Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2022-04-07, 15:00 Autor: Mariusz Chałupnik

2. liga koszykówki: Pogoń Prudnik blisko kolejnej rundy play-off

Pogoń Prudnik [foto: Mariusz Studzienny]
W pierwszym meczu drugiej rundy fazy play-off 2. ligi koszykarze Pogoni Prudnik pokonali u siebie Sokoła Ostrów Mazowiecki 107:85. Prudniczanie do awansu potrzebują jeszcze jednej wygranej.
Pogoń całe spotkanie miała pod pełną kontrolą. Pierwszą kwartę wygrali 29:18, a po drugiej prowadzili ich przewaga wzrosła do dwudziestu punktów. Po zmianie stron gospodarze spuścili nieco z tonu. Trzecią kwartę Pogoń wygrała 19:16, a czwarta padła łupem przyjezdnych 27:26.

Drugi mecz w Ostrowie Mazowieckim w sobotę (09.04). Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.