Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-08-29, 13:00 Autor: Bogusław Kalisz

Dekarbonizacja w ECO. Firma zbuduje kolejny kocioł gazowy

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA foto:ECOfacebook
Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA foto:ECOfacebook
Podpisanie umowy na inwestycję w ECO fot.ECO
Podpisanie umowy na inwestycję w ECO fot.ECO
Spółka ECO kontynuuje proces dekarbonizacji, czyli odchodzenia od pozyskiwania ciepła z kotłów węglowych. Przy ul. Harcerskiej w Opolu powstanie kolejny gazowy układ wysokosprawnej kogeneracji. Budowa instalacji produkującej energię cieplną i elektryczną w jednym procesie stanowi element programu ograniczenia mocy kotłów węglowych w opolskiej elektrociepłowni.
- Sukcesywnie zwiększamy wolumen mocy produkowanej z wykorzystaniem paliwa gazowego, bo tą drogą możemy zmniejszyć emisję CO2 o połowę z każdego wyprodukowanego GJ w porównaniu z kotłami węglowymi – mówi Mirosław Romanowicz, członek zarządu ECO SA ds. operacyjnych.

Wykonawcą nowego układu będzie konsorcjum firm Elemont i Ferox. ECO ma już wydane pozwolenie na budowę. Koszt inwestycji wyniesie blisko 70 mln zł. Nowy układ w Opolu rozpocznie pracę w czerwcu 2025 roku.

Zobacz także

2024-11-29, godz. 15:05, Wiadomości z regionu Młodzi ludzie zyskają nowe miejsce spotkań w Opolu Pierwsze w województwie laboratorium innowacji miejskich Urban Lab zostanie utworzone na najwyższym piętrze centrum przesiadkowego Opole Główne. Ratusz pozyskał na ten cel cztery miliony złotych dofinansowania. » więcej 2024-11-29, godz. 14:30, Sport i turystyka Czas na rundę rewanżową. Wieczorem Odra Opole zagra z Ruchem Chorzów W meczu 18. kolejki Betclic 1. Ligi piłkarze Odry Opole zagrają dziś (29.11) wieczorem na Stadionie Śląskim z Ruchem Chorzów. Spadkowicz z ekstraklasy po pierwszej rundzie rozgrywek zajmuje piąte miejsce. Zespół trenera Jarosława… » więcej 2024-11-29, godz. 13:05, Wiadomości z regionu USK i Odra Opole pokazują nowotworom czerwoną kartkę. Trwają "Andrzejki z wąsem" 'Andrzejki z wąsem' - to wspólna akacja badań profilaktycznych Odry Opole i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. » więcej 2024-11-29, godz. 11:20, Patronaty - polecamy Jak działa program łączący młode talenty z doświadczonymi ekspertami i liderami rynku? Przyjdź i się dowiedz! Już w najbliższy poniedziałek (02.12) odbędzie się inauguracja programu mentoringowego Opole Connect. To inicjatywa skierowana do studentów opolskich uczelni, mająca na celu wspieranie ich rozwoju zawodowego poprzez współpracę z… » więcej 2024-11-29, godz. 10:26, Wiadomości z regionu Skradziona z dworca rzeźba - odnaleziona. Policja namierzyła "miłośnika sztuki" Policjanci z Opola ustalili i zatrzymali 48-letniego mieszkańca podejrzanego o kradzież rzeźby z dworca kolejowego. Dzieło zostało odzyskane i wkrótce trafi do prawowitego właściciela. » więcej
18192021222324
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »