Radio Opole » Audycje z powiatów
2017-12-07, 13:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nowy pomysł na zagospodarowanie Domku Lodowego przy Stawie Zamkowym w Opolu

Domek Lodowy nad Stawem Zamkowym w Opolu [fot. Daria Placek]
Domek Lodowy nad Stawem Zamkowym w Opolu [fot. Daria Placek]
Stawek przed wojną - w tle synagoga i Domek Lodowy © (fot. archiwum Muzeum Śląska Opolskiego)
Stawek przed wojną - w tle synagoga i Domek Lodowy © (fot. archiwum Muzeum Śląska Opolskiego)
Opolska fundacja Czas Podróżników rozpoczęła publiczną zbiórkę pieniędzy na zakup Domku Lodowego przy Stawku Zamkowym w Opolu. Inicjatorzy akcji chcą by powstało tam Centrum Historii i Turystki.
- Na parterze mogłaby znajdować się restauracja. To idealne miejsce pod działalność gastronomiczną. A na piętrze - galeria, sala spotkań - właśnie dla podróżników, przestrzeń dla Opolan, którzy dziś nie mają swojego stałego miejsca - powiedział w programie Stolica Opole Bartosz Małłek z fundacji Czas Podróżników.

Aby osiągnąć cel potrzeba 4 milionów złotych. Połowa tej sumy na wykup budynku, dziś znajdującego się w prywatnych rękach, druga na zagospodarowanie.

Zbiórka pieniędzy prowadzona będzie na portalu zrzutka.pl do końca przyszłego roku.
Bartosz Małłek w rozmowie z Agnieszką Stefaniak

Audycje z powiatów

2018-03-23, godz. 10:39 Okiem Dzielnicy: Chabry potrzebują dodatkowych linii MZK i remontu ulic w dzielnicy Kwiatów Elżbieta Kurek i Genowefa Wojnar, radne dzielnicy Chabrów mówią o potrzebie integracji i aktywizacji mieszkańców. Większość z nich to osoby starsze, więc ważn ... » więcej 2018-03-23, godz. 10:06 Sportowa 8 z Praszki ma 400 uczniów. Młodzież chętnie pomaga innym, między innymi oddając krew Lechosław Baros, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce, mówi o kierunkach kształcenia, zwracając uwagę na profile najpopularniejsze. Przybl ... » więcej 2018-03-23, godz. 09:55 Gmina Rudniki stawia na transport rowerowy i rekreację Andrzej Pyziak, wójt gminy Rudniki, podsumowuje 2017 rok, mówi o tegorocznym budżecie i omawia rekordowo, jak zaznacza, dużą liczbę inwestycji dla Rudnik i mi ... » więcej 2018-03-22, godz. 14:53 Co dalej z pomnikiem w Mikolinie? W obronie monumentu stanęła Anna Anders W miniony weekend Opolszczyznę odwiedziła senator Prawa i Sprawiedliwości, a także podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Maria Anders. P ... » więcej 2018-03-22, godz. 14:49 "Park narodowy w lasach stobrawskich nie jest złym rozwiązaniem" - mówi przyrodnik Marek Stajszczyk Gość audycji Radio Opole w powiecie namysłowskim przekonuje, że obawy samorządowców są przesadzone. Leśnicy i firmy nadal będą pracować przy terenach zielonyc ... » więcej 2018-03-22, godz. 14:45 Pokój nie chce parku narodowego, bo zdaniem samorządowców to zahamuje rozwój gminy Gościem audycji Radio Opole w powiecie namysłowskim była wójt Pokoju Barbara Zając. Rozmawialiśmy m.in. o trudach w realizacji kilku inwestycji, ale głównym t ... » więcej 2018-03-22, godz. 14:40 Seniorzy coraz świadomi w Namysłowie, ale nadal trzeba ostrzegać przed oszustami Gościem audycji Radio Opole w powiecie namysłowskim był Paweł Chmielewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. Rozmawialiśmy o kolejnych p ... » więcej 2018-03-22, godz. 14:33 Bezrobocie coraz niższe w Namysłowie. Są jednak tacy, co pracować nie chcą Stopa bezrobocia w powiecie namysłowskim osiągnęła rekordowe 9%. Jeszcze kilka lat temu stopa dobijała do blisko 20%. To efekt ożywienia gospodarczego i spore ... » więcej 2018-03-22, godz. 14:26 W powiecie namysłowskim brakuje rodzin zastępczych. "Nie zachęcają nawet większe wynagrodzenia" - mówi dyrekcja PCPR-u Na terenie tamtejszych samorządów funkcjonuje dziś niewiele ponad 40 rodzin zastępczych, wśród nich są tylko trzy placówki zawodowe. To problem nie tylko powi ... » więcej 2018-03-22, godz. 14:15 Okiem Dzielnicy: Zielone Grotowice potrzebują integracji. Chcą mieć swój własny dom kultury Budowa dzielnicowego domu kultury to największe wyzwanie jakie postawiła sobie na najbliższe lata rada dzielnicy Grotowice. Na ten cel systematycznie od kilku ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »