800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2017-08-11, 08:00 Autor: Daria Placek

Opole: Na zwiedzanie lochów Zamku Górnego mieszkańcy będą musieli poczekać do przyszłego roku

Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Zamku Górnego po rewitalizacji [materiały prasowe UMO]
Miasto nadal szuka wykonawcy, który zajmie się rewitalizacją Zamku Górnego w Opolu. Wkrótce zostanie ogłoszony kolejny przetarg, bo pierwszy został unieważniony - oferty, które wpłynęły do ratusza o prawie milion przekraczają kwotę zaproponowaną przez miasto. Opole przeznaczyło na remont blisko 4 mln zł. Także termin zakończenia prac został przesunięty.
- Zwiększenia puli pieniędzy na ten cel nie bierzemy w tej chwili pod uwagę, mamy nadzieje, że kolejne ogłoszenie przyniesie rozstrzygnięcie - wyjaśnia Piotr Letachowicz z biura prasowego urzędu miasta.

Ratusz planował zakończenie inwestycji jeszcze w tym roku, ale oferenci zwrócili uwagę, że ze względu na obszerny zakres prac i ich specyfikę, nie będzie to możliwe. Termin został przesunięty na maj 2018 roku.

- Mając na uwadze jakość prowadzonych prac, a w dużej mierze będą one prowadzone w okresie jesienno-zimowym, a także sugestie potencjalnych wykonawców, podjęliśmy taką decyzję - zaznacza.

Przypomnijmy, remont zakłada przywrócenie walorów estetycznych ścian i lochów zamku. Zrewitalizowany zostanie teren w otoczeniu dawnej fosy, a do bramy będzie wiódł most. Po zrealizowaniu projektu opolanie będą mogli zwiedzać także podziemia obiektu.
Piotr Letachowicz cz. 1.
Piotr Letachowicz cz. 1.

Zobacz także

2018-03-21, godz. 09:20, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Opola mogą przekazać komunikat dla potomnych. W ratuszu trwają prace nad kapsułą czasu Każdy mieszkaniec Opola może zostawić wiadomość dla następnych pokoleń. Od wczoraj (20.03) do środy 28 marca w ratuszu wystawione będą karty, które później trafią do kapsuły czasu przy odlewanym właśnie pomniku Kazimierza I Opolskiego. » więcej 2018-03-06, godz. 19:45, Wiadomości z regionu Podsumowali 800-lecie Opola. "To był bardzo udany rok" 40 dużych projektów i 100 tysięcy uczestników. Po południu w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki podsumowano 800-lecie Opola. » więcej 2017-12-27, godz. 19:19, Patronaty - polecamy Niezwykły film o życiu w przedwojennym Opolu W czwartek (28.12) w Muzeum Śląska Opolskiego odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o codziennym życiu w przedwojennym Opolu. Początek o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. » więcej 2017-11-09, godz. 17:00, Kultura i rozrywka Piosenki miast partnerskich Opola podczas koncertu w muzeum Męski Zespół Camerton pod dyrekcją Marii Przebindowskiej przygotował nowy program z okazji 800-lecia Opola. Koncerty odbędą się w sali Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2017-11-08, godz. 11:00, Kultura i rozrywka Ostatnia wystawa z cyklu Opole Główne [ZDJĘCIA] W sali wystawienniczej na stacji PKP Opole Głowna czynna jest, ostatnia z cyklu, wystawa prac malarskich opolskich artystów. Ósma wystawa kończy cykl „Stacja Opole Główne”. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »