Radio Opole » 65 lat minęło - historia Radia Opole » Poznaj historię naszej rozgłośni » Roman Waloszczyk: po kilku latach pracy z większ ...
2017-11-08, 12:00 Autor: Krzysztof Dobrowolski (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Roman Waloszczyk: po kilku latach pracy z większością dziennikarzy byłem na „ty”

Roman Waloszczyk [fot. Barbara Tyslik]
Roman Waloszczyk [fot. Barbara Tyslik]
Na pomoc ze strony takiego człowieka zawsze można było liczyć. Złota rączka, Pan Roman, dla innych Romek, a dla nas wszystkich ktoś, kto potrafił się uporać z tradycyjną złośliwością rzeczy martwych.
Roman Waloszczyk - nasz konserwator, elektryk, ale przede wszystkim bardzo przyjazna postać, także dla autora tego cyklu.
Chociaż jest już na emeryturze - jak dziś pamięta swój pierwszy dzień pracy w Radiu Opole.

Rok po powodzi stulecia, w roku 1998 rozpoczął prace w Radiu Opole nasz niezastąpiony kolega, człowiek o dwóch złotych rękach - Roman Waloszczyk. Z zamiłowania - wędkarz, a z pasji nabytej w Radiu - uzdolniony gawędziarz o rybach, grzybach i otaczającej nas przyrodzie. Jednak po latach przyznaje, że nie od razu czuł się tu jak właśnie... ryba w wodzie. O swoich obawach przed podjęciem pracy w radiu i tym, że strach ma wielkie oczy opowiada w audycji.

Zobacz także

2017-11-22, godz. 11:42 Jan Karol Minkner: swój pierwszy program kabaretowy nagrałem w 1975 roku Za tydzień benefis, a już dzisiaj w naszej jubileuszowej audycji – Jan Karol Minkner. Współzałożyciel kabaretu TEKA, a także autor ponad stu piosenek i tekstó ... » więcej 2017-11-21, godz. 10:48 Red. Jacek Rudnik: w radiu nie pracują roboty, tylko ludzie ze swoją odpornością W dobie wszechobecnego internetu odnalezienie i zakup jakiejkolwiek płyty z muzyką nie sprawia większego problemu. 25 lat temu w Opolu wyglądało to zupełnie i ... » więcej 2017-11-20, godz. 11:37 Bogusław Feliszek: o tym, że będę pracować w radiu wiedziałem już w szkole średniej Każdy z nas był obowiązkowo pytany: „a jak trafiłeś do radia?”. I każdy ma tutaj swoją historię, na ogół dość osobliwą, która – zazwyczaj paradoksalnie – nie ... » więcej 2017-11-17, godz. 14:24 Ryszard Pierzchała: w Radiu Opole spotkałem niesamowitych ludzi Drogi, jakie prowadziły ludzi do Radia Opole bywały niezwykle osobliwe. Przykładem tego może być współzałożyciel agencji reklamowej w naszym radiu – Ryszard P ... » więcej 2017-11-16, godz. 12:00 Jak można połączyć rolę reportera redakcji sportowej z bywaniem w światowym kinie opowiada Donat Przybylski SPORT i jeszcze raz SPORT przez wiele lat pracy dziennikarskiej, był domeną naszego kolegi Donata Przybylskiego. Jednak jego pierwsza miłością radiową było KI ... » więcej 2017-11-15, godz. 10:57 O pracy "w szkodliwych warunkach" korespondenta z Brzegu opowiada Wojciech Najda Praca korespondenta terenowego Radia Opole to nie tylko pozyskiwanie oficjalnych informacji od lokalnej administracji samorządowej. Dobry reporter musi być zo ... » więcej 2017-11-14, godz. 11:59 Red. Cezary Puzyna: jako dziecko uwielbiałem przychodzić do radia Stanisław Puzyna, to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy, który pracował w Radiu Opole od lat 70-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj jego ścieżką zawodową podą ... » więcej 2017-11-13, godz. 13:41 Jarosław Radimersky: praca w radiu była zwariowana z niezłą bandą wariatów W ciągu 65 lat działalności Radia Opole, w naszej ofercie antenowej mieliśmy nie tylko trafione - bardziej czy mniej - prognozy pogody. Słuchaczy, którzy słab ... » więcej 2017-11-10, godz. 11:33 Red. Teresa Zielińska: ja tremę po prostu czułam, ale to dobrze wpływało na moje materiały Dzisiaj przedstawiamy osobę, która miała okazję rozmawiać z największymi postaciami polskiej kultury. Byli to artyści znani z pierwszych stron gazet, ale też ... » więcej 2017-11-09, godz. 11:12 Red. Stefan Skrzypecki: ten zawód, to było spełnienie moich najskrytszych marzeń Bohaterem kolejnego spotkania Krzysztofa Dobrowolskiego z naszymi redakcyjnymi kolegami, którzy kilka dekad temu tworzyli Radio Opole jest red. Stefan Skrzype ... » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »