Radio Opole » Pogranicze (DAB+) » Audycje z pogranicza

Audycje z pogranicza

2018-11-19, 15:33 Autor: Dorota Kłonowska

Strażackie przygotowania do zimy na pograniczu

PSP w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
PSP w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Paweł Gotkowski [Fot.Dorota Kłonowska]
Paweł Gotkowski [Fot.Dorota Kłonowska]
Sezon zimowy niesie wiele zagrożeń – to nie tylko niesprawne piece i kominy, ale też zabłąkani narciarze, czy wypadki w górach.
- Jeszcze w tym roku bierzemy udział w szkoleniach i ćwiczeniach, np. w czeskich jaskiniach. Z kolei Czesi ćwiczą u nad nad wodami. Mamy też w Nysie specjalistyczną grupę ratownictwa wysokościowego, której działania dotyczą zdarzeń zarówno na wysokich budowlach, jak i w trudno dostępnych partiach gór – mówi mł. bryg. Paweł Gotkowski – zastępca komendanta powiatowego PSP w Nysie, zarazem rzecznik prasowy straży.
W programie Pogranicze przestrzegamy też przed nieodpowiedzialnym korzystaniem z urządzeń grzewczych i zachęcamy do wyposażenia mieszkań i domów w tzw. czujki pomiaru tlenku węgla.
Rozmawiamy również o transgranicznych programach, których efektem są nie tylko wspólne ćwiczenia, ale też zakupy sprzętu strażackiego.
Paweł Gotkowski w rozmowie z Dorotą Kłonowską

Zobacz także

2018-12-10, godz. 09:05, Audycje z powiatów Skarby Powiatowego Muzeum Ziemi Głubczyckiej O historii Ziemi Głubczyckiej, współpracy z Czechami, dziejach tamtejszego muzeum, śródziemnomorskim klimacie, skarbie monet i „ceramicznych kuleczkach” opowiada gość nyskiego studia Radia Opole - dr Barbara Piechaczek. » więcej 2018-12-10, godz. 08:50, Audycje z powiatów Nyski punkt informacji turystycznej coraz bliższy Czechom 40% turystów odwiedzających punkt informacji turystycznej w Nysie, to Czesi, a zainteresowanie wciąż wzrasta. Można tam kupić oryginalne pamiątki i bezpłatnie otrzymać mapy oraz przewodniki. Są także specjalne, polsko - czeskie „kąciki” r ... » więcej 2018-12-03, godz. 10:22, Audycje z powiatów Elektryczne rowery na polsko - czeskim pograniczu? Nowy rodzaj turystyki i połączenie istniejących już ścieżek rowerowych w spójną sieć było przedmiotem spotkania w Pokrzywnej, jakie zorganizował Euroregion Pradziad. Chodzi o to, aby trasy zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie grani ... » więcej 2018-11-26, godz. 18:51, Audycje z powiatów Edward Szupryczyński o przygranicznych inwestycjach w Głuchołazach Kolejna kadencja nowego - starego burmistrza Głuchołaz upłynie pod znakiem zacieśniania transgranicznej współpracy, bowiem jest ona znaczącym czynnikiem rozwoju gminy. » więcej 2018-11-26, godz. 18:40, Audycje z powiatów Trasy rowerowe bezpieczniejsze w Czechach? Okazją do rozmowy o ścieżkach rowerowych po obu stronach granicy jest spotkanie przygranicznych gmin w Pokrzywnej (23.11), zorganizowane przez Euroregion Pradziad. Zdaniem Henryka Szylara - pasjonata turystyki rowerowej górskiej, Polacy p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »