Radio Opole » Samorządowa Loża Radiowa » W Samorządowej Loży Radiowej » 'Samorządowa Loża Radiowa' w Prudniku [FILM, ZDJ ...
2018-09-22, 16:55 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Samorządowa Loża Radiowa" w Prudniku [FILM, ZDJĘCIA]

"Samorządowa Loża Radiowa" w Prudniku
Stagnacja na rynku mieszkaniowym w Prudniku była głównym tematem Samorządowej Loży Radiowej, która gościła w zabytkowych wnętrzach willi Frankla, dziś użytkowanych przez Prudnicki Ośrodek Kultury. Perełka architektoniczna zyskała nowe życie dzięki rewitalizacji. Niestety, na podobne działania czeka wciąż wiele kamienic w mieście. Jak się okazuje, w części z nich lokatorzy wciąż nie mają na przykład toalet w domach. Brakuje również podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej.
W Prudniku kolejka oczekujących na lokale komunalne sięga około 100 osób.
Budowę dwóch bloków w porozumieniu z TBS-em i spółdzielnią mieszkaniową zapowiedział na konferencji urzędujący burmistrz gminy Franciszek Fejdych (Koalicja Obywatelska - PO i Nowoczesna), który stara się o reelekcję. Jak zapewnił, te mieszkania będą w cenie porównywalnej do tej oferowanej w rządowym programie Mieszkanie Plus.

Uczestnicy Loży odnieśli się szeroko do kampanijnych obietnic burmistrza. Wskazywali na mnogość obietnic i brak realizacji tych z poprzedniej kampanii. Podkreślali wieloletnie zaniedbania w zakresie właśnie budownictwa mieszkaniowego, ale i m.in. współpracy z lokalną przedsiębiorczością.

Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych (Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna - Koalicja Obywatelska) nie przyjął zaproszenia do Loży.

W Samorządowej Loży Radiowej w Prudniku udział wzięli: Katarzyna Czochara, poseł na sejm RP - PiS, Teresa Barańska PiS, Grzegorz Zawiślak Kukiz'15, Witold Rygorowicz SLD, Mariusz Kozaczek PSL, Jarosław Szóstka, Stowarzyszenie Prudniczanie.

Rozmowę poprowadzili Agnieszka Stefaniak i Jan Poniatyszyn.
"Samorządowa Loża Radiowa" w Prudniku

Zobacz także

2019-08-17, godz. 12:54 Samorządowa Loża Radiowa spod Ratusza w Strzelcach Opolskich Przez powiat strzelecki przebiega Szlak Powstańców Śląskich, który prowadzi m.in. przez Górę św. Anny i Leśnicę. W ramach tworzenia spójnej oferty turystyczno ... » więcej 2019-08-10, godz. 12:13 Samorządowa Loża Radiowa z kąpieliska "Wodne OKKO" w Kędzierzynie-Koźlu [FILM, ZDJĘCIA] Tym razem z naszą radiową akcją letnią zawitaliśmy w sobotę do Kędzierzyna –Koźla skąd prowadziliśmy Samorządową Lożę Radiową. Jest to drugie pod względem lic ... » więcej 2019-08-03, godz. 12:43 Samorządowa Loża Radiowa w Krapkowicach [FILM, ZDJĘCIA] Atutem tej gminy jest atrakcyjne położenie geograficzne sprzyjające rozwojowi turystyki i przemysłu. Przez Krapkowice przepływa Odra, a nieopodal znajduje się ... » więcej 2019-07-27, godz. 12:17 Samorządowa Loża Radiowa z Prudnika [FILM, ZDJĘCIA] Jeszcze niedawno Prudnik znany był z zakładów branży obuwniczej i tekstylnej, które upadły. Zaliczono go do grupy kryzysowych miast średnich, tracących funkcj ... » więcej 2019-07-20, godz. 14:00 "Samorządowa Loża Radiowa" z Głubczyc [FILM, ZDJĘCIA] Tematy dotyczące gospodarki, dróg, transportu publicznego i służby zdrowia zdominowały Samorządową Lożę Radiową w Głubczycach. Ze studiem plene-rowym Radia Op ... » więcej 2019-07-13, godz. 16:10 Samorządowa Loża Radiowa z Kluczborka [FILM, ZDJĘCIA] Z ogromnymi długami borykają się gmina Byczyna i powiat kluczborski. Są one efektem zobowiązań finansowych, zaciągniętych przez poprzednie władze przy akcepta ... » więcej 2019-07-06, godz. 13:43 Samorządowa Loża Radiowa z namysłowskiego rynku! [FILM, ZDJĘCIA] Tematy turystyczne i gospodarcze zdominowały dyskusję w Samorządowej Loży Radiowej. Z naszymi mikrofonami byliśmy na rynku w Namysłowie. Miasto to ma już po ... » więcej 2019-06-29, godz. 13:46 Samorządowa Loża Radiowa spod CH Turawa Park w Zawadzie [FILM, ZDJĘCIA] 267 tysięcy odwiedzających miał w ubiegłym roku opolski ogród zoologiczny. Jest to miejsce w stolicy regionu cieszące się największą popularnością wśród zwied ... » więcej 2019-06-22, godz. 16:07 Samorządowa Loża Radiowa znad Jeziora Nyskiego - zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] Rozwój Nysy nabiera tempa. Udaje się jej pozyskiwać inwestorów. Miasto jest atrakcyjne turystycznie. Realizowane są tam lokalne programy wspierające rodzinę o ... » więcej 2019-06-15, godz. 11:05 Samorządowa Loża Radiowa (15.06) - zobacz i posłuchaj! [FILM] Na Opolszczyźnie przybywa miejsc opieki nad osobami w podeszłym wieku, przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi. Nie likwiduje to jednak kolejek oczekujących na ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »