Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-09-14, 19:35 Autor: Agnieszka Stefaniak

Opole: spalony plac zabaw będzie odbudowany. Sprawa podpalacza w sądzie

Spalony plac zabaw przy ul. Budowlanych [fot. Jędrzej Łuczak]
Spalony plac zabaw przy ul. Budowlanych [fot. Jędrzej Łuczak]
Spalony plac zabaw przy ul. Budowlanych [fot. Jędrzej Łuczak]
Spalony plac zabaw przy ul. Budowlanych [fot. Jędrzej Łuczak]
Spalony plac zabaw przy ul. Budowlanych [fot. Jędrzej Łuczak]
Spalony plac zabaw przy ul. Budowlanych [fot. Jędrzej Łuczak]
- Na początku października do użytku najmłodszych oddany będzie plac zabaw przy ul. Nysy Łużyckiej w Opolu - przekazał gość pasma interwencyjnego Radia Opole Adam Leszczyński, rzecznik ratusza.
Przypomnijmy, plac zabaw padł ofiarą podpalacza w marcu. Spłonęła gotowa do użytku konstrukcja, która czekała praktycznie jedynie na przecięcie wstęgi. Adam Leszczyński wskazał, że ubezpieczyciel wreszcie wypłacił odpowiednią sumę i natychmiast ruszyła procedura.

- Czekaliśmy bardzo długo na te pieniądze. Więc tutaj ta batalia zakończyła się naszym sukcesem. Przetarg jest ogłoszony, firma wyłoniona, czekamy na sprzęt i firma będzie montowała. Więc chcę uspokoić wszystkich, że w ciągu kilku tygodni ten plac zabaw powinien być gotowy.

Straty miasta oszacowano wstępnie na 250 tys. złotych. Do sprawy zatrzymany został 38-letni mieszkaniec Opola Tomasz K. Przyznał się do podpalenia placu zabaw, a także wiaty śmietnikowej przy ul. Sienkiewicza.

Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu przekazał, że akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie jest już w sądzie. Oprócz dwóch podpaleń 13 marca, odpowie także za podpalenie 7 kontenerów i wiaty przy ulicy Fabrycznej, kilka dni wcześniej.
Adam Leszczyński

Zobacz także

2024-08-23, godz. 16:30, Wiadomości z regionu Kuchnia tajska, japońska, wietnamska, koreańska, a nawet perska. Ruszył 15. Festiwal Opolskich Smaków Ruszył 15. Festiwal Opolskich Smaków, a tam potrawy, smaki i aromaty z całego świata. Przez cały weekend na placu Kopernika w Opolu nawet najwybredniejsze gusty kulinarne zostaną zaspokojone. Perskie biryani, koreański rameyon czy gruzińskie… » więcej 2024-08-23, godz. 14:45, Wiadomości z regionu Bezpieczny przejazd zależy głównie od kierowców. "Lista grzechów jest długa" Przejazd kolejowy musi być bezpieczny, a to zależy przede wszystkim od kierowców, pieszych i rowerzystów. » więcej 2024-08-23, godz. 14:15, Kultura i rozrywka To będzie sobota z dożynkami w gminie Tułowice. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji Korowód, dziękczynna msza święta, konkursy, Wiejskie Igrzyska, koncerty i zabawa taneczna. Tak jutro (24.08) po południu będą wyglądać Miejsko-Gminno-Parafialne Dożynki w Tułowicach i Skarbiszowicach. » więcej 2024-08-23, godz. 11:18, Wiadomości z regionu Cyberprzestępcy podszywają się pod opolski MZK. Uwaga na fałszywe promocje! To próba oszustwa! - Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu alarmuje mieszkańców miasta, którzy w mediach społecznościowych zauważyli ofertę znajdującą się na profilu „Karta Transportowa Opolska”. Miejski przewoźnik wskazuje… » więcej 2024-08-23, godz. 06:45, Wiadomości z regionu Będzie smacznie i aromatycznie. Przed nami 15. Festiwal Opolskich Smaków Kucharze opanują plac Kopernika w Opolu. Przed nami 15. Festiwal Opolskich Smaków, organizowany tradycyjnie przed końcem sierpnia. Będzie można skosztować i regionalnych potraw, i tych z dalszych zakątków świata. Nie zabraknie też… » więcej
119120121122123124125
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »