800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2017-09-02, 11:00 Autor: Mariusz Majeran

Sztuka na dworcu kolejowym [ZDJĘCIA]

Wystawa Stacja Opole Główne [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa Stacja Opole Główne [fot. Mariusz Majeran]
Prace ośmiu artystów można oglądać na dworcu PKP Opole Główne. W Sali wystawienniczej swoje obiekty umieścili artyści z okręgu opolskiego Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa.
Wystawa z cyklu „Stacja – Opole Główne” wpisuje się w obchody 800 lecia Opola.

- To pierwsza tak różnorodna ekspozycja – mówi Ludmiła Sobolewska, kuratorka wystawy. - Jest ta wystawa interesująca poprzez różnorodność form działania ekspresji twórczej artystów. Są rzeźby, są instalacje, jest malarstwo. To, co po raz pierwszy pojawia się na naszych wystawach na Dworcu Głównym, to właśnie instalacje.

Swoje prace pokazują Wiesław Błoniarz, Kasimir Brzozowski, Jarosław Chyc, Małgorzata Chyc, Dariusz Jach, Damian Jurzyca, Paweł Nowak i Jan Wajrach.

Wystawa jest dostępna od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 16.00. Będzie czynna do końca września.

Radio Opole objęło cykl patronatem medialnym.
Ludmiła Sobolewska

Zobacz także

2017-09-24, godz. 19:30 Najdłuższa kolorowanka na świecie. W Opolu trwa bicie rekordu Najdłuższa kolorowanka na świecie powstaje w Opolu. Ma 800 metrów długości i ponad 440 metrów kwadratowych powierzchni. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym trwa bicie rekordu Guinnessa na najdłuższą kolorowankę na świecie. » więcej 2017-09-23, godz. 20:30 Wehikuł czasu w Opolu - ulicami miasta przeszła widowiskowa parada historyczna [ZDJĘCIA] Edmund Osmańczyk, Karol Musioł, Szymon Koszyk czy Alojzy Smolka. To tylko kilka postaci, które zaprezentowały się podczas Wielkiej Parady Historycznej z okazji 800-lecia Opola. » więcej 2017-09-21, godz. 17:04 Czy pobity zostanie Rekord Guinness'a w największej liczbie osób kolorujących? Okaże się w niedzielę w CWK! Waży ponad 100 kilogramów i ma 800 metrów długości, a to ile osób będzie ją kolorować, to się dopiero okaże. Mowa o wielkiej kolorowance. Cel jest ambitny: ustanowić światowy Rekord Guinness'a w największej liczbie osób kolorujących. Wszy ... » więcej 2017-09-21, godz. 16:30 Niezwykłe przedstawienie na scenie przy Targowej w Opolu W piątek (22.09) w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu przy ulicy Targowej premiera widowiska teatralnego. Spektakl romsko-niemiecko-polski zostanie przedstawiony przez aktorów, którzy są ambasadorami swoich kultur. Tańczą, śpiewają, eksplo ... » więcej 2017-09-19, godz. 15:10 Opole na spreparowanych fotografiach [ZDJĘCIA]. "Kiedyś już ktoś zrobił takie samo zdjęcie" Połączone zdjęcia współczesnego i historycznego Opola można oglądać na opolskim rynku. Wystawa zatytułowana 'Opole dawniej i dziś' wykorzystuje fragmenty zdjęć z archiwum Muzeum Śląska Opolskiego i współczesne fotografie Pawła Szpali. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »