Radio Opole » Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (DAB+) » Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2017-11-22, 16:56 Autor: Agnieszka Pospiszyl

20 lat po powodzi tysiąclecia. Czy jesteśmy bezpieczni?

Jerzy Buzek [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Jerzy Buzek [fot. Agnieszka Pospiszyl]
O bezpieczeństwie powodziowym, inwestycjach wykonanych przez ostatnie 20 lat, ale też o traumatycznych wydarzeniach z lipca 1997 roku mówiono w Zakrzowie podczas konferencji „Odra 20 lat po powodzi – stan obecny, perspektywy, szanse”.
- Ogrom zniszczeń i ludzkiej tragedii był przerażający. Gdy stworzyliśmy rząd kilkanaście tygodni po wielkiej wodzie, od razu zaczęliśmy działać – mówił prof. Jerzy Buzek, premier w latach 1997 – 2001.

Przez ostatnie dwadzieścia lat wykonano szereg inwestycji zarówno po polskiej, jak i czeskiej oraz niemieckiej stronie Odry. Stan zabezpieczenia przeciwpowodziowego jest znacznie lepszy, ale nadal trwają inwestycje w tym zakresie.

- Temat bezpieczeństwa przeciwpowodziowego jest bardzo szeroki – mówi Ewa Owczarek-Nowak, specjalistka z zakresu hydrologii i ochrony środowiska.
Jerzy Buzek
Ewa Owczarek-Nowak

Zobacz także

2018-05-30, godz. 10:56, Audycje z powiatów Klub odkrywców z Ciska szuka historii lokalnej Młodzież Klubu Odkrywców Historii Lokalnej w Cisku nagrywa wspomnienia starszych mieszkańców wsi - babć, dziadków, ale też proboszcza czy kowala. Młodzież zebrała już kilkadziesiąt takich opowieści. Po co to robią? To wyjaśniła Izabela Wa ... » więcej 2018-05-24, godz. 18:12, Audycje z powiatów Z mikrofonem na remontowanej śluzie Nowa Wieś Kończą się prace przygotowawcze i już niedługo rozpocznie się właściwa część remontu pierwszej komory śluzy Nowa Wieś. Śluza znajduje się na Kanale Gliwickim w Kędzierzynie-Koźlu i jest jedną z dwóch obecnie remontowanych. O tajnikach teg ... » więcej 2018-05-24, godz. 18:07, Audycje z powiatów Dlaczego Ślązacy w skata grają... Skat to jeden ze 'sportów narodowych' Ślązaków. W tajniki gry wprowadził nas Piotr Werner. Wyjaśnił m.in. jak na godziny rozgrywek wpływ mają loty gołębi pocztowych i dlaczego warto się uczyć matematyki. » więcej 2018-05-16, godz. 15:34, Audycje z powiatów Odkrywają na nowo swoje miejsce na ziemi - Sławięcice Gerard Kurzaj przybliża działalność Towarzystwa Przyjaciół Sławięciec. Opowiedział o pomyśle na dom seniora, ratowanie syberyjskiego domku, o angielskich lekarzach, którzy byli przetrzymywani w obozie jenieckim w czasie II wojny światowej ... » więcej 2018-05-16, godz. 15:08, Audycje z powiatów W badmintona można grać i bez butów Tomasz Zioło od lat trenuje miłośników badmintona. Spod jego ręki wyszedł m.in. obecny numer 3 na świecie Bartłomiej Mróz. Kolejny podopieczny, Denis Grzesiuk, wrócił niedawno z Ugandy z brązowym medalem. O sukcesach, pracy trenera oraz g ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »