800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2017-08-04, 19:00 Autor: Katarzyna Doros

"800 lat- rocznica, która łączy". Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego odwiedzili opolskich seniorów

Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego zjechali do Opola, by wspólnie z opolskimi seniorami uczcić 800-lecie swoich miast. - Projekt zakłada przybliżenie historii Piotrkowa Trybunalskiego i Opola oraz, co ważne, wymianę kulturalną między miastami - mówi Lidia Adaszek, koordynatorka projektu w Piotrkowie Trybunalskim.
Blisko 50 seniorów z Piotrkowa przywiozło ze sobą prace powstałe na warsztatach fotograficznych i plastycznych. Grupa teatralna przygotowana przez Aleksandra Chrząszczaka zaprezentowała etiudę ukazującą historię Piotrkowa Trybunalskiego. Kulturalne spotkanie seniorów uświetnił także występ zespołu "Senior Dance" z domu dziennego pobytu "Złota Jesień" w Opolu. W trakcie dwóch kolejnych dni seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego będą poznawać najciekawsze zakątki Opola.

We wrześniu opolscy seniorzy z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego udadzą się z rewizytą do Piotrkowa Trybunalskiego.

Projekt „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy" powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz także

2018-03-21, godz. 09:20, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Opola mogą przekazać komunikat dla potomnych. W ratuszu trwają prace nad kapsułą czasu Każdy mieszkaniec Opola może zostawić wiadomość dla następnych pokoleń. Od wczoraj (20.03) do środy 28 marca w ratuszu wystawione będą karty, które później trafią do kapsuły czasu przy odlewanym właśnie pomniku Kazimierza I Opolskiego. » więcej 2018-03-06, godz. 19:45, Wiadomości z regionu Podsumowali 800-lecie Opola. "To był bardzo udany rok" 40 dużych projektów i 100 tysięcy uczestników. Po południu w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki podsumowano 800-lecie Opola. » więcej 2017-12-27, godz. 19:19, Patronaty - polecamy Niezwykły film o życiu w przedwojennym Opolu W czwartek (28.12) w Muzeum Śląska Opolskiego odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o codziennym życiu w przedwojennym Opolu. Początek o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. » więcej 2017-11-09, godz. 17:00, Kultura i rozrywka Piosenki miast partnerskich Opola podczas koncertu w muzeum Męski Zespół Camerton pod dyrekcją Marii Przebindowskiej przygotował nowy program z okazji 800-lecia Opola. Koncerty odbędą się w sali Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2017-11-08, godz. 11:00, Kultura i rozrywka Ostatnia wystawa z cyklu Opole Główne [ZDJĘCIA] W sali wystawienniczej na stacji PKP Opole Głowna czynna jest, ostatnia z cyklu, wystawa prac malarskich opolskich artystów. Ósma wystawa kończy cykl „Stacja Opole Główne”. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »