Radio Opole » 65 lat minęło - historia Radia Opole » Poznaj historię naszej rozgłośni » Red. Stefan Skrzypecki: ten zawód, to było spełn ...
2017-11-09, 11:12 Autor: Krzysztof Dobrowolski (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Red. Stefan Skrzypecki: ten zawód, to było spełnienie moich najskrytszych marzeń

Stefan Skrzypecki, Stanisław Puzyna, Joachim Halupczok i Leszek Opałacz [fot. Radio Opole]
Stefan Skrzypecki, Stanisław Puzyna, Joachim Halupczok i Leszek Opałacz [fot. Radio Opole]
Stefan Skrzypecki i Donat Przybylski [fot. Wanda Kownacka]
Stefan Skrzypecki i Donat Przybylski [fot. Wanda Kownacka]
Bohaterem kolejnego spotkania Krzysztofa Dobrowolskiego z naszymi redakcyjnymi kolegami, którzy kilka dekad temu tworzyli Radio Opole jest red. Stefan Skrzypecki. Na swoim koncie ma setki relacji z przeróżnych wydarzeń sportowych. Nikt jednak – poza niewielkim gronem zespołu realizującego transmisje – nie ma pojęcia, jakie perypetie spotykają naszych kolegów podczas pracy w miejscach odległych czasami o setki kilometrów od Opola. I wtedy o sukcesie decyduje doświadczenie i nieodzowna w tym zawodzie intuicja.
Kiedy nasi koledzy z redakcji sportowej Radia Opole przeprowadzali pierwsze relacje z miejsc, gdzie zmagali się zawodnicy, były to czasy, kiedy wystarczyło powiedzieć np. Stal-Brzeg, i wszyscy byli zadowoleni.

Nadeszła jednak epoka sponsoringu, no i zaczęły się schody. Tasiemcowe nazwy współczesnych klubów nie ułatwiały jednak pracy sprawozdawcom, którzy prowadzili transmisje sportowe. W audycji opowiada o tym red. Stefan Skrzypecki. Człowiek, który do dziś pamięta pewną sytuację, w której pojawiła się groźba spotkania na sali nie sportowej, tylko sądowej.

Zobacz także

2017-12-01, godz. 11:43 Każdy z nas kiedyś był młody i rozpoczynał swoją drogę zawodową - także Piotr Moc, prezes Radia Opole Jeszcze na początku lat 90-tych ub. wieku Radio Opole nadawało CZTERY godziny programu na dobę. Dzisiaj mamy wrażenie, że 24 godziny to za mało, aby o wszystk ... » więcej 2017-11-30, godz. 10:58 Red. Maria Rudnicka: Ta praca jest tak ciekawa i twórcza, że nigdy nie może być nudno Mamy wśród naszego grona prawdziwą rekordzistkę: z mikrofonem Radia Opole przepracowała 50 lat, a w tym czasie – jak mówią wtajemniczeni – przemierzyła wszyst ... » więcej 2017-11-29, godz. 10:21 Kto ma lepszą dolę - informatyk, czy dziennikarz. Odpowiedź zna człowiek Radia Opole - Tomasz Turba, który zgrabnie po ... Gościem kolejnego odcinka cyklu poświęconego ludziom Radia Opole będzie postać przez nas, dziennikarzy powszechnie lubiana, szczególnie wtedy, gdy najważniejs ... » więcej 2017-11-28, godz. 11:39 Od 15 lat pracuje z nami. Nie tylko słucha, ale też ogląda - Joanna Miszkiel - szefowa biura Zarządu Radia Opole bohat ... W przeddzień Święta Niepodległości Radio Opole zaprosiło na koncert jubileuszowy 65-lecia do Filharmonii Opolskiej. Wydarzenie miało podwójny wydźwięk, poniew ... » więcej 2017-11-27, godz. 11:00 Elżbieta Trylnik: dzięki pracy w radiu miałam szczęście poznać wielu wspaniałych artystów Ponad 35 lat temu, pewnego pięknego poranka, w towarzystwie twórcy uczelnianego kabaretu z Wyższej Szkoły Pedagogicznej – Jana Karola Minknera – w Radiu Opole ... » więcej 2017-11-24, godz. 08:47 65 lat minęło... Gościem cyklu był sam jego autor - red. Krzysztof Dobrowolski [FILM, ZDJĘCIA] Wejdzie wszędzie, podejdzie z mikrofonem do każdego i nigdy nie da się zbić z tropu. Zada pytanie każdemu i na każdy temat. Szczyci się tym, że nigdy nie dał ... » więcej 2017-11-23, godz. 14:09 O dzieciństwie z radiem, początkach drogi zawodowej - także w Warszawie - wspomina red. Halina Nabrdalik Aż trudno dzisiaj uwierzy, że zaledwie kilkadziesiąt lat temu mało kto miał w domu telewizor, natomiast posiadanie odbiornika radiowego było przejawem dobroby ... » więcej 2017-11-22, godz. 11:42 Jan Karol Minkner: swój pierwszy program kabaretowy nagrałem w 1975 roku Za tydzień benefis, a już dzisiaj w naszej jubileuszowej audycji – Jan Karol Minkner. Współzałożyciel kabaretu TEKA, a także autor ponad stu piosenek i tekstó ... » więcej 2017-11-21, godz. 10:48 Red. Jacek Rudnik: w radiu nie pracują roboty, tylko ludzie ze swoją odpornością W dobie wszechobecnego internetu odnalezienie i zakup jakiejkolwiek płyty z muzyką nie sprawia większego problemu. 25 lat temu w Opolu wyglądało to zupełnie i ... » więcej 2017-11-20, godz. 11:37 Bogusław Feliszek: o tym, że będę pracować w radiu wiedziałem już w szkole średniej Każdy z nas był obowiązkowo pytany: „a jak trafiłeś do radia?”. I każdy ma tutaj swoją historię, na ogół dość osobliwą, która – zazwyczaj paradoksalnie – nie ... » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »