Radio Opole » Radio Opole u Ciebie » Poznaj historie naszych słuchaczy » Emeryt z zamiłowaniem do bożonarodzeniowych ilum ...
2017-07-13, 09:44 Autor: Justyna Krzyżanowska

Emeryt z zamiłowaniem do bożonarodzeniowych iluminacji

Hanryk Jaschik, miłośnik świątecznej iluminacji
Hanryk Jaschik, miłośnik świątecznej iluminacji
Iluminacja Henryka Jaschika [fot. Witek Wośtak]
Iluminacja Henryka Jaschika [fot. Witek Wośtak]
Henryk Jaschik z Krapkowic-Otmętu to kilkukrotny rekordzista pod względem liczby lampek oświetlających dom w okresie bożonarodzeniowym. Później odwiedzają go tłumy gości zaciekawionych iluminacją, a wszystkich wita z uśmiechem. Emeryt hobbysta. Już kilka lat temu ozdobił swoje podwórko liczbą 37 tysięcy lampek, a przez cały rok pracuje w przydomowym garażu nad kolejnymi ozdobami.
Z dziennikarzami Radia Opole miał do czynienia nie raz, a Radio Opole rozbrzmiewa w jego domu od rana do wieczora. Sympatia i wierność Radiu Opole wynika – jak mówi pan Henryk – głównie z emitowanych przez nas informacji. Z jednej strony chodzi o ostrzeżenia przez gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, a z drugiej pan Jaschik ceni sobie komunikaty o utrudnieniach w ruchu i zapowiedzi koncertów czy pikników.

Henryk Jaschik odnajduje się najlepiej w konstruowaniu kolejnych iluminacji, natomiast jego żona Eleonora jest zachwycona kwiatami. Na podwórku stoją dziesiątki doniczek z przeróżnymi roślinami. Dla niej również Radio Opole to pierwszy wybór, a włączenie radioodbiornika to jedna z pierwszych czynności każdego dnia.

Zobacz także

2017-07-28, godz. 12:00 Nestor opolskich architektów Andrzej Hamada, pasjonat historii Opola Andrzej Hamada, nestor opolskich architektów i pasjonat historii Opola, autor wielu publikacji m.in. „Architektura Opola wpisana w dzieje miasta” oraz „ Archi ... » więcej 2017-07-27, godz. 11:32 Jego pasją jest historia lokalna, którą stara się ocalić od zapomnienia Henryk Słaby to pasjonat historii Opola ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicy, w której mieszka, czyli Nowej Wsi Królewskiej, za sprawą – jak określa - nieu ... » więcej 2017-07-26, godz. 12:00 Od zwiedzania i podróży, do ciekawej i wspaniałej pasji kolejowej Bohaterem kolejnego odcinka jubileuszowego cyklu „Radio u Ciebie” jest nasz wierny słuchacz Stanisław Stadnicki z Racławic Śląskich. Pasją tego młodego, sympa ... » więcej 2017-07-25, godz. 12:00 Gdy pojawia się natchnienie, zatrzymuje ciągnik i zapisuje słowa piosenki "żeby nie uciekły" Alojzy Kwoczała z Poręby to rolnik rozkochany w gminie Leśnica. Dopiero na emeryturze odkrył w sobie pasję do piosenek. A że interesuje się historią swojej ma ... » więcej 2017-07-24, godz. 12:00 Pisze książki i publikacje. Liczy ptaki i pracuje dla leśników Jeździ po świecie w poszukiwaniu miejsc odpoczynku polskich bocianów. Dzisiejszym gościem wakacyjnego cyklu "Radio Opole u Ciebie" jest Marek Stajszczyk, brze ... » więcej 2017-07-21, godz. 12:00 Rycerze, średniowiecze i Solec, czyli "Radio Opole u Ciebie" W kolejnym odcinku programu "Radio u Ciebie" wiele jest o rycerzach, średniowieczu oraz związanej z tym pasją. O swoich zainteresowaniach opowiada nam Józef M ... » więcej 2017-07-20, godz. 12:29 Pan Józef Koprek z Radiem Opole jest od ponad pół wieku Obecnie jest na emeryturze, dawniej zajmował się między innymi dostarczaniem telegramów. Wiele z nich przynosił do redakcji Opolskiego Koncertu Życzeń. Było t ... » więcej 2017-07-19, godz. 12:00 U Pani Ireny z Malinki Radia Opole się nie wyłącza! Ewentualnie wycisza..., ale to na chwilę Pani Irena z Malinki Radia Opole słucha niemal od zawsze. Odbiorniki ma dwa. Jeden w kuchni, drugi w sypialni. Nie lubi go wyłączać, bo jeszcze "coś się tam w ... » więcej 2017-07-18, godz. 13:00 Piwnica pełna Radia Opole Przez 10 lat niemal codziennie starał się zainteresować słuchaczy porannego programu Radia Opole swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Później przelał to n ... » więcej 2017-07-17, godz. 16:02 Muzyczna rodzina, której od lat towarzyszy Radio Opole Okazuje się, że Radio Opole łączy pokolenia... także w ramach pewnej muzycznej rodziny. Krzysztof Karpeta, wybitny polski wiolonczelista młodego pokolenia i z ... » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »