Radio Opole » Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (DAB+) » Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2017-11-22, 16:56 Autor: Agnieszka Pospiszyl

20 lat po powodzi tysiąclecia. Czy jesteśmy bezpieczni?

Jerzy Buzek [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Jerzy Buzek [fot. Agnieszka Pospiszyl]
O bezpieczeństwie powodziowym, inwestycjach wykonanych przez ostatnie 20 lat, ale też o traumatycznych wydarzeniach z lipca 1997 roku mówiono w Zakrzowie podczas konferencji „Odra 20 lat po powodzi – stan obecny, perspektywy, szanse”.
- Ogrom zniszczeń i ludzkiej tragedii był przerażający. Gdy stworzyliśmy rząd kilkanaście tygodni po wielkiej wodzie, od razu zaczęliśmy działać – mówił prof. Jerzy Buzek, premier w latach 1997 – 2001.

Przez ostatnie dwadzieścia lat wykonano szereg inwestycji zarówno po polskiej, jak i czeskiej oraz niemieckiej stronie Odry. Stan zabezpieczenia przeciwpowodziowego jest znacznie lepszy, ale nadal trwają inwestycje w tym zakresie.

- Temat bezpieczeństwa przeciwpowodziowego jest bardzo szeroki – mówi Ewa Owczarek-Nowak, specjalistka z zakresu hydrologii i ochrony środowiska.
Jerzy Buzek
Ewa Owczarek-Nowak

Zobacz także

2018-10-28, godz. 19:18, Audycje z powiatów Jedyna prawosławna parafia na całe województwo Parafia pw. Ikony Bogurodzicy Wszystkich Strapionych Radości mieści się w Kędzierzynie-Koźlu, ale swoim zasięgiem ogarnia całe województwo. » więcej 2018-10-17, godz. 17:19, Audycje z powiatów Jak powiat kędzierzyńsko-kozielski zmienił się przez ostatnie 4 lata Jak Kędzierzyn-Koźle zmienił się przez ostatnie cztery lata? Które posunięcia władz miejskich oraz poszczególnych gmin mieszkańcy uznali za strzał w dziesiątkę, a które - za strzał w stopę. » więcej 2018-10-17, godz. 16:49, Audycje z powiatów Są jako wojowie z X wieku... Przenosimy się w czasy mrocznego średniowiecza. Sprawdzamy, czy wojowanie mieczem i toporem przydaje się w dzisiejszym świecie » więcej 2018-10-03, godz. 13:31, Audycje z powiatów Przygotowania do Mistrzostw Świata w wyścigach psich zaprzęgów już na ostatniej prostej Małgorzata Kita i Adam Liszka opowiadają o zbliżających się Mistrzostwach Świata w wyścigach psich zaprzęgów, które odbędą się w Lubieszowie, w gminie Bierawa, w weekend 6-7 października. » więcej 2018-10-03, godz. 13:16, Audycje z powiatów Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle pomaga małej Łucji i Polakom na Kresach Rok temu w kędzierzyńskim szpitalu miał miejsce bardzo trudny poród. Łucja urodziła się skrajnie niedotleniona. Dziewczynka do tej pory przebywa w szpitalu i wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Marta Kościukiewicz ze Stowar ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »