Radio Opole » Audycje z powiatów
2018-12-15, 09:22 Autor: Joanna Matlak

Komendant Straży Miejskiej: Opole jest przyjaznym miejscem dla bezdomnych

Krzysztof Maślak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Krzysztof Maślak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Bezdomni (fot. Małgorzata Lis-Skupińska/AFRO)
Bezdomni (fot. Małgorzata Lis-Skupińska/AFRO)
- Już we wrześniu rozpoczynamy nasze działania, bo z doświadczenia wiemy, że bezdomni już wtedy szukają sobie jakiegoś lokum na zimę – powiedział w programie Stolica Opole Krzysztof Maślak, komendant Straży Miejskiej w Opolu.
- Oni mają pustostany, węzły ciepłownicze, miejsca pod wiaduktami i mostami i oni już we wrześniu zaczynają znosić tam różne rzeczy, koce, kołdry czy to, co znajdą. Dla nas to tyle dobrze, że w późniejszym okresie jeździmy jak „po sznurku”, bo wiemy, gdzie oni są, jeśli ich nie ma na mieście – mówi Krzysztof Maślak.

- Monitorujemy sytuację nawet kilkanaście razy, kiedy temperatury spadają poniżej zera. Czasem perswazją wymuszamy, aby w tym okresie bezdomni wyszli ze swoich „domów” i poszli do punktów pomocowych, zjedli posiłek, wzięli kąpiel i wymienili odzież. Oni też wtedy widzą innych ludzi i to powoduje refleksję nad swoim życiem – powiedział komendant Maślak.
Z Krzysztofem Maślakiem rozmawia Joanna Matlak

Audycje z powiatów

2019-01-02, godz. 08:28 Włodarze Krapkowic i Gogolina podsumowują 2018 rok Andrzeja Kasiurę oraz Joachima Wojtalę pytamy o ocenę i podsumowanie minionego roku. Po wygranej w wyborach samorządowych obaj będą rządzić w swoich gminach p ... » więcej 2019-01-01, godz. 21:32 Odkrywa historię zamków, pałaców i szlacheckich rezydencji Czy ruiny w strzeleckim parku to pozostałości zamku, czy pałacu? Kto w nim mieszkał? Jakie słynne osobistości się tu pojawiały? Jak balowano, które magnackie ... » więcej 2019-01-01, godz. 12:28 Strażacy podsumowali rok i zakończyli go dwoma dużymi prezentami W studiu zagościli Piotr Zdziechowski i Damian Glik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Rozmawiamy m.in. o tym, jak szybko ... » więcej 2018-12-31, godz. 12:06 Kędzierzyn-Koźle to miasto pełne kultury Czy Kędzierzyn-Koźle jest miastem pełnym wydarzeń kulturalnych? - na to pytanie odpowiada Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury 'Chemik'. Rozmawi ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:50 O przyrodę w Kędzierzynie-Koźlu warto powalczyć Gościem programu jest Lidia Kryś, prezes oddziału Kędzierzyn-Koźle Ligi Ochrony Przyrody i wiceprezes okręgu Opole LOP. To dzięki jej działaniom już prawie ro ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Złote prosię i „Jezisek”, czyli święta po czesku O świątecznych zwyczajach u czeskich sąsiadów opowiada w programie Pogranicze Zdzisław Baran. To sekretarz powiatu nyskiego, zarazem mieszkaniec Głuchołaz, by ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Jubileuszowy rok na pograniczu świętuje Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz Jubileusz 30 - lecia obchodzi głuchołaskie Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, a także w grudniu, minęło 70 lat od przejazdu pierwszego pociągu z Czechosłowacji ... » więcej 2018-12-24, godz. 11:24 Chcę wydobyć z każdego piękno i magię W radiowym studiu zrobiło się baśniowo za sprawą niezwykłych zdjęć, których autorką jest Kasia Michalska - strzelecka fotografka i pedagożka pracująca z niepe ... » więcej 2018-12-24, godz. 11:17 Kolekcjoner rowerów z historią W swojej kolekcji ma ich ponad 170. Najstarszy ma grubo ponad 130 lat. Marian Marek z Dziewkowic pod Strzelcami Opolskimi jest posiadaczem jednej z największy ... » więcej 2018-12-22, godz. 16:32 Niepokojące tendencje demograficzne w gminie Prudnik Nie przybywa ubogich, jednak nadal problemem jest dziedziczenie biedy oraz życie na koszt pomocy społecznej. Kolejnym negatywnym zjawiskiem w gminie Prudnik j ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »