800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2017-08-11, 08:00 Autor: Daria Placek

Opole: Na zwiedzanie lochów Zamku Górnego mieszkańcy będą musieli poczekać do przyszłego roku

Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Miasto nadal szuka wykonawcy, który zajmie się rewitalizacją Zamku Górnego w Opolu. Wkrótce zostanie ogłoszony kolejny przetarg, bo pierwszy został unieważniony - oferty, które wpłynęły do ratusza o prawie milion przekraczają kwotę zaproponowaną przez miasto. Opole przeznaczyło na remont blisko 4 mln zł. Także termin zakończenia prac został przesunięty.
- Zwiększenia puli pieniędzy na ten cel nie bierzemy w tej chwili pod uwagę, mamy nadzieje, że kolejne ogłoszenie przyniesie rozstrzygnięcie - wyjaśnia Piotr Letachowicz z biura prasowego urzędu miasta.

Ratusz planował zakończenie inwestycji jeszcze w tym roku, ale oferenci zwrócili uwagę, że ze względu na obszerny zakres prac i ich specyfikę, nie będzie to możliwe. Termin został przesunięty na maj 2018 roku.

- Mając na uwadze jakość prowadzonych prac, a w dużej mierze będą one prowadzone w okresie jesienno-zimowym, a także sugestie potencjalnych wykonawców, podjęliśmy taką decyzję - zaznacza.

Przypomnijmy, remont zakłada przywrócenie walorów estetycznych ścian i lochów zamku. Zrewitalizowany zostanie teren w otoczeniu dawnej fosy, a do bramy będzie wiódł most. Po zrealizowaniu projektu opolanie będą mogli zwiedzać także podziemia obiektu.
Piotr Letachowicz cz. 1.
Piotr Letachowicz cz. 1.

Zobacz także

2017-10-17, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Synagogi, browary, sklepy, szkoły i żydowski kirkut – wybierz się w podróż po przedwojennej gminie żydowskiej w Opolu Na recital piosenek klezmerskich z krakowskiego Kazimierza w wykonaniu Marty Bizoń zaprasza w najbliższy piątek (20.10) Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Początek o godz. 18:00. To jedno z wydarzeń w ramach projektu „Judaica Opole - ocali ... » więcej 2017-10-16, godz. 08:18, Patronaty - polecamy „Stacja Opole Główne” - kolejna wystawa Do 4 listopada w sali dworca PKP Opole Główne będzie można oglądać wystawę malarstwa „Było… Jest… Będzie”. To kolejna wystawa w ramach cyklu „Stacja Opole Główne”. Swoje prace zaprezentuje czwórka artystów formacji artystycznej Cztery na ... » więcej 2017-10-13, godz. 10:06, W cztery oczy / Poglądy i osądy Rozmowa z Witem Pichurskim i komentarz Magdaleny Matyjaszek Wit Pichurski, opolski artysta rzeźbiarz W czwartek znany opolski artysta rzeźbiarz Wit Pichurski pokazał opolanom, za pośrednictwem mediów, model pomnika księcia Kazimierza I Opolskiego, swojego autorstwa, jaki stanie na opolskim rynku ... » więcej 2017-09-28, godz. 16:30, Kultura i rozrywka Spotkanie historyczne w muzeum uniwersyteckim Opolski Klub Krajoznawców spotyka się cyklicznie w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK przygotowuje spotkania z opolskimi naukowcami, którzy opowiadają o historii Opola. » więcej 2017-09-24, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Najdłuższa kolorowanka na świecie. W Opolu trwa bicie rekordu Najdłuższa kolorowanka na świecie powstaje w Opolu. Ma 800 metrów długości i ponad 440 metrów kwadratowych powierzchni. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym trwa bicie rekordu Guinnessa na najdłuższą kolorowankę na świecie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »