800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2017-08-04, 19:00 Autor: Katarzyna Doros

"800 lat- rocznica, która łączy". Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego odwiedzili opolskich seniorów

Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego zjechali do Opola, by wspólnie z opolskimi seniorami uczcić 800-lecie swoich miast. - Projekt zakłada przybliżenie historii Piotrkowa Trybunalskiego i Opola oraz, co ważne, wymianę kulturalną między miastami - mówi Lidia Adaszek, koordynatorka projektu w Piotrkowie Trybunalskim.
Blisko 50 seniorów z Piotrkowa przywiozło ze sobą prace powstałe na warsztatach fotograficznych i plastycznych. Grupa teatralna przygotowana przez Aleksandra Chrząszczaka zaprezentowała etiudę ukazującą historię Piotrkowa Trybunalskiego. Kulturalne spotkanie seniorów uświetnił także występ zespołu "Senior Dance" z domu dziennego pobytu "Złota Jesień" w Opolu. W trakcie dwóch kolejnych dni seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego będą poznawać najciekawsze zakątki Opola.

We wrześniu opolscy seniorzy z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego udadzą się z rewizytą do Piotrkowa Trybunalskiego.

Projekt „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy" powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz także

2017-12-27, godz. 19:19, Patronaty - polecamy Niezwykły film o życiu w przedwojennym Opolu W czwartek (28.12) w Muzeum Śląska Opolskiego odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o codziennym życiu w przedwojennym Opolu. Początek o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. » więcej 2017-11-09, godz. 17:00, Kultura i rozrywka Piosenki miast partnerskich Opola podczas koncertu w muzeum Męski Zespół Camerton pod dyrekcją Marii Przebindowskiej przygotował nowy program z okazji 800-lecia Opola. Koncerty odbędą się w sali Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2017-11-08, godz. 11:00, Kultura i rozrywka Ostatnia wystawa z cyklu Opole Główne [ZDJĘCIA] W sali wystawienniczej na stacji PKP Opole Głowna czynna jest, ostatnia z cyklu, wystawa prac malarskich opolskich artystów. Ósma wystawa kończy cykl „Stacja Opole Główne”. » więcej 2017-11-03, godz. 13:12, Patronaty - polecamy „Stacja - Opole Główne” - ostatnia z wystaw do 30 listopada Zbiorowa prezentacja malarstwa pod tytułem „A to jest miasto niebo ogrodzone murami” to ostatnia wystawa w ramach cyklu „Stacja - Opole Główne”. Wernisaż odbędzie się w najbliższy wtorek (07.11) w sali dworca PKP. Początek o godz. 18:00. » więcej 2017-10-21, godz. 15:30, Wiadomości z regionu Spacerowali śladami opolskich Żydów. Opole było wielokulturowe i wielowyznaniowe Stara synagoga, kirkut czy kamienice przy ul. Krakowskiej - opolanie poznali historię miejskiej gminy żydowskiej. W ramach wydarzenia 'Judaica Opole - ocalić od zapomnienia' odbył się spacer, podczas którego można było poznać miejsca zwią ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »