Radio Opole » Radio Opole w powiecie krapkowickim (DAB+) » Audycje z powiatu krapkowickiego

Audycje z powiatu krapkowickiego

2018-11-13, 17:25 Autor: Witold Wośtak

Przegląd wydarzeń z powiatu krapkowickiego

Radio Opole
Radio Opole
Tematyka dwugodzinnego programu była mocno zróżnicowana. W pierwszej połowie pojawił się wątek setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i apelu policji o ostrożność za kierownicą wobec jesiennych warunków na drogach. Druga godzina dotyczyła otwartego niedawno Centrum Przesiadkowego w Gogolinie, głosowania na zadania Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019 i koncepcji przebudowy Rynku w Krapkowicach.
Zaczynamy od piątkowej inicjatywy wojewody Adriana Czubaka i dr. Bartosza Kuświka, naczelnika opolskiej delegatury IPN. Na liście sześciu miejsc upamiętniających bohaterów walki o niepodległość Polski znalazł się Kamień Śląski i Obrowiec.

Mimo słonecznego i ciepłego listopada, zwłaszcza w godzinach wieczornych oraz porannych warunki na drogach bywają coraz częściej trudne ze względu na mgły, deszcz, liście i śliską nawierzchnię. W tym temacie rozmawiamy z podinspektorem Maciej Milewskim z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W Gogolinie działa nowe Centrum Przesiadkowe jako element szerszego projektu. W Krapkowicach policzono z kolei głosy KBO 2019 i przedstawiono koncepcję przebudowy rynku. O głosowaniu na zadania Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego rozmawiamy z burmistrzem Andrzejem Kasiurą. Z kolei o koncepcji przebudowy rynku opowiada wiceburmistrz Romuald Haraf.

Przenosimy się do Centrum Przesiadkowego w Gogolinie. Przebudowa starego dworca kolejowego trwała niemal dwa lata, a jej koszt to 10 milionów złotych. Oprócz odnowienia stacji kolejowej, w ramach inwestycji powstała też docelowa biblioteka miejska, inkubator przedsiębiorczości oraz rowerowa stacja park&ride. Rozmawiamy z burmistrzem Joachimem Wojtalą i Szymonem Ogłazą, przedstawicielem zarządu województwa opolskiego.
Z wojewodą Adrianem Czubakiem i dr. Bartoszem Kuświkiem rozmawia Witold Wośtak
Z podinspektorem Maciejem Milewskim rozmawia Witold Wośtak
Z Andrzejem Kasiurą rozmawia Witold Wośtak
Z Romualdem Harafem rozmawia Witold Wośtak
Z Joachimem Wojtalą i Szymonem Ogłazą rozmawia Witold Wośtak

Zobacz także

2018-05-10, godz. 08:24, Audycje z powiatów Podopieczni zdzieszowickich domów dziennego pobytu integrują się z dziećmi i młodzieżą Renata Nachtygal, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach, mówi o funkcjonowaniu domów dziennego pobytu: Stokrotka i Jarzębina. Rozmowa dotyczy też stałych zajęć ruchowych i plastycznych oraz kontynuacji… » więcej 2018-05-02, godz. 17:49, Audycje z powiatów Nauka gry na trąbce jest najbardziej popularna w krapkowickiej szkole muzycznej Waldemar Olszewski, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. Piotra Świerca w Krapkowicach, mówi o zakończonym remoncie szkoły oraz ogłoszonym naborze. Okazuje się, że najwięcej kandydatów chciałoby uczyć się gry na trąbce… » więcej 2018-05-02, godz. 17:49, Audycje z powiatów "Każdy wyjazd czegoś uczy". O podróżach z mieszkańcem Zdzieszowic Radzimir Burzyński, podróżnik ze Zdzieszowic, mówi o swojej motywacji do odwiedzania różnych zakątków świata. Opowiada o wyjazdach do Kazachstanu, Kirgistanu, Ameryki Południowej i Azji. » więcej 2018-04-24, godz. 16:33, Audycje z powiatów Każdy znajdzie coś dla siebie na 34. Muzycznym Święcie Kwitnących Azalii w Mosznej Barbara Hortyńska, dyrektor artystyczny XXXIV Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej, podsumowuje pierwszy festiwalowy koncert (21.04). Mówi o przygotowaniach do imprezy i wyjątkowym klimacie zamku oraz zapowiada wszystkie… » więcej 2018-04-24, godz. 16:28, Audycje z powiatów W Krapkowickim Domu Kultury działa kilka grup teatralnych. Jak tę pracę opisuje instruktorka? Izabela Kuriata, instruktorka teatralna Krapkowickiego Domu Kultury, mówi o pokazanym w niedzielę (22.04) spektaklu „Możesz umrzeć w butach, które masz na sobie”. W dalszej części omawia współpracę z dziećmi, dorosłymi oraz… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »