Radio Opole » Pogranicze (DAB+) » Audycje z pogranicza

Audycje z pogranicza

2018-11-19, 15:33 Autor: Dorota Kłonowska

Strażackie przygotowania do zimy na pograniczu

PSP w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
PSP w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Paweł Gotkowski [Fot.Dorota Kłonowska]
Paweł Gotkowski [Fot.Dorota Kłonowska]
Sezon zimowy niesie wiele zagrożeń – to nie tylko niesprawne piece i kominy, ale też zabłąkani narciarze, czy wypadki w górach.
- Jeszcze w tym roku bierzemy udział w szkoleniach i ćwiczeniach, np. w czeskich jaskiniach. Z kolei Czesi ćwiczą u nad nad wodami. Mamy też w Nysie specjalistyczną grupę ratownictwa wysokościowego, której działania dotyczą zdarzeń zarówno na wysokich budowlach, jak i w trudno dostępnych partiach gór – mówi mł. bryg. Paweł Gotkowski – zastępca komendanta powiatowego PSP w Nysie, zarazem rzecznik prasowy straży.
W programie Pogranicze przestrzegamy też przed nieodpowiedzialnym korzystaniem z urządzeń grzewczych i zachęcamy do wyposażenia mieszkań i domów w tzw. czujki pomiaru tlenku węgla.
Rozmawiamy również o transgranicznych programach, których efektem są nie tylko wspólne ćwiczenia, ale też zakupy sprzętu strażackiego.
Paweł Gotkowski w rozmowie z Dorotą Kłonowską

Zobacz także

2018-12-31, godz. 11:38, Audycje z powiatów Złote prosię i „Jezisek”, czyli święta po czesku O świątecznych zwyczajach u czeskich sąsiadów opowiada w programie Pogranicze Zdzisław Baran. To sekretarz powiatu nyskiego, zarazem mieszkaniec Głuchołaz, były burmistrz i przewodniczący głuchołaskiej RM. Przede wszystkim jednak miłośnik… » więcej 2018-12-31, godz. 11:38, Audycje z powiatów Jubileuszowy rok na pograniczu świętuje Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz Jubileusz 30 - lecia obchodzi głuchołaskie Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, a także w grudniu, minęło 70 lat od przejazdu pierwszego pociągu z Czechosłowacji przez Głuchołazy. » więcej 2018-12-22, godz. 16:30, Audycje z powiatów Sylwester na Kopie Biskupiej, Śnieżniku, Strzelińcu, czy na Borówkowej? O świąteczne plany nyskiego PTTK Tryton pytamy jego szefa Marcina Nowaka. Nadchodzące dni będą pełne atrakcji, bo nie każdy spędza święta w domowych pieleszach. » więcej 2018-12-22, godz. 16:20, Audycje z powiatów Marcin Husak o świątecznych zwyczajach w Czechach Marcin Husak, to regionalista, autor książek, przewodnik turystyczny i kierownik Centrum Tradycji Tkackich w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Nam opowiada o tradycjach świątecznych na pograniczu, które stanowi kulturowy tygiel. » więcej 2018-12-10, godz. 09:05, Audycje z powiatów Skarby Powiatowego Muzeum Ziemi Głubczyckiej O historii Ziemi Głubczyckiej, współpracy z Czechami, dziejach tamtejszego muzeum, śródziemnomorskim klimacie, skarbie monet i „ceramicznych kuleczkach” opowiada gość nyskiego studia Radia Opole - dr Barbara Piechaczek. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »