2020-10-17, 21:59 Autor: Grzegorz Frankowski

I liga siatkówki kobiet. Drużyna Uni Opole po pięciu setach przegrała z Energetykiem Poznań

UNI Opole [fot. Przemysław Wałowski]
W spotkaniu 4. kolejki rozgrywek I ligi po emocjonujących zawodach Uni Opole przegrało w Stegu Arenie z Energetykiem Poznań 2:3. W setach było 25:17, 18:25, 22:25, 25:22 i w tie-breaku 7:15.
Pierwszy set opolanki zagrały bardzo dobrze i odniosły przekonujące zwycięstwo 25:17. Po zmianie stron lepiej radziły sobie rywalki, które wygrały 25:18 i doprowadziły do remisu.

W trzeciej partii długimi fragmentami prowadziła nasza drużyna. Niestety w decydującej części seta Uni przydażył się dłuższy przestój w grze, co skrzętnie wykorzystały rywali, które wygrały do 22. Kolejny set dla zawodniczek trenera Vettoriego. Wilczyce wygrały 25:22 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim poznanianki były zdecydowanie lepsze. Wygrały 15:7, a całe spotkanie 3:2

W ligowej tabeli Uni Opole z dorobkiem pięciu punktów zajmuje obecnie 9. miejsce.