Radio Opole » Radio Opole u Ciebie » Poznaj historie naszych słuchaczy » Emeryt z zamiłowaniem do bożonarodzeniowych ilum ...
2017-07-13, 09:44 Autor: Justyna Krzyżanowska

Emeryt z zamiłowaniem do bożonarodzeniowych iluminacji

Hanryk Jaschik, miłośnik świątecznej iluminacji
Hanryk Jaschik, miłośnik świątecznej iluminacji
Iluminacja Henryka Jaschika [fot. Witek Wośtak]
Iluminacja Henryka Jaschika [fot. Witek Wośtak]
Henryk Jaschik z Krapkowic-Otmętu to kilkukrotny rekordzista pod względem liczby lampek oświetlających dom w okresie bożonarodzeniowym. Później odwiedzają go tłumy gości zaciekawionych iluminacją, a wszystkich wita z uśmiechem. Emeryt hobbysta. Już kilka lat temu ozdobił swoje podwórko liczbą 37 tysięcy lampek, a przez cały rok pracuje w przydomowym garażu nad kolejnymi ozdobami.
Z dziennikarzami Radia Opole miał do czynienia nie raz, a Radio Opole rozbrzmiewa w jego domu od rana do wieczora. Sympatia i wierność Radiu Opole wynika – jak mówi pan Henryk – głównie z emitowanych przez nas informacji. Z jednej strony chodzi o ostrzeżenia przez gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, a z drugiej pan Jaschik ceni sobie komunikaty o utrudnieniach w ruchu i zapowiedzi koncertów czy pikników.

Henryk Jaschik odnajduje się najlepiej w konstruowaniu kolejnych iluminacji, natomiast jego żona Eleonora jest zachwycona kwiatami. Na podwórku stoją dziesiątki doniczek z przeróżnymi roślinami. Dla niej również Radio Opole to pierwszy wybór, a włączenie radioodbiornika to jedna z pierwszych czynności każdego dnia.

Zobacz także

2017-08-31, godz. 18:51 Wizytą w Landzmierzu zakończyliśmy naszą wakacyjną akcję „Radio Opole u Ciebie” Od początku lipca prezentowaliśmy na antenie opowieści naszych słuchaczy związanych z Radiem Opole. Wszystko to w związku z jubileuszem 65-lecia naszej rozgło ... » więcej 2017-08-30, godz. 11:41 Bohaterem kolejnego odcinka cyklu "Radio Opole u Ciebie" jest Krzysztof Schab z Opola Codziennie spotyka się z nami podczas jazdy do pracy w Głubczycach, a także później w domu. Jest szczęśliwym laureatem wielu konkursów Radia Opole. W jednym z ... » więcej 2017-08-29, godz. 15:23 Roman Hlawacz o pasji fotografowania i wspomnieniach związanych z Radiem Opole Roman Hlawacz, znany artysta fotografik, a także wydawca książek i podróżnik jest bohaterem kolejnego wakacyjnego odcinka „Radio Opole u Ciebie”. Ostatnio odw ... » więcej 2017-08-28, godz. 12:00 Posłuchaj historii Edyty Wąs – kobiety orkiestry, której Radio Opole pomaga w realizacji wielu społecznych przedsięwzi ... Nasza bohaterka – Edyta Wąs – z niejednego pieca chleb jadła. Niegdyś była listonoszem, teraz karmi... księży i biskupów, bowiem jest szefową kuchni w Diecezj ... » więcej 2017-08-25, godz. 12:00 Posłuchaj opowieści Marii Janickiej, wiernej słuchaczki Radia Opole od lat 60. XX wieku! Z Radiem Opole spotkała się za sprawą zamiłowania do śpiewania jeszcze w latach 60. XX wieku. Dzięki swoim umiejętnościom kulinarnym połączonym z wiedzą o zdr ... » więcej 2017-08-24, godz. 12:00 Renata Kozica i Daria Szeliga o przyjaźni radiowo-bibliotekarskiej w Strzelcach Opolskich Od wielu lat najbliższymi sąsiadkami strzeleckiego studia Radia Opole są panie pracujące w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej. A że dotychczasowi kores ... » więcej 2017-08-23, godz. 11:49 Elżbieta Sobolewska o pasji pomagania innym i roli radia w jej życiu Nauczyciel, terapeuta, pedagog specjalny, dietetyk, mediator, dyrektor Centrum Edukacyjno-Terapeutyczno-Diagnostycznego dla osób z autyzmem w Kup, prezes opol ... » więcej 2017-08-22, godz. 12:00 Jerzy Kamiński - słuchacz, który po wielu godzinach spędzonych przy płótnie czy kartonie z akwarelą sięga po... Radio ... Jerzy Kamiński Radia Opole słucha od wielu lat. To dla niego sposób na odpoczynek po wielu godzinach spędzonych przy płótnie czy kartonie z akwarelą. Nasz roz ... » więcej 2017-08-21, godz. 12:16 Co jej w duszy gra? Śpiew, taniec i Radio Opole! Teresa Hanasz jest mieszkanką Nysy, ale z pochodzenia góralką. Lubi zatem śpiewać i tańczyć, jest też kobietą energiczną i zadziorną. Żartuje, że ma nawet dwa ... » więcej 2017-08-18, godz. 10:37 Posłuchaj słuchaczki, której życie miłosne odrodziło się dzięki naszej rozgłośni... Pani Krystyna Gozdek, której rodzice pochodzili z Lubelszczyzny, do dziś wspomina swoje pierwsze spotkanie z radiem. Miała wtedy ok. 6-7 lat. Od zawsze lubiła ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »