Radio Opole » Debata medialna

Debaty medialne

2016-12-17, 15:00

Wpływ nowych mediów na świąteczne obyczaje - posłuchaj debaty

Uczestnicy debaty o wpływie nowych mediów na świąteczne obyczaje
W kolejnej Debacie Medialnej rozmawialiśmy o tym, jak nowe media zmieniają świąteczne zwyczaje Polaków. Jeszcze niedawno wysyłaliśmy bliskim odręcznie wypisywane kartki, teraz zastąpiły je SMS-y - nieraz z kopiowanymi z internetu, sztampowymi życzeniami. Na naszych stołach oprócz tradycyjnych potraw coraz częściej lądują te bardziej egzotyczne, gdyż internet pełen jest przepisów na nietypowe dania. W internecie też najchętniej szukamy inspiracji i - jak wynika z badań - nie wyobrażamy sobie już świąt oraz przygotowań do nich bez korzystania z internetu, mobilnych urządzeń i nowych mediów, które wkraczają także w duchową sferę naszego życia.więcej »
2016-12-15, 20:00

Prasa lokalna - kondycja w dobie internetu. Posłuchaj Debaty Medialnej

Goście debaty medialnej o kondycji lokalnej prasy
W kolejnej z serii debat poświęconych sytuacji polskich mediów rozmawialiśmy o prywatnej prasie lokalnej. Dziś stoi ona w obliczu szeregu zagrożeń, przede wszystkim natury finansowej. Czytelnictwo prasy systematycznie spada. Gazety muszą konkurować nie tylko ze sobą nawzajem, ale i z internetem, który często korzysta z pracy dziennikarzy gazetowych na zasadach mało cywilizowanych.więcej »
2016-11-15, 22:05

Media społecznościowe – źródło informacji czy platforma propagandy? Posłuchaj debaty [FILM]

Stare i nowe media. Media społecznościowe – źródło informacji czy platforma propagandy? Dziennikarski wyścig zbrojeń. Debata w Radiu Opole
Powszechna mediatyzacja polityki to już fakt. Jakie zadanie nowe media stawiają w tej przestrzeni przed starymi? To cytowalność czy opiniotwórczość? O roli mediów publicznych w momencie, gdy dochodzi do blokad w mediach społecznościowych rozmawialiśmy podczas kolejnej Debaty Medialnej Radia Opole.

Zaproszenie Agnieszki Stefaniak przyjęli: Michał Pogoda, koordynator mediów społecznościowych TVP Opole, Radosław Święs, medioznawca z Uniwersytetu Opolskiego oraz Tomasz Wróblewski, wydawca działu on-line Nowej Trybuny Opolskiej.więcej »
2016-11-08, 22:00

Debata o mediach studenckich [FILMY]

Debata Medialna: "Rola mediów studenckich w życiu uczelni"
Trudno znaleźć uczelnię publiczną, na której nie ma mediów studenckich. Finansowane są one głównie z budżetu tych jednostek, w których działają. Czy w związku z tym są tubą propagandową Alma Mater? Czy czują, że muszą promować szkołę, w której się uczą, czy może podejmują też trudne tematy? Między innymi na te pytania odpowiadali: Agata Patoła z Gazety Studenckiej Uniwersytetu Opolskiego, Mateusz Żywczak z Radia Emiter Politechniki Opolskiej, Radosław Światły ze Studenckiej Telewizji SETA działającej na Uniwersytecie Opolskim i Krzysztof Krzemiński z Radia Sygnały również z Uniwersytetu Opolskiego.
Debatę "Rola mediów studenckich w życiu uczelni" prowadziła Aneta Skomorowska-Kobza.więcej »
2016-10-15, 16:10

Nowe media kontra "stare" media. Czy to kres dziennikarstwa jakie znamy? [FILM]

Nowe media kontra "stare" media". Czy to kres dziennikarstwa jakie znamy? Debata w Radiu Opole
Nowe media kontra "stare" media". Czy to kres dziennikarstwa jakie znamy? Jaką rolę w zmieniającym się świecie, w którym przybywa wciąż kanałów informacji, powinny odgrywać media publiczne? Ireneusz Prochera zaprasza na medialna debatę z udziałem zaproszonych gości, którymi są: Mateusz Magdziarz - dyrektor opolskiego oddziału TVP, dr Kamil Minkner - politolog z Uniwersytetu Opolskiego oraz Bogusław Feliszek - ekspert komunikacji kryzysowej, konsultant PR, trener medialny, w przeszłości dziennikarz.więcej »
2016-09-29, 20:00

Czy trzeba "ucywilizować" sieć? Debata w Radiu Opole [FILM]

Czy trzeba "ucywilizować" sieć? Debata w Radiu Opole
Jakie i gdzie są granice wolności wypowiedzi w Internecie? Czy trzeba ucywilizować sieć? To główne tematy debaty dziennikarskiej w studiu Radia Opole. Do dyskusji Piotr Wójtowicz zaprosił redaktora naczelnego Nowej Trybuny Opolskiej Krzysztofa Zyzika i dziennikarza TVP3 Opole Macieja Nowaka. Naszych gości pytał m.in. o to, czy wolność słowa można pogodzić z prawem do niezgody na publiczne obrażanie.więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »