Radio Opole » Samorządowa Loża Radiowa » W Samorządowej Loży Radiowej » Samorządowa Loża Radiowa w Kietrzu
2018-08-04, 11:38 Autor: Ireneusz Prochera, Mariusz Chałupnik (oprac. PH, WK)

Samorządowa Loża Radiowa w Kietrzu

Samorządowa Loża Radiowa w Kietrzu
Samorządowa Loża Radio gościła w Kietrzu, gminie o profilu rolniczo-przemysłowym. Z zaproszonymi gośćmi rozmawialiśmy o problemach jakie mają w niej producenci rolni. Jak podkreślano, pokrywają się one zasadniczo z problemami charakterystycznymi dla całego kraju.
Rozmówcy wskazywali, że taką kwestią jest m.in. produkcja buraków cukrowych i w konsekwencji cukru. Część środowiska rolniczego skarży się na dominującą pozycję koncernów, które dyktują im ceny, poniżej opłacalności produkcji. Innym z problemów o jakich mówiono, był ograniczony zakres, w jakim producentom rolnym mogą w razie kłopotów pomagać samorządy.

Omawiano również wyzwania przed jakim stoją dziś szkoły kształcące przyszłych rolników.

W programie udział wzięli: Ewa Cichoblazińska - kierownik praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach, Herbert Czaja - prezes Opolskiej Izby Rolniczej (MN), Piotr Kukuczka (PSL), Krzysztof Łobos - burmistrz Kietrza, Tomasz Ognisty - przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych Województwa Opolskiego.

Audycje prowadzili: Ireneusz Prochera i Mariusz Chałupnik.

Zobacz także

2018-08-11, godz. 15:19 Samorządowa Loża Radiowa nad Jeziorem Nyskim o bezpieczeństwie na kąpieliskach [FILM, ZDJĘCIA] Tym razem Samorządową Lożę Radiową realizowaliśmy ze stanicy WOPR nad Jeziorem Nyskim. Omówiliśmy ogólne bezpieczeństwo na kąpieliskach jezior Nyskiego i Otmu ... » więcej 2018-07-28, godz. 15:07 Goście Samorządowej Loży Radiowej o cenowym sporze wokół opłat za składowisko śmieci na wysypisku w Domaszkowicach [FI ... Tym razem Samorządowa Loża Radiowa zagościła w Nysie. Rozmawialiśmy o cenowym sporze wokół opłat za składowisko śmieci na wysypisku w Domaszkowicach. 13 gmin ... » więcej 2018-07-21, godz. 16:00 Goście Samorządowej Loży Radiowej o kondycji publicznego transportu zbiorowego w regionie, w perspektywie nowelizacji ... Namysłowski PKS zawiesił wszystkie kursy. Niepokojące informacje płyną też z Głubczyc, gdzie PKS sprzedawać ma autobusy po cenie niższej niż złom. Pracownicy ... » więcej 2018-07-14, godz. 11:35 Goście Samorządowej Loży Radiowej o planach reorganizacji placówek oświatowych podległych staroście [FILM, ZDJĘCIA] Czy reorganizacja placówek oświatowych podległych starostwu jest konieczna oraz czy jest przeprowadzana we właściwy sposób? Na ten temat zastanawiali się ucze ... » więcej 2018-07-07, godz. 14:25 Goście Samorządowej Loży Radiowej o przyczynach poślizgów w realizacji miejskich inwestycji w Kędzierzynie-Koźlu [FILM ... Już drugi rok z rzędu mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla w wakacje pozbawieni są kąpieliska. Budowa kompleksu "Wodne oKKo" w Azotach miała się zakończyć w październ ... » więcej 2018-06-30, godz. 00:00 Goście Samorządowej Loży Radiowej o inwestycjach drogowych Podczas samorządowej debaty zajęliśmy się inwestycjami drogowymi w naszym regionie. Aż 60 wniosków wpłynęło do Ministerstwa Rozwoju i Infrastruktury ws. budow ... » więcej 2018-06-23, godz. 12:49 Goście Samorządowej Loży Radiowej o nauczycielach tracących prace Podczas samorządowej debaty zajęliśmy się tematem zwolnień nauczycieli. Rok szkolny zakończony, ale nauczyciele nie dają o sobie zapomnieć. Związek Nauczyciel ... » więcej 2018-06-16, godz. 00:00 Goście Samorządowej Loży Radiowej o nielegalnych odpadach Podczas debaty zajęliśmy się nielegalnymi odpadami, które trafiają do nas z Niemiec. Kilka dni temu zatrzymano transport śmieci, które miały trafić na nielega ... » więcej 2018-06-09, godz. 12:34 Goście Samorządowej Loży Radiowej o obniżce pensji samorządowców W audycji rozmawialiśmy z samorządowcami o ich pensjach. Rząd zapowiedział, że od 1 lipca zmniejszone zostaną wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, starostów i p ... » więcej 2018-06-02, godz. 13:04 Goście Samorządowej Loży Radiowej o sprzedaży dawnego sanatorium w Suchym Borze Dawne sanatorium dziecięce w Suchym Borze sprzedane. Cena: 850 tysięcy złotych. Nabywca: firma z branży budowlanej, leżąca po sąsiedzku. Sprzedawca: Stobrawsk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »