności, kobiecości i seksapilu” mówi Iwona Łęc-Wylęgała, inicjatorka i koordynatorka darmowych warszt ... » więcej 2018-10-20, godz. 09:30 Polskie i czeskie rękodzieło artystyczne i tradycyjne rzemiosło / Polské a české umělecké a tradiční řemeslo W Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach spotkali się przedstawiciele tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła artystycznego z Polski i Czech. Miłośników kowalstwa, r ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:30 Rynek pracy pogranicza polsko-czeskiego / Pracovní trh polsko-českého pohraničí Podczas XXIV Spotkań Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbywały się w Ostravie, jeden z uczestników tej konferencji, Pan Romuald Jończy, profesor nauk e ... » więcej 2018-10-06, godz. 09:30 Kultura w społeczności przygranicza / Kultura v pohraniční společnosti O tym, jak ważne jest budowanie własnej tożsamości i wiedza skąd się wywodzimy, przekonać się mogli uczestnicy warsztatów zorganizowanych w Jarnołtówku. W ich ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »