Radio Opole » Audycje z powiatów
2017-12-07, 13:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nowy pomysł na zagospodarowanie Domku Lodowego przy Stawie Zamkowym w Opolu

Domek Lodowy nad Stawem Zamkowym w Opolu [fot. Daria Placek]
Domek Lodowy nad Stawem Zamkowym w Opolu [fot. Daria Placek]
Stawek przed wojną - w tle synagoga i Domek Lodowy © (fot. archiwum Muzeum Śląska Opolskiego)
Stawek przed wojną - w tle synagoga i Domek Lodowy © (fot. archiwum Muzeum Śląska Opolskiego)
Opolska fundacja Czas Podróżników rozpoczęła publiczną zbiórkę pieniędzy na zakup Domku Lodowego przy Stawku Zamkowym w Opolu. Inicjatorzy akcji chcą by powstało tam Centrum Historii i Turystki.
- Na parterze mogłaby znajdować się restauracja. To idealne miejsce pod działalność gastronomiczną. A na piętrze - galeria, sala spotkań - właśnie dla podróżników, przestrzeń dla Opolan, którzy dziś nie mają swojego stałego miejsca - powiedział w programie Stolica Opole Bartosz Małłek z fundacji Czas Podróżników.

Aby osiągnąć cel potrzeba 4 milionów złotych. Połowa tej sumy na wykup budynku, dziś znajdującego się w prywatnych rękach, druga na zagospodarowanie.

Zbiórka pieniędzy prowadzona będzie na portalu zrzutka.pl do końca przyszłego roku.
Bartosz Małłek w rozmowie z Agnieszką Stefaniak

Audycje z powiatów

2018-06-11, godz. 16:12 Firma Kapica jest liderem w kraju, chce być w pierwszej trójce w Europie Zaczynali od małego zakładu ciesielskiego, obecnie zatrudniają prawie 200 osób i są potentatem na rynku krajowym i w pierwszej dziesiątce na rynku europejskim ... » więcej 2018-06-04, godz. 09:21 Czy opieka społeczna w Polsce powinna zostać zreorganizowana? Leszek Krzyżanowski, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Praszce, mówi o funkcjonowaniu programu Rodzina 500 Plus i sytuacjach, kiedy do rodziny trafia wspa ... » więcej 2018-06-04, godz. 09:21 Kapsuła czasu wróci na kościół w Gorzowie Śląskim, ale wieże wymagają remontu Rozmowa z księdzem Józefem Dziukiem, proboszczem Parafii Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim, dotyczy odnalezionej kapsuły czasu, specyfiki parafii i niezbędneg ... » więcej 2018-06-02, godz. 21:49 Ponad 400 tysięcy euro dla bibliotek i samorządów Nysy i Jesenika „Centrum Działań Wspólnych - sieć kooperacyjna samorządów i NGO Miast Partnerskich” w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020, który ... » więcej 2018-06-02, godz. 19:35 Polsko – czeskie rozpoczęcie sezonu wodnego na pograniczu Trzydniowe ćwiczenia „Bezpieczny sezon wodny na obszarach wodnych pogranicza polsko - czeskiego” zainaugurowały rozpoczęcie wakacji nad akwenami po polskiej i ... » więcej 2018-05-30, godz. 10:56 Klub odkrywców z Ciska szuka historii lokalnej Młodzież Klubu Odkrywców Historii Lokalnej w Cisku nagrywa wspomnienia starszych mieszkańców wsi - babć, dziadków, ale też proboszcza czy kowala. Młodzież zeb ... » więcej 2018-05-29, godz. 17:12 Gogolin nagrodzony za redukcję niskiej emisji i inne działania proekologiczne Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina, wyjaśnia motywy współpracy z samorządem krapkowickim w sprawie ubiegania się o pieniądze z programu Mosty Plus. Rozmowa d ... » więcej 2018-05-29, godz. 17:11 Dlaczego Krapkowice szybciej uzbroją tereny inwestycyjne, niż zaadaptują most? Wiceburmistrz wyjaśnia Andrzej Brzezina, wiceburmistrz Krapkowic, wyjaśnia, dlaczego adaptacja mostu kolejowego na Odrze potrwa dłużej, niż się spodziewano. Mówi też o planie zagosp ... » więcej 2018-05-28, godz. 13:57 Nyski PUP w polsko-czeskiej grupie ds. polityki społecznej W Czechach bezrobocie wynosi 2%, w powiecie nyskim spadło do 8,9%. Powiaty Opolszczyzny, jak: nyski, głubczycki i opolski, ale także położone w województwach ... » więcej 2018-05-28, godz. 13:12 Pogranicze pełne legend, minerałów i nietoperzy Z Kazimierzem Staszkowem rozmawiamy o ostatnich badaniach kolonii nietoperzy, jakie mieszkają w sztolniach w Głuchołazach, a także w kopalni marmuru w Sławnio ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »