Radio Opole » Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (DAB+) » Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2017-11-22, 16:56 Autor: Agnieszka Pospiszyl

20 lat po powodzi tysiąclecia. Czy jesteśmy bezpieczni?

Jerzy Buzek [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Jerzy Buzek [fot. Agnieszka Pospiszyl]
O bezpieczeństwie powodziowym, inwestycjach wykonanych przez ostatnie 20 lat, ale też o traumatycznych wydarzeniach z lipca 1997 roku mówiono w Zakrzowie podczas konferencji „Odra 20 lat po powodzi – stan obecny, perspektywy, szanse”.
- Ogrom zniszczeń i ludzkiej tragedii był przerażający. Gdy stworzyliśmy rząd kilkanaście tygodni po wielkiej wodzie, od razu zaczęliśmy działać – mówił prof. Jerzy Buzek, premier w latach 1997 – 2001.

Przez ostatnie dwadzieścia lat wykonano szereg inwestycji zarówno po polskiej, jak i czeskiej oraz niemieckiej stronie Odry. Stan zabezpieczenia przeciwpowodziowego jest znacznie lepszy, ale nadal trwają inwestycje w tym zakresie.

- Temat bezpieczeństwa przeciwpowodziowego jest bardzo szeroki – mówi Ewa Owczarek-Nowak, specjalistka z zakresu hydrologii i ochrony środowiska.
Jerzy Buzek
Ewa Owczarek-Nowak

Zobacz także

2018-05-16, godz. 15:34, Audycje z powiatów Odkrywają na nowo swoje miejsce na ziemi - Sławięcice Gerard Kurzaj przybliża działalność Towarzystwa Przyjaciół Sławięciec. Opowiedział o pomyśle na dom seniora, ratowanie syberyjskiego domku, o angielskich lekarzach, którzy byli przetrzymywani w obozie jenieckim w czasie II wojny światowej ... » więcej 2018-05-16, godz. 15:08, Audycje z powiatów W badmintona można grać i bez butów Tomasz Zioło od lat trenuje miłośników badmintona. Spod jego ręki wyszedł m.in. obecny numer 3 na świecie Bartłomiej Mróz. Kolejny podopieczny, Denis Grzesiuk, wrócił niedawno z Ugandy z brązowym medalem. O sukcesach, pracy trenera oraz g ... » więcej 2018-05-10, godz. 22:44, Audycje z powiatów Straż Miejska ma być przyjazna i pomocna Z komendantem Straży Miejskiej, Aleksym Ptaszyńskim, rozmawiamy m.in. o „mandatach” za szybą samochodu, sprawdzaniu czym w piecach palą mieszkańcy, rowerowych patrolach i podziale miasta na „rewiry” - to jeden z pomysłów nowego szefa miej ... » więcej 2018-05-10, godz. 22:40, Audycje z powiatów Pływadła to marka sama w sobie Na czym można spływać Odrą? Na byle czym! Co roku udowadniają to uczestnicy Pływadeł - sztandarowej imprezy Kędzierzyna-Koźla. O historii Pływadeł, nowościach wprowadzonych w tym roku i tajnikach konstruktora dobrego pływadła opowiada ini ... » więcej 2018-05-02, godz. 14:41, Audycje z powiatów Pomogła uratować 4 Żydów, teraz sama potrzebuje pomocy Zofia Berej, 93-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie to przyznane zostało za szczególne zasługi. Pani Zofia wraz z rodzeństwem i rodzicami uratowała w czasie II wojny świat ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »