2021-04-11, 18:37 Autor: Grzegorz Frankowski

Kolejny remis piłkarzy Odry Opole. Niebiesko-czerwoni podzielili się punktami z finalistą Pucharu Polski

W meczu 24. kolejki rozgrywek Fortuna 1.Ligi Odra Opole zremisowała na wyjeździe z Arką Gdynia 1:1. W tabeli po tym spotkaniu niebiesko-czerwoni zajmują ósme miejsce.
Wynik spotkania otworzyła drużyna z Opola. W 18. minucie Rafał Niziołek znakomicie podał do Rafała Szreka, ten wygrał pojedynek z obrońcą Arki i oddał celny strzał, który znalazł drogę do bramki rywali. Gospodarze od razu ruszyli do odrabiania start, ale do końca pierwszej połowy, mimo kilku szans nie zdołali pokonać Mateusza Kuchty.

Po zmianie stron emocji nie brakowało. Obie drużyny postawiły na atak i stworzyły kilka dogodnych sytuacji. Jedyna okazję zdołali wykorzystać gdynianie. Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego po zamieszaniu w polu karnym Adam Danch strzałem z kilku metrów doprowadził do wyrównania.

Dodajmy, że Odra przez większość drugiej połowy grała w osłabieniu. W 55. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał Mateusz Wypych. W tabeli opolska Odra z dorobkiem 33 punktów zajmuje ósme miejsce.