800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2017-08-29, 16:00 Autor: Daria Placek

Rewitalizacja Zamku Górnego w Opolu droższa niż zakładano. Miasto ma na nią pieniądze

Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Ponad 4,5 mln zł - tyle będzie kosztowała rewitalizacja Zamku Górnego w Opolu. Rozstrzygnięto drugi przetarg na to zadanie. Wpłynęły trzy oferty - najtańsza, w kierunku której skłania się miasto, wynosi 4 mln 566 tys. zł. Pozostałe dwie opiewają na ponad 4,8 i 4,9 mln zł.
Przypomnijmy: pierwszy przetarg został unieważniony, bo kwoty zaproponowane przez wykonawców były zbyt wysokie. - Tym razem także przekraczamy założony budżet, ale mamy na to pieniądze i o zgodę na zwiększenie kwoty poprosimy radę miasta - tłumaczy prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Inwestycja jest dofinansowana ze środków europejskich - pozyskaliśmy te pieniądze z Aglomeracji Opolskiej. Jesteśmy zobowiązani zrealizować tę inwestycję w konkretnym czasie, więc myślę, że to rozstrzygnięcie przetargu jest optymalne w takim kształcie. To zadanie ma dużą wagę dla miasta - wyjaśnia.

Prezydent podkreśla, że remont zamku ma być jednym z elementów utrwalających jubileusz 800-lecia Opola.

- To jest część zamku budowana jeszcze za czasów Władysława Opolczyka, opolskiego księcia, który w XIV wieku był władcą Opola. Chcemy przywrócić dawną świetność tego miejsca, pokazać fosę, która otaczała zamek, będzie tam również kładka, która będzie, myślę, ciekawą atrakcją turystyczną - dodaje.

Rewitalizacja Zamku Górnego ma się zakończyć w maju.
Arkadiusz Wiśniewski cz. 1.
Arkadiusz Wiśniewski cz. 2.

Zobacz także

2017-09-24, godz. 19:30 Najdłuższa kolorowanka na świecie. W Opolu trwa bicie rekordu Najdłuższa kolorowanka na świecie powstaje w Opolu. Ma 800 metrów długości i ponad 440 metrów kwadratowych powierzchni. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym trwa bicie rekordu Guinnessa na najdłuższą kolorowankę na świecie. » więcej 2017-09-23, godz. 20:30 Wehikuł czasu w Opolu - ulicami miasta przeszła widowiskowa parada historyczna [ZDJĘCIA] Edmund Osmańczyk, Karol Musioł, Szymon Koszyk czy Alojzy Smolka. To tylko kilka postaci, które zaprezentowały się podczas Wielkiej Parady Historycznej z okazji 800-lecia Opola. » więcej 2017-09-21, godz. 17:04 Czy pobity zostanie Rekord Guinness'a w największej liczbie osób kolorujących? Okaże się w niedzielę w CWK! Waży ponad 100 kilogramów i ma 800 metrów długości, a to ile osób będzie ją kolorować, to się dopiero okaże. Mowa o wielkiej kolorowance. Cel jest ambitny: ustanowić światowy Rekord Guinness'a w największej liczbie osób kolorujących. Wszy ... » więcej 2017-09-21, godz. 16:30 Niezwykłe przedstawienie na scenie przy Targowej w Opolu W piątek (22.09) w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu przy ulicy Targowej premiera widowiska teatralnego. Spektakl romsko-niemiecko-polski zostanie przedstawiony przez aktorów, którzy są ambasadorami swoich kultur. Tańczą, śpiewają, eksplo ... » więcej 2017-09-19, godz. 15:10 Opole na spreparowanych fotografiach [ZDJĘCIA]. "Kiedyś już ktoś zrobił takie samo zdjęcie" Połączone zdjęcia współczesnego i historycznego Opola można oglądać na opolskim rynku. Wystawa zatytułowana 'Opole dawniej i dziś' wykorzystuje fragmenty zdjęć z archiwum Muzeum Śląska Opolskiego i współczesne fotografie Pawła Szpali. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »