Radio Opole » Audycje z powiatów
2017-12-07, 13:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nowy pomysł na zagospodarowanie Domku Lodowego przy Stawie Zamkowym w Opolu

Domek Lodowy nad Stawem Zamkowym w Opolu [fot. Daria Placek]
Domek Lodowy nad Stawem Zamkowym w Opolu [fot. Daria Placek]
Stawek przed wojną - w tle synagoga i Domek Lodowy © (fot. archiwum Muzeum Śląska Opolskiego)
Stawek przed wojną - w tle synagoga i Domek Lodowy © (fot. archiwum Muzeum Śląska Opolskiego)
Opolska fundacja Czas Podróżników rozpoczęła publiczną zbiórkę pieniędzy na zakup Domku Lodowego przy Stawku Zamkowym w Opolu. Inicjatorzy akcji chcą by powstało tam Centrum Historii i Turystki.
- Na parterze mogłaby znajdować się restauracja. To idealne miejsce pod działalność gastronomiczną. A na piętrze - galeria, sala spotkań - właśnie dla podróżników, przestrzeń dla Opolan, którzy dziś nie mają swojego stałego miejsca - powiedział w programie Stolica Opole Bartosz Małłek z fundacji Czas Podróżników.

Aby osiągnąć cel potrzeba 4 milionów złotych. Połowa tej sumy na wykup budynku, dziś znajdującego się w prywatnych rękach, druga na zagospodarowanie.

Zbiórka pieniędzy prowadzona będzie na portalu zrzutka.pl do końca przyszłego roku.
Bartosz Małłek w rozmowie z Agnieszką Stefaniak

Audycje z powiatów

2018-09-16, godz. 20:00 Anatol Bukała „Zasłużony dla turystyki” w kraju i dla OROT-u Anatol Bukała - szef wydziału kultury, sportu i turystyki UM w Nysie - znalazł się w gronie 3 osób uhonorowanych na jubileuszowej gali Opolskiej Regionalnej O ... » więcej 2018-09-10, godz. 08:14 EDD na polsko – czeskim pograniczu. W Czechach świętują raczej w dużych miastach - W 2017r rekord pobiła Francja - tam w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa wzięło udział 12 mln osób. W Niemczech 4 mln, w Czechach ponad milion. Najwięce ... » więcej 2018-09-09, godz. 14:43 Czesi gubią się na polskich ścieżkach i szlakach. Brakuje tablic - Powinniśmy się uczyć od Czechów czytelnego oznakowywania tras i ścieżek. My u nich wszędzie trafiamy, oni w Polsce się gubią - mówi Henryk Szylar, który cod ... » więcej 2018-09-02, godz. 15:30 Razem walczą, razem się szkolą. Cezary Pryga o czeskich karatekach - Jako Nyska Formacja Obronno - Taktyczna, ale i prywatnie, utrzymuję kontakty z funkcjonariuszami w całej Europie, także z Czechami. Spotykamy się na szkolen ... » więcej 2018-08-26, godz. 19:05 Nyskie spotkania pod znakiem lochów, duchów i czarownic Na najbliższe imprezy, organizowane przez NDK i PTTK TRYTON, zaprasza Jarosław Srębacz, który jest pracownikiem NDK - Informacji Turystycznej w Nysie i zaraze ... » więcej 2018-08-26, godz. 19:05 CykloOpawy, Babie Lato. Kolarskie weekendy na pograniczu Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL w Głuchołazach organizuje imprezy sportowe dla każdego. Od tras dla zaawansowanych kolarzy po krótkie, kilkukilometrowe odcin ... » więcej 2018-08-26, godz. 19:05 Upały niestraszne. Michał Raczyński codziennie jeździ rowerem do Czech Właśnie wrócił z głuchołaskiego AUDAXu, już szykuje się do udziału w kolejnych rowerowych imprezach. Michał Raczyński ma 79 lat i codziennie rowerem pokonuje ... » więcej 2018-08-26, godz. 19:04 Folklor łączy narody. Czesi na nyskiej Folk Fieście. W tle…Tajlandia Dwa zespoły z Czech zostały zaproszone na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Przyjaźń Narodów”, organizowany przez Nyski Dom Kultury także z udziałem gr ... » więcej 2018-08-15, godz. 18:59 Schodzimy do kopalni. Legenda o tym, jak diabeł złotem sypał po pograniczu Krystyna Dubiel - przewodnik sudecki i autorka książek o historii pogranicza, zaprasza na wycieczki do kopalni złota w Złotym Stoku, oraz do Rejviz, nad Mecho ... » więcej 2018-08-15, godz. 18:45 Nowy basen, kajaki, szlak wodny. Powiat nyski kusi Czechów Mieszkańcy Opolszczyzny zimą wybierają czeskie góry, z kolei Czesi lubią latem skorzystać z polskich akwenów. Tego lata polska strona pogranicza przygotowała ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »