Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Z wizytą na Ramzowej - Návštěva Razmové
2018-01-27, 09:30 Autor: Ewelina Rusin-Różycka (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Z wizytą na Ramzowej - Návštěva Razmové

Witajcie! Wszyscy, którzy przychodzą jako goście - odchodzą jako przyjaciele [fot. Ewelina Rusin-Różycka]
Witajcie! Wszyscy, którzy przychodzą jako goście - odchodzą jako przyjaciele [fot. Ewelina Rusin-Różycka]
W pierwszej audycji z cyklu „Most - polsko-czeska współpraca redakcji” odwiedziliśmy Ramzową w Czechach. To właśnie tu znajdują się chętnie odwiedzane przez Czechów i Polaków, ośrodki narciarskie. Trasy są wymagające, czasami trudne, ale są też miejsca dla początkujących. Rozmawialiśmy jak bezpiecznie z nich korzystać i jak zdobywać pierwsze umiejętności, dobrze się przy tym bawiąc. Naszą „przewodniczką” była Izabela Dobosz - instruktorka narciarska i animatorka. Polka, która z tym miejscem związała się emocjonalnie i zawodowo. Łatwy dojazd z Polski powoduje, że spotykamy tu wielu naszych rodaków, z którymi rozmawialiśmy o warunkach narciarskich, kuchni, urokach i atmosferze tego miejsca.
Posłuchaj audycji MOST z 27.01.2018
Poslouchej pořad MOST z 27.01.2018
Návštěva Razmové

V prvním pořadu cyklu „Most – polsko-česká spolupráce redakci" jsme navštívili Ramzovou v ČR. Právě rady se nachází oblíbené Čechy a Poláky lyžařské středisko. Sjezdovky jsou náročné, občas těžké, jsou ale i místa pro začátečníky. Mluvili jsme o tom, jak je bezpečně používat a jak získat první dovednosti, a přitom si skvělé hrát. Naší „průvodkyní" byla Izabela Dobosz – instruktorka lyžování a animátorka. Polka, která se s tím místem svázala emotivně a profesně. I z důvodu snadné cesty z Polska potkávali jsme taky početně krajany, se kterými jsme se bavili o lyžařských podmínkách, kuchyni, kouzelné atmosféře tohoto místa.

Zobacz także

2018-10-20, godz. 09:30 Polskie i czeskie rękodzieło artystyczne i tradycyjne rzemiosło / Polské a české umělecké a tradiční řemeslo W Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach spotkali się przedstawiciele tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła artystycznego z Polski i Czech. Miłośników kowalstwa, r ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:30 Rynek pracy pogranicza polsko-czeskiego / Pracovní trh polsko-českého pohraničí Podczas XXIV Spotkań Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbywały się w Ostravie, jeden z uczestników tej konferencji, Pan Romuald Jończy, profesor nauk e ... » więcej 2018-10-06, godz. 09:30 Kultura w społeczności przygranicza / Kultura v pohraniční společnosti O tym, jak ważne jest budowanie własnej tożsamości i wiedza skąd się wywodzimy, przekonać się mogli uczestnicy warsztatów zorganizowanych w Jarnołtówku. W ich ... » więcej 2018-09-29, godz. 09:30 Faunapark w Lipova-lazne / Faunapark v Lipová-lázně W malowniczej wiosce Lipova-lazne niedaleko Jesenika, od kilkunastu lat Petr Augustin prowadzi Faunapark, czyli mini zoo. Zanim powstało, jeździł po szkołach, ... » więcej 2018-09-22, godz. 09:30 Artystyczne mapowanie regionu Morawsko-Śląskiego i Opolskiego / Umělecké mapování regionů Moravskoslezského a Opolského Roczny projekt artystyczny „Sztuka nas łączy” / „Umeni nas spojuje” dobiega końca. Jego zwieńczeniem był siedmiodniowy plener fotograficzny, w czasie którego ... » więcej 2018-09-15, godz. 09:30 „Art Brut” w Muzeum Wsi Opolskiej / „Art Brut“ v Muzeu opolského venkova W Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach otwarto polsko-czeską wystawę pt. ”Kwiaty i bukiety w twórczości ludowej, naiwnej i Marie Kodovskiej”. Wystawa powstała ... » więcej 2018-09-08, godz. 09:30 O mniejszości polskiej w Republice Czeskiej / O polské menšině v ČR W naszym cyklu „MOST- polsko-czeska współpraca redakcji”, odpoczniemy dziś od zwiedzania i spotkamy się z Martyną Radłowską-Obrusnik, dziennikarką z Czeskiego ... » więcej 2018-09-01, godz. 09:30 Dom Kata / Katovna W audycji MOST przenosimy się w czasie. Jest wiek XVII. Czas „polowań na czarownice”. W towarzystwie Agnieszki Więckowskiej z Czesko-Polskiego Centrum Informa ... » więcej 2018-08-25, godz. 09:30 Ołomuniec – dawna stolica Moraw / Olomouc – bývalé hl. město Moravy W audycji MOST wracamy na turystyczne szlaki i wspólnie z przewodnikiem Panem Marcinem Husakiem zwiedzamy Ołomuniec, historyczną stolicę Moraw, o którym pierw ... » więcej 2018-08-18, godz. 09:30 Polsko-czeskie wesele / Polsko-česká svatba Po studiach Aleksandra postanowiła przeprowadzić się do Czech. Mieszkała u czeskich znajomych i od nich uczyła się języka. Na wspólnej imprezie poznała Tomasa ... » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »