Radio Opole » 65 lat minęło - historia Radia Opole » Poznaj historię naszej rozgłośni » Władysław Gawroński: Jak w Warszawie czegoś nie ...
2017-11-06, 11:06 Autor: Krzysztof Dobrowolski (oprac. Paula Hołubowicz)

Władysław Gawroński: Jak w Warszawie czegoś nie mogli, to opolanie to robili

Władysław Gawroński [fot. Ryszard Łabus/Radio Opole]
Władysław Gawroński [fot. Ryszard Łabus/Radio Opole]
Nasze Radio to nie tylko słuchacze i dziennikarze, ale również zespół wysoko wykwalifikowanych techników, których umiejętności są doceniane w całej Polsce.
Z satysfakcją możemy mówić, że to właśnie w Opolu testowano pierwsze na świecie konsolety działające w technice cyfrowej.
O tym jak to się wszystko zaczęło, także o przygodach z partyjnymi dygnitarzami w czasach PRL-u opowie Władysław Gawroński. W Radiu Opole pracował niemal od początku istnienia naszej rozgłośni, był realizatorem muzycznym, emisyjnym, a także dyrektorem ds. technicznych.

Już na początku lat 90-tych XX-go wieku w Radiu Opole testowano pierwsze na świecie cyfrowe bloki emisyjne. Niejednokrotnie nasi koledzy - technicy byli pionierami w tej dziedzinie, i to właśnie oni metodą prób i błędów musieli szukać rozwiązań, o których nie można było przeczytać, ponieważ na świecie nie było jeszcze internetu. O tych pionierskich czasach opowiada jeden z najbardziej doświadczonych ludzi w swojej dziedzinie - Władysław Gawroński.
Władysław Gawroński - 65 lat minęło – historia Radia Opole cz. 1
Władysław Gawroński - 65 lat minęło – historia Radia Opole cz. 2

Zobacz także

2017-11-22, godz. 11:42 Jan Karol Minkner: swój pierwszy program kabaretowy nagrałem w 1975 roku Za tydzień benefis, a już dzisiaj w naszej jubileuszowej audycji – Jan Karol Minkner. Współzałożyciel kabaretu TEKA, a także autor ponad stu piosenek i tekstó ... » więcej 2017-11-21, godz. 10:48 Red. Jacek Rudnik: w radiu nie pracują roboty, tylko ludzie ze swoją odpornością W dobie wszechobecnego internetu odnalezienie i zakup jakiejkolwiek płyty z muzyką nie sprawia większego problemu. 25 lat temu w Opolu wyglądało to zupełnie i ... » więcej 2017-11-20, godz. 11:37 Bogusław Feliszek: o tym, że będę pracować w radiu wiedziałem już w szkole średniej Każdy z nas był obowiązkowo pytany: „a jak trafiłeś do radia?”. I każdy ma tutaj swoją historię, na ogół dość osobliwą, która – zazwyczaj paradoksalnie – nie ... » więcej 2017-11-17, godz. 14:24 Ryszard Pierzchała: w Radiu Opole spotkałem niesamowitych ludzi Drogi, jakie prowadziły ludzi do Radia Opole bywały niezwykle osobliwe. Przykładem tego może być współzałożyciel agencji reklamowej w naszym radiu – Ryszard P ... » więcej 2017-11-16, godz. 12:00 Jak można połączyć rolę reportera redakcji sportowej z bywaniem w światowym kinie opowiada Donat Przybylski SPORT i jeszcze raz SPORT przez wiele lat pracy dziennikarskiej, był domeną naszego kolegi Donata Przybylskiego. Jednak jego pierwsza miłością radiową było KI ... » więcej 2017-11-15, godz. 10:57 O pracy "w szkodliwych warunkach" korespondenta z Brzegu opowiada Wojciech Najda Praca korespondenta terenowego Radia Opole to nie tylko pozyskiwanie oficjalnych informacji od lokalnej administracji samorządowej. Dobry reporter musi być zo ... » więcej 2017-11-14, godz. 11:59 Red. Cezary Puzyna: jako dziecko uwielbiałem przychodzić do radia Stanisław Puzyna, to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy, który pracował w Radiu Opole od lat 70-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj jego ścieżką zawodową podą ... » więcej 2017-11-13, godz. 13:41 Jarosław Radimersky: praca w radiu była zwariowana z niezłą bandą wariatów W ciągu 65 lat działalności Radia Opole, w naszej ofercie antenowej mieliśmy nie tylko trafione - bardziej czy mniej - prognozy pogody. Słuchaczy, którzy słab ... » więcej 2017-11-10, godz. 11:33 Red. Teresa Zielińska: ja tremę po prostu czułam, ale to dobrze wpływało na moje materiały Dzisiaj przedstawiamy osobę, która miała okazję rozmawiać z największymi postaciami polskiej kultury. Byli to artyści znani z pierwszych stron gazet, ale też ... » więcej 2017-11-09, godz. 11:12 Red. Stefan Skrzypecki: ten zawód, to było spełnienie moich najskrytszych marzeń Bohaterem kolejnego spotkania Krzysztofa Dobrowolskiego z naszymi redakcyjnymi kolegami, którzy kilka dekad temu tworzyli Radio Opole jest red. Stefan Skrzype ... » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »