Radio Opole » Piosenka z legendą » Piosenka z legendą - posłuchaj rozmów Tomasza Wo ... » „Kobiety to siła, która napędza rock 'n' rolla”
2017-09-01, 15:14 Autor: Tomasz Wojtyłko (oprac. Piotr Sobala)

„Kobiety to siła, która napędza rock 'n' rolla”

Andrzej Nowak [fot. Marcin Skomudek]
Andrzej Nowak [fot. Marcin Skomudek]
- Po co tworzyć, kiedy przestaje się mieć powodzenie u kobiet albo kobiety przestają się nam podobać? Miłość oznacza chęć do życia. Dzięki kobietom mamy wojny, pokój, polityków, krainy i miasta. Czcijmy kobiety do samego końca! – mówi Andrzej Nowak, czyli gitarzysta i założyciel TSA. Wyjaśnił przesłanie „Kocicy” z płyty Heavy Metal World.
Muzyk przyznał, że bardzo lubi charakterystyczne wyciszenie w środku utworu - Ten fragment jest po to, żeby wokalista mógł pośpiewać z publicznością. Wszyscy czekają na ten moment. Tak wyszło, tak zostało i do dziś się sprawdza - dodał Andrzej Nowak.

Zobacz także

2017-09-22, godz. 13:07 „Życzyłbym wszystkim, żeby mogli być odwiecznymi wojownikami” Józef Skrzek zdradził, że „Odwieczni wojownicy” z płyty „Za linią horyzontu” nie opowiadają wyłącznie o zamierzchłej cywilizacji - Z jednej strony jest to zau ... » więcej 2017-09-21, godz. 13:33 "Warunki były idealne. Byliśmy pierwszymi słuchaczami Józka" Władysław Gawroński, czyli realizator dźwięku w legendarnym Studiu M Radia Opole, zdradził dlaczego Józef Skrzek zdecydował się na współpracę z naszą rozgłośn ... » więcej 2017-09-20, godz. 12:49 „Nasz koncert to bardzo sprytne ujęcie różnych gatunków muzycznych” Jacek Rudnik, czyli edytor Radia Opole, a także doświadczony dziennikarz muzyczny, zachwalał zróżnicowany line-up koncertu „Mocne granie”. Dziennikarz szczegó ... » więcej 2017-09-18, godz. 00:00 "Prowadzenie tego koncertu to dla mnie olbrzymie wyróżnienie" Wiesław Kolbusz, dziennikarz znany z audycji "Ona i on", który poprowadzi koncert "Mocne granie" przyznał, że szczególnie cieszy go spotkanie z SBB - Ich płyt ... » więcej 2017-09-08, godz. 14:04 „Jeżeli TSA nie zagra 51, to może nie przyjeżdżać. To nasza wizytówka” Andrzej Nowak przyznał, że nigdy nie czuł się zakładnikiem kultowego „51” - Za każdym razem gramy tę piosenkę zupełnie inaczej. Zamykam oczy, improwizuję i ni ... » więcej 2017-09-07, godz. 10:11 „Napisałam ten tekst w blasku księżyca” Sabina SAGO nie kryła, że „Teraz wiem” to dla niej osobista piosenka. – Ten utwór ma autobiograficzny charakter. Napisałam do niego tekst w trudnym momencie ż ... » więcej 2017-09-06, godz. 10:15 "Polonia na zachodzie tak samo reaguje na te same fragmenty utworów" Zbigniew "Dziadek" Moździerski wytłumaczył przesłanie superprzeboju "Całuj mnie" z płyty "Raj na ziemi" zespołu Piersi. - To był 1997 rok, czas, kiedy rozj ... » więcej 2017-09-05, godz. 00:00 „Wiedzieliśmy, że TSA to najlepsza rzecz, jaka nam się przydarzyła w karierze” Marek Kapłon, perkusista TSA wytłumaczył, dlaczego „Spóźnione pytania” dotyczą kłamstwa i hipokryzji. - Mamy czasy, w których możemy o tym mówić. To rzeczy, k ... » więcej 2017-09-04, godz. 12:44 „Studio M Radia Opole to był mój drogi dom” - Byłem już wtedy zaprzyjaźniony z opolskim radiem, z Edwardem, z Władkiem, z Renią i z wieloma wspaniałymi ludźmi. Czułem się u tam jak u siebie. To był czas ... » więcej 2017-08-31, godz. 11:08 „Starałem się bardzo agresywnie zaśpiewać o tym, co kojarzy mi się z wojną i konfliktami zbrojnymi” Adam Asanov, czyli wokalista Piersi, opowiedział o przewrotnym „Systemie” z płyty „Piersi i przyjaciele 2”. - Chcieliśmy na motywach okołobałkańskich i ostryc ... » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »