Most
Radio Opole » Most

Aktualności

2018-02-20, 12:44

Rowerem przez Czechy

Rowerem przez Czechy [fot. Janusz Berdzik]
Rowerem przez Czechy [fot. Janusz Berdzik]
Pan Janusz Berdzik wielokrotnie odbywał wyprawy rowerowe po Europie i chociaż Czechy jak dotąd nie były celem jego podróży, to jednak dwukrotnie stały się krajem tranzytowym. W audycji "Most - polsko-czeska współpraca redakcji" Pan Janusz opowie o ogromnej życzliwości braci Czechów, gotowości do wszelkiej pomocy i czeskim humorze.
Czechy, to niezwykle interesujący kraj pod względem turystycznym - doradzimy więc gdzie warto się zatrzymać i na jaką ofertę można liczyć.

Spotkanie z Panem Januszem Berdzikiem w najbliższą sobotę, 24 lutego po 9.10 w programie "Mamy weekend". Do usłyszenia!
2018-02-14, 09:14

Czeski film

Ewelina Rusin-Różycka i Rafał Mościcki [fot. Marta Klubkowska]
Ewelina Rusin-Różycka i Rafał Mościcki [fot. Marta Klubkowska]
Określenie „czeski film” żyje w świadomości Polaków własnym życiem i niestety ma znaczenie negatywne. Ale skąd się ono wzięło? Co wiemy o kinematografii naszych południowych sąsiadów? W audycji z cyklu "Most - polsko-czeska współpraca redakcji" pokażemy, że przypięcie takiej łatki filmom naszych sąsiadów jest nieuzasadnione. Naszym przewodnikiem po czeskim filmie będzie Rafał Mościcki Prezes Stowarzyszenia Opolskie Lamy, animator opolskiego KINA MEDUZA oraz znawca kina.

Czeski film w audycji Most już w najbliższą sobotę, 17 lutego po 9:10 w paśmie porannym Radia Opole "Mamy weekend".
2018-02-08, 16:00

Robocze spotkanie zespołu MOST

Spotkanie zespołu Most [fot. Justyna Krzyżanowska]
Spotkanie zespołu Most [fot. Justyna Krzyżanowska]
8 lutego br. w siedzibie Radia Opole miało miejsce pierwsze, robocze spotkanie zespołu realizującego projekt „Most – polsko-czeska współpraca redakcji". W naszej rozgłośni gościliśmy przedstawicieli organizacji Bonton, czeskiego partnera projektu. W spotkaniu udział wzięli Piotr Moc - Prezes Zarządu Radia Opole SA oraz Jiří Daniel i Milan Daniel ze strony czeskiej oraz Magdalena Sakwińskia, Elżbieta Jadczak i Jacek Łuczak ze strony polskiej, a także Mateusz Huk.
Projekt „Most – polsko-czeska współpraca redakcji" realizowany jest w formie dwustronnej współpracy redakcji internetowej Radia Opole oraz redakcji kwartalnika INSPIR.
więcej »
2018-02-07, 12:52

Izabela i czescy przyjaciele

Na stoku z Ramzikiem [fot. Izabela Dobosz]
Na stoku z Ramzikiem [fot. Izabela Dobosz]
W najbliższej audycji „Most – polsko czeska współpraca redakcji”, odwiedzimy szkółkę narciarską na Ramzowej. Zajrzymy do wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Porozmawiamy także z Czechami - instruktorami narciarskimi zaangażowanymi w zajęcia z grupą opolskich młodych sportowców. Zapytamy jak pracuje się z polską młodzieżą, opowiemy anegdoty, które przydarzają się nawet wtedy, kiedy wydaje się, że znamy język i rozumiemy się nawzajem.

Kolejne spotkanie na Ramzowej w najbliższą sobotę, 10 lutego po 9.10 w programie "Mamy weekend".
2018-02-02, 09:40

Audycje Most w języku czeskim

Ewa Małachowicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Ewa Małachowicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Audycje radiowe z cyklu „Most - polsko-czeska współpraca redakcji” dostępne są już z tłumaczeniem na język czeski. W ostatnich dniach w studiu produkcyjnym Radia Opole odbyło się nagranie czeskiej wersji naszych audycji. Tłumaczenie przygotowała i nagrała Pani Ewa Małachowicz.
Zapraszamy do słuchania.
2018-01-30, 12:13

Skarby pogranicza

Skarby pogranicza [fot. Ewelina Rusin-Różycka]
Skarby pogranicza [fot. Ewelina Rusin-Różycka]
W cyklu naszych radiowych wędrówek po polsko-czeskim pograniczu wybierzemy się do Nysy do Pana Kazimierza Staszkowa. Człowieka, który jest nie tylko autorem książek i przewodników po pograniczu, fotografikiem, wielkim miłośnikiem historii, podróżnikiem i poszukiwaczem przygód. Jest także niezmordowanym zbieraczem minerałów - ma ich sporą kolekcję. Opowie o tych skarbach ziemi, które według legendy zawdzięczamy duchowi gór - Liczyrzepie, przez Czechów zwanemu Karkonosem.

Spotkanie ze skarbami pogranicza w najbliższą sobotę, 3 lutego po 9.10 w programie "Mamy weekend". Do usłyszenia.
2018-01-23, 16:00

Z wizytą na Ramzowej

Na narty z Ramzikiem [fot. Izabela Dobosz]
Na narty z Ramzikiem [fot. Izabela Dobosz]
Wyprawą dźwiękową na Ramzową w Czechach inicjujemy cykl audycji „Most - polsko-czeska współpraca redakcji”. To właśnie tam znajdują się chętnie odwiedzane przez Czechów i Polaków, ośrodki narciarskie. Naszą „przewodniczką” będzie Izabela Dobosz - instruktorka narciarska i animatorka. Polka, która z tym miejscem związała się emocjonalnie i zawodowo.

Wizyta na Ramzowej już w najbliższą sobotę, 27 stycznia o 9:10 w audycji "Mamy weekend".
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »