800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2017-07-27, 18:52 Autor: Katarzyna Zawadzka

Międzynarodowi artyści sportretowali Opole. Wystawa w Galerii ZPAP

Otwarcie wystawy poplenerowej [fot. Katarzyna Zawadzka]
Otwarcie wystawy poplenerowej [fot. Katarzyna Zawadzka]
Otwarcie wystawy poplenerowej [fot. Katarzyna Zawadzka]
Otwarcie wystawy poplenerowej [fot. Katarzyna Zawadzka]
Otwarcie wystawy poplenerowej [fot. Katarzyna Zawadzka]
Otwarcie wystawy poplenerowej [fot. Katarzyna Zawadzka]
Artyści ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Ukrainy i Polski prezentują swoje prace w Opolu. To efekt V Międzynarodowego Pleneru Malarskiego, który zorganizował Związek Polskich Artystów Plastyków przy wsparciu Urzędu Miasta w Opolu.
Wystawę uroczyście otwarto w czwartek (27.07) w Galerii ZPAP przy ul. Krakowskiej 1. Kuratorka ekspozycji Karina Krajczy wyjaśnia, że plener malarski rozpoczął się od zwiedzania miasta.

- Początkowo zwiedzaliśmy, poszukiwaliśmy inspiracji - wyjaśnia Krajczy. - Mieliśmy też wykład w Galerii Jana Cybisa, bowiem plener jest zainspirowany jego twórczością w związku z rokiem Jana Cybisa w województwie opolskim. Plener był również związany z obchodami 800-lecia Opola, w związku z tym powstało 13 herbów miast partnerskich stolicy regionu - dodaje.

Katarzyna Madej z Olesna w plenerze brała udział po raz pierwszy. W swojej twórczości wykorzystuje papier czerpany i różne rodzaje farb. Posługując się tą techniką namalowała Filharmonie Opolską.

- Wybrałam ten obiekt, ponieważ jest piękny i bardzo współczesny - mówi Madej. - Jest też bardzo ładny z różnych stron. Jak się go ogląda od strony oficjalnej, to jest bardzo skromny, natomiast gdy się spojrzy gdzieś w bok, to jest bardzo ciekawy, inspirujący i bogaty w swojej formie - dodaje.

Wystawę poplenerową w Galerii ZPAP w Opolu będzie można oglądać do końca sierpnia.
Karina Krajczy
Katarzyna Madej

Zobacz także

2017-10-17, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Synagogi, browary, sklepy, szkoły i żydowski kirkut – wybierz się w podróż po przedwojennej gminie żydowskiej w Opolu Na recital piosenek klezmerskich z krakowskiego Kazimierza w wykonaniu Marty Bizoń zaprasza w najbliższy piątek (20.10) Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Początek o godz. 18:00. To jedno z wydarzeń w ramach projektu „Judaica Opole - ocali ... » więcej 2017-10-16, godz. 08:18, Patronaty - polecamy „Stacja Opole Główne” - kolejna wystawa Do 4 listopada w sali dworca PKP Opole Główne będzie można oglądać wystawę malarstwa „Było… Jest… Będzie”. To kolejna wystawa w ramach cyklu „Stacja Opole Główne”. Swoje prace zaprezentuje czwórka artystów formacji artystycznej Cztery na ... » więcej 2017-10-13, godz. 10:06, W cztery oczy / Poglądy i osądy Rozmowa z Witem Pichurskim i komentarz Magdaleny Matyjaszek Wit Pichurski, opolski artysta rzeźbiarz W czwartek znany opolski artysta rzeźbiarz Wit Pichurski pokazał opolanom, za pośrednictwem mediów, model pomnika księcia Kazimierza I Opolskiego, swojego autorstwa, jaki stanie na opolskim rynku ... » więcej 2017-09-28, godz. 16:30, Kultura i rozrywka Spotkanie historyczne w muzeum uniwersyteckim Opolski Klub Krajoznawców spotyka się cyklicznie w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK przygotowuje spotkania z opolskimi naukowcami, którzy opowiadają o historii Opola. » więcej 2017-09-24, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Najdłuższa kolorowanka na świecie. W Opolu trwa bicie rekordu Najdłuższa kolorowanka na świecie powstaje w Opolu. Ma 800 metrów długości i ponad 440 metrów kwadratowych powierzchni. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym trwa bicie rekordu Guinnessa na najdłuższą kolorowankę na świecie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »