Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-10-26, 23:24 Autor: Jakub Biel

Siatkarki UNI Opole przerwały dwie serie i zanotowały pierwsze zwycięstwo w tym sezonie

UNI Opole - Energa MKS Kalisz [fot. AK]
UNI Opole - Energa MKS Kalisz [fot. AK]
Siatkarki UNI Opole w końcu zwycięskie. Opolskie "Wilczyce" przełamały kiepską passę trzech porażek na początku tego sezonu i zwyciężyły z Energą MKS-em Kalisz 3:1 (25:16, 16:25, 26:24, 25:22). Wygrany mecz był również pierwszym zwycięstwem w historii z tym przeciwnikiem w siatkarskiej ekstraklasie. Najwięcej punktów dla opolskiej drużyny - 27 - zdobyła Ana Karina Olaya, która została wybrana zawodniczką tego meczu.
Pierwszy set tego spotkania mógł dawać kibicom opolskiej drużyny nadzieję, że to UNI Opole przełamie passę przegranych spotkań z Energą MKS-em Kalisz na poziomie siatkarskiej ekstraklasy. Opolanki dobrze weszły w to spotkanie, pewnie i skutecznie zagrywały, a ich ataki zwykle nie napotykały na przeszkodę w postaci bloku kaliszanek. Kompletnie pogubiona drużyna Energi MKS-u zdołała w pierwszej partii wywalczyć zaledwie 16 punktów.

Drugi set tego spotkania to ponownie przewaga opolskiego zespołu, który prowadził od początku partii. Niestety, gra "Wilczyc" stanęła w środkowej części seta. Kaliszanki nie dość, że zdołały odrobić straty, to jeszcze wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Wygrywając... do 16.

Trzeci set tego spotkania był najbardziej emocjonujący. O jego losie zadecydowała końcówka. Decydująca rozgrywka rozpoczęła się od stanu 22:22. Najpierw Marta Pamuła wyprowadziła opolski zespół na prowadzenie. W kolejnej akcji została zablokowana, ale Julia Bińczycka ponownie zagrała do Pamuły, a ta skutecznie zaatakowała, dając UNI pierwszą piłkę setową. Seta zakończył błąd zawodniczek Energi MKS-u Kalisz, które wpadły w siatkę przy stanie 25:24 dla UNI Opole.

W partii numer cztery ponownie mieliśmy wyrównaną grę i ponownie zanosiło się na emocjonującą końcówkę spotkania. Ostatecznie UNI Opole wygrało 25:22, przełamując tym samym dwie serie. Po pierwsze, była to pierwsza wygrana opolskiej drużyny w tym sezonie, a po drugie było to pierwsze w historii występów UNI Opole w ekstraklasie zwycięstwo nad Energą MKS-em Kalisz.

Mecz podsumowała Ada Adamek, kapitan UNI Opole:
Ada Adamek

Zobacz także

2023-08-30, godz. 13:00, Wiadomości z regionu W Czarnowąsach doszło do podwójnego zabójstwa. Nie żyją dzieci w wieku 3 i 4 lat Podwójne morderstwo - tak prokuratura zakwalifikowała wczorajszą tragedię w opolskiej dzielnicy Czarnowąsy. » więcej 2023-08-30, godz. 12:48, Wiadomości z regionu MOSiR Opole podał datę ponownego otwarcia "Wodnej Nuty" i "Akwarium" Najpóźniej 8 września zostaną ponownie otwarte obie kryte pływalnie w Opolu. Zarówno 'Wodna Nuta', jak i 'Akwarium', były nieczynne przez wakacje ze względu na remonty. » więcej 2023-08-30, godz. 10:15, Sport i turystyka Wracają handballowe emocje. Gwardia Opole rozpoczyna nowy sezon Do opolskiej Stegu Areny wracają handballowe emocje. Gwardia Opole rozpoczyna nowy sezon ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Orlen Superliga, bo tak od tego sezonu będą nazywały się te rozgrywki startuje już dziś (30.08). 'Gwardziści'… » więcej 2023-08-29, godz. 16:18, Patronaty - polecamy Jędrzej Skiba gwiazdą pikniku „Opolskie gościnne – siła różnorodności” „Opolskie gościnne - siła różnorodności” - piknik pod takim hasłem odbędzie się w sobotę (2.09) w godz. 12:00 - 18:00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Wydarzenie ma na celu spotkanie regionalnych tradycji i kultury… » więcej 2023-08-29, godz. 16:00, Gospodarka Opolskie gminy mogą liczyć na wsparcie urzędu marszałkowskiego Trzy gminy z Opolszczyzny otrzymają pomoc finansową od zarządu województwa opolskiego. Przekazana ona będzie na różne cele, od zwiększenia bezpieczeństwa po budowę nowej drogi. Pierwszym beneficjentem jest Opole, które otrzyma 180… » więcej
451452453454455456457
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »