Radio Opole » Radio Opole u Ciebie » Poznaj historie naszych słuchaczy » Przygoda Pana Ferdynanda Trojana z Radiem Opole ...
2017-08-01, 12:00 Autor: Dorota Kłonowska [oprac. Paula Hołubowicz]

Przygoda Pana Ferdynanda Trojana z Radiem Opole trwa już przeszło 30 lat

Ferdynand Trojan [fot. Dorota Kłonowska]
Ferdynand Trojan [fot. Dorota Kłonowska]
- Radio Opole, to moja rodzina - mówi Ferdynand Trojan z podnyskiej Niwnicy. Jego przygoda z naszą stacją trwa nieprzerwanie od 1987 r., a wcześniej słuchał Radia Opole jeszcze jako dziecko w rodzinnym domu, kiedy przy odbiorniku zasiadała cala rodzina. Podobnie jest i teraz, kiedy to pan Ferdynand zaczyna i kończy dzień właśnie z Radiem Opole.
Największe święto jest w niedzielę, kiedy na antenie trwa koncert życzeń. Wtedy małżonka - pani Julia, przerywa gotowanie obiadu i państwo Trojanowie tańczą w rytm piosenek, które znają już na pamięć. Bywa, że towarzyszą im dzieci i wnuki, a obowiązkowo też domowe zwierzęta.

Ferdynand Trojan jest z zamiłowania ogrodnikiem, miłośnikiem przyrody, ma też swoje prywatne, przydomowe zoo, a w nim pawie - Wojtka i Balbinę, papugi oraz blisko 70 gatunków kuraków. Łącznie, to ponad 700 sztuk dwunogich przyjaciół, nie licząc psów i kotów. Jego dom tonie w kwiatach, rosną tam nawet rzadkie okazy kaktusów, sięgające już dachu.

Niwnicki gospodarz lubi także przepowiadać przyszłość i ma zdolności bioenergoterapeutyczne. Najważniejsza dla niego jest rodzina, miłość i życie w zgodzie z naturą. A od czasu do czasu głośno jest o nim w Polsce za sprawą wygranych konkursów i nagród. Bywa zatem częstym gościem naszego radia, chętnie też udziela porad słuchaczom.
Radio Opole u Ciebie - Ferdynand Trojan cz. 1
Radio Opole u Ciebie - Ferdynand Trojan cz. 2
Radio Opole u Ciebie - Ferdynand Trojan cz. 3

Zobacz także

2017-08-16, godz. 10:16 Bożena Szczepanowska, którą radio wychowywało, uczyło i bawiło Dziś naszym gościem jest Bożena Szczepanowska, która z Radiem Opole związana jest od lat. Mówi, że radio wychowywało ją, uczyło i bawiło. » więcej 2017-08-14, godz. 18:00 Mierzy się z rekordami Guinessa słuchając Radia Opole Prawie 5000 publikacji, prace publikowane w 30 tytułach prasowych, 70 nagród i wyróżnień uzyskanych w niemal 700 konkursach satyrycznych w 50 krajach. Jest ta ... » więcej 2017-08-14, godz. 11:10 Bartosz Nowak od zawsze związany ze śpiewem i Radiem Opole Bartosz Nowak - tenor. Tak zwykle się przedstawia młody, utalentowany śpiewak. Nic dziwnego. Śpiew to nie tylko jego zawód, to przede wszystkim pasja i sposób ... » więcej 2017-08-10, godz. 16:10 Zaklinaczka psów z Kluczborka o miłości do czworonogów z radiem w tle Katarzyna Sokołowska to treserka psów z Kluczborka, która do perfekcji opanowała odczytywanie ich mowy ciała. Nie tylko potrafi poskromić każdego psiaka, ale ... » więcej 2017-08-09, godz. 14:01 Gabriela Haczyk – słuchaczka, która ma prawie 70 lat i codziennie przebiega około dziesięciu kilometrów Pani Gabriela codziennie biega około dziesięciu kilometrów, aby pomagać niepełnosprawnej koleżance. Zaangażowana jest także w akcję „Biegam, bo lubię” oraz „M ... » więcej 2017-08-08, godz. 12:00 Jacek Ferdynus o tym, że szewc bez butów chodzi, ale nie bez Radia Opole Jacek Ferdynus ze Strzelec Opolskich to szewc z wykształcenia, ale przede wszystkim z zamiłowania. Pasjonuje się butami i wszystkim, co z nimi związane. Od la ... » więcej 2017-08-07, godz. 12:00 Irena Bobak, której misją jest pomaganie Naszym gościem w programie „Radio Opole u Ciebie” jest mieszkanka Nysy pani Irena Sendukas, którą jednak nysanie zapamiętali z czasów powodzi stulecia jako Ir ... » więcej 2017-08-04, godz. 12:46 Teresa Sobota - nasza wieloletnia słuchaczka o wielu pasjach Teresa Sobota, to była sołtyska Olszowej w gminie Ujazd, twórczyni ludowa, kroszonkarka, aktywna uczestniczka życia swojej wsi i gminy. I oczywiście od lat na ... » więcej 2017-08-03, godz. 12:00 Z Radiem Opole na rower Przepedałował w swoim życiu 500 tys.km, zatem już kilkanaście razy objechał rowerem równik. Zawsze ma na sobie nieodłączną koszulkę, bądź odblaskową kamizelkę ... » więcej 2017-08-02, godz. 12:00 Połączyła ich emerytura, wędkarstwo i... Radio Opole Tym razem Radio Opole u Ciebie odwiedziło dwóch wędkarzy: Romana Waloszczyka z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Opole Garnizonowe - Zaodrze i Zbigniewa Wic ... » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »