Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2018-05-01, 08:17 Autor: Mariusz Chałupnik

Nowy kierunek w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Nauczą naprawiania i obsługi najnowocześniejszego sprzętu

Rolnik w pracy [fot. Łukasz Nawara]
Rolnik w pracy [fot. Łukasz Nawara]
Jak wykorzystać systemy elektroniczne w pojazdach, czy jak działają systemy nawigacji satelitarnej do operowania maszynami. Technik mechanizacji, rolnictwa i agrotechniki. To nowa klasa, jaka od września zostanie uruchomiona w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach w powiecie kluczborskim.
- Jest niesamowite zapotrzebowanie na rynku. Sprzęt rolniczy tak się rozwinął, że tradycyjnymi metodami nie da się go naprawić - mówi Anna Sadowska, nauczycielka. - Szkoła współpracuje z wieloma przedstawicielami, którzy produkują sprzęt rolniczy wysokiej klasy. W tym sprzęcie jest automatyka na takim poziomie, że tradycyjny mechanik nie jest w stanie tego naprawić, serwisować. Mamy takie głosy i jest och coraz więcej, żeby otwierać takie klasy w szkołach rolniczych.

- To zawód z bardzo dużymi perspektywami - dodaje Anna Radaczyńska, nauczycielka praktycznej nauki zawodu w rolniczaku w Bogdańczowicach. - Mamy kontakty z firmami, które obsługują rolników na naszym terenie. Przyjeżdżają do nas i poszukują potencjalnych swoich przyszłych pracowników. Chcą, żebyśmy otworzyli klasę, a oni zapewniają nam praktyki na miejscu.

Szkoła rozpoczęła już rekrutację. Klasa zostanie otwarta, jeżeli zgłosi się przynajmniej ośmiu zainteresowanych.
Anna Sadowska
Anna Radaczyńska

Zobacz także

2019-02-11, godz. 16:41, Wiadomości z regionu Budynek w Gierałcicach nadaje się do mieszkania. Wybuch gazu nie uszkodził konstrukcji Lokatorzy budynku wielorodzinnego w Gierałcicach wrócili do swoich mieszkań po nocnym wybuchu gazu. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kluczborku podjął decyzję o dopuszczeniu lokali do użytkowania, bo konstrukcja budynku jest nien ... » więcej 2019-02-05, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Strażak z Kluczborka uratował życie mężczyźnie. Oddał szpik bliźniakowi genetycznemu zza oceanu Kluczborski strażak Przemysław Penc uratował życie Amerykaninowi jako dawca szpiku. Starszy sekcyjny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zarejestrował się jako potencjalny dawca około trzech lat temu podczas jednego z festynów. » więcej 2019-02-04, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Kolejna odsłona kluczborskiej kawiarenki obywatelskiej. Urzędnicy słuchali o pomysłach mieszkańców Mieszkańcy Kluczborka rozmawiali dziś (04.02) z władzami gminy w ramach kawiarenki obywatelskiej. To część ogólnopolskiej akcji 'Masz Głos', której celem jest zaangażowanie mieszkańców i włodarzy do współpracy. » więcej 2019-02-04, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Nie udało się znaleźć pediatry ani neonatologa w Kluczborku. Oddział szpitalny będzie zawieszony od piątku To już pewne. Zawieszony zostanie oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem neonatologii Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Oddział będzie wyłączony od piątku (08.02) przez 14 dni. » więcej 2019-02-03, godz. 09:00, Sport i turystyka Mickiewicz tym razem bez punktów. Gwardia lepsza w pojedynku beniaminków Gwardia Wrocław ograła w Kluczborku Mickiewicza 3:1 w meczu 22. kolejki 1. ligi siatkówki. Podopieczni Mariusza Łysiaka byli lepsi od rywali jedynie w pierwszym secie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »