800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2017-08-29, 16:00 Autor: Daria Placek

Rewitalizacja Zamku Górnego w Opolu droższa niż zakładano. Miasto ma na nią pieniądze

Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Ponad 4,5 mln zł - tyle będzie kosztowała rewitalizacja Zamku Górnego w Opolu. Rozstrzygnięto drugi przetarg na to zadanie. Wpłynęły trzy oferty - najtańsza, w kierunku której skłania się miasto, wynosi 4 mln 566 tys. zł. Pozostałe dwie opiewają na ponad 4,8 i 4,9 mln zł.
Przypomnijmy: pierwszy przetarg został unieważniony, bo kwoty zaproponowane przez wykonawców były zbyt wysokie. - Tym razem także przekraczamy założony budżet, ale mamy na to pieniądze i o zgodę na zwiększenie kwoty poprosimy radę miasta - tłumaczy prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Inwestycja jest dofinansowana ze środków europejskich - pozyskaliśmy te pieniądze z Aglomeracji Opolskiej. Jesteśmy zobowiązani zrealizować tę inwestycję w konkretnym czasie, więc myślę, że to rozstrzygnięcie przetargu jest optymalne w takim kształcie. To zadanie ma dużą wagę dla miasta - wyjaśnia.

Prezydent podkreśla, że remont zamku ma być jednym z elementów utrwalających jubileusz 800-lecia Opola.

- To jest część zamku budowana jeszcze za czasów Władysława Opolczyka, opolskiego księcia, który w XIV wieku był władcą Opola. Chcemy przywrócić dawną świetność tego miejsca, pokazać fosę, która otaczała zamek, będzie tam również kładka, która będzie, myślę, ciekawą atrakcją turystyczną - dodaje.

Rewitalizacja Zamku Górnego ma się zakończyć w maju.
Arkadiusz Wiśniewski cz. 1.
Arkadiusz Wiśniewski cz. 2.

Zobacz także

2018-03-21, godz. 09:20, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Opola mogą przekazać komunikat dla potomnych. W ratuszu trwają prace nad kapsułą czasu Każdy mieszkaniec Opola może zostawić wiadomość dla następnych pokoleń. Od wczoraj (20.03) do środy 28 marca w ratuszu wystawione będą karty, które później trafią do kapsuły czasu przy odlewanym właśnie pomniku Kazimierza I Opolskiego. » więcej 2018-03-06, godz. 19:45, Wiadomości z regionu Podsumowali 800-lecie Opola. "To był bardzo udany rok" 40 dużych projektów i 100 tysięcy uczestników. Po południu w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki podsumowano 800-lecie Opola. » więcej 2017-12-27, godz. 19:19, Patronaty - polecamy Niezwykły film o życiu w przedwojennym Opolu W czwartek (28.12) w Muzeum Śląska Opolskiego odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o codziennym życiu w przedwojennym Opolu. Początek o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. » więcej 2017-11-09, godz. 17:00, Kultura i rozrywka Piosenki miast partnerskich Opola podczas koncertu w muzeum Męski Zespół Camerton pod dyrekcją Marii Przebindowskiej przygotował nowy program z okazji 800-lecia Opola. Koncerty odbędą się w sali Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2017-11-08, godz. 11:00, Kultura i rozrywka Ostatnia wystawa z cyklu Opole Główne [ZDJĘCIA] W sali wystawienniczej na stacji PKP Opole Głowna czynna jest, ostatnia z cyklu, wystawa prac malarskich opolskich artystów. Ósma wystawa kończy cykl „Stacja Opole Główne”. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »