800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2017-08-04, 19:00 Autor: Katarzyna Doros

"800 lat- rocznica, która łączy". Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego odwiedzili opolskich seniorów

Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opola [fot.Katarzyna Doros]
Seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego zjechali do Opola, by wspólnie z opolskimi seniorami uczcić 800-lecie swoich miast. - Projekt zakłada przybliżenie historii Piotrkowa Trybunalskiego i Opola oraz, co ważne, wymianę kulturalną między miastami - mówi Lidia Adaszek, koordynatorka projektu w Piotrkowie Trybunalskim.
Blisko 50 seniorów z Piotrkowa przywiozło ze sobą prace powstałe na warsztatach fotograficznych i plastycznych. Grupa teatralna przygotowana przez Aleksandra Chrząszczaka zaprezentowała etiudę ukazującą historię Piotrkowa Trybunalskiego. Kulturalne spotkanie seniorów uświetnił także występ zespołu "Senior Dance" z domu dziennego pobytu "Złota Jesień" w Opolu. W trakcie dwóch kolejnych dni seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego będą poznawać najciekawsze zakątki Opola.

We wrześniu opolscy seniorzy z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego udadzą się z rewizytą do Piotrkowa Trybunalskiego.

Projekt „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy" powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz także

2017-08-22, godz. 17:30 Waży ponad 100 kilogramów i jest największą kolorowanką na świecie! Największą na świecie kolorowankę stworzono w Opolu. 800-metrowa rolka ważąca ponad sto kilogramów zostanie wpisana do księgi rekordów Guinnessa. Jest to inicjatywa Fundacji Excalibur wspierana przez opolski ratusz z okazji 800-lecia mias ... » więcej 2017-08-21, godz. 18:34 Pomnik konny założyciela Opola będzie z brązu. Pod koniec roku stanie przed ratuszem Pół miliona złotych ma kosztować pomnik konny księcia Kazimierza I Opolskiego, który stanie przed ratuszem w Opolu. Część kosztów pokryje Energetyka Cieplna Opolszczyzny. Rzeźba zostanie wykonana z brązu. » więcej 2017-08-11, godz. 08:00 Opole: Na zwiedzanie lochów Zamku Górnego mieszkańcy będą musieli poczekać do przyszłego roku Miasto nadal szuka wykonawcy, który zajmie się rewitalizacją Zamku Górnego w Opolu. Wkrótce zostanie ogłoszony kolejny przetarg, bo pierwszy został unieważniony - oferty, które wpłynęły do ratusza o prawie milion przekraczają kwotę zaprop ... » więcej 2017-08-07, godz. 16:00 Wystawa opolskich fotografików Jak zdefiniować tożsamość Opola zdjęciem? Tego zadania podjęło się 17 fotografików, m.in. zrzeszonych w Fotoklubie Opole i Fundacji 2.8. Efekty ich pracy będzie można oglądać do końca sierpnia w Galerii WuBePe w Opolu na wystawie „Tożsamo ... » więcej 2017-08-05, godz. 16:10 Wzgórze Uniwersyteckie bez tajemnic. Odbył się kolejny "Spacer po Opolu" Już po raz kolejny opolanie - i nie tylko oni - mogli wziąć udział w specjalnym spacerze po Opolu. Tym razem poznawano historię Wzgórza Uniwersyteckiego a także postaci związanych z Opolem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »