Radio Opole » Wiadomości drogowe » Utrudnienia i remonty » Fragment obwodnicy Nysy otwarty. Z Opola do Kłod ...
2017-06-06, 06:56 Autor: Tomasz Cichoń

Fragment obwodnicy Nysy otwarty. Z Opola do Kłodzka szybciej i wygodniej

Oddawany odcinek obwodnicy [Fot.Dorota Kłonowska]
Oddawany odcinek obwodnicy [Fot.Dorota Kłonowska]
Ponad 7-kilometrowy odcinek obwodnicy Nysy został otwarty. Prowadzi od Górki Hanuszowskiej do Goświnowic. W oficjalnych uroczystościach, przygotowanych na wiadukcie na Górce Hanuszowskiej uczestniczyli przedstawiciele inwestora na czele z dyrektorem GDDKiA Krzysztofem Kondraciukiem, także wykonawcy robót, wojewoda opolski, posłowie i przyjaciele obwodnicy. Przyjechał także podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.
Jak powiedział nam Jacek Sobala, kierownik projektu z GDDKiA, starano się maksymalnie skrócić czas budowy, aby odciążyć komunikacyjnie miasto.

Minister Jerzy Szmit z uznaniem mówił o tempie prac przy budowie obwodnicy Nysy i znaczeniu tej inwestycji dla bezpieczeństwa komunikacyjnego w regionie. Sporo uwagi poświęcił także podobnym inwestycjom prowadzonym w kraju. Jest ich obecnie 90 na łączna kwotę 50 mld zł.

Oddany odcinek obwodnicy kosztował ok.114 mln zł.

- Udało nam się zrealizować tę część drogi 4 miesiące przed terminem - mówi Zbigniew Sobala z GDDKiA, kierownik projektu. - Otwieramy ślad drogi nr 46. W ramach tego odcinka zostały zrealizowane 4 obiekty mostowe - najdłuższy liczy 115 metrów. Wykonaliśmy też jeden węzeł i dwa ronda turbinowe. Jest to odcinek obwodnicy dużo bardziej wyczekiwany społecznie, niż część aktualnie pozostająca w realizacji – zaznacza Zbigniew Sobala.

Wojewoda Opolski Adrian Czubak podkreślał z kolei znaczenie obwodnicy dla bezpieczeństwa w regionie.

- Nysa, to kolejne miasto w naszym regionie, gdzie mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowcy będą mogli korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest obwodnica. To większe bezpieczeństwo dla miasta, ulga dla mieszkańców oraz nowe perspektywy i możliwości dla promocji gospodarczej regionu nyskiego i samej Nysy.

Dodajmy, że w w budowie jest jest jeszcze drugi, 9-kilometrowy odcinek obwodnicy. Zostanie on oddany w październiku.

Zobacz także

2017-06-30, godz. 10:03 Ekipa wiadomości drogowych na wakacjach Bezpiecznych i miłych wakacji wszystkim kierowcom i miłośnikom motoryzacji. Do usłyszenia we wrześniu. » więcej 2017-06-23, godz. 09:50 Kolejna zmiana organizacji ruchu na Zaodrzu. Ulica Hallera zamknięta. Raport 23.06 Zmiany wprowadzono w czwartek (22.06), a są one związane z przebudową ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Ulica Hallera będzie wyłączona z ruchu do końca lipca, a r ... » więcej 2017-06-20, godz. 08:55 Upalny i tragiczny poranek na opolskich drogach. Raport 20.06 Tragiczny wtorkowy poranek na drogach regionu. Mamy kilka wypadków, ale do najtragiczniejszego doszło na drodze między Narokiem a Skorogoszczą - tam dachował ... » więcej 2017-06-14, godz. 13:39 Uwaga na drogach. Mamy kolejny długi weekend. Raport 14.06 Mamy kolejny w tym roku długi weekend a to oznacza więcej samochodów na drogach całego kraju, także na Opolszczyźnie. Uważamy nie tylko w środę ale także w po ... » więcej 2017-06-09, godz. 09:56 Nowy asfalt na Niemodlińskiej w Opolu i kolejny etap remontu A4. Raport 09.06 W Opolu drogowców spotkamy w Czarnowąsach gdzie powoli dobiega końca budowa obwodnicy tej części miasta. Front robót mamy cały czas Niemodlińskiej. Trwa budow ... » więcej 2017-05-29, godz. 11:39 Znaki sobie - a kierowcy sobie Od kilku dni trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Luboszyckiej, Chabrów, Tulipanów i narcyzów w Opolu. Pierwszy etap prac obejmuje jednak głównie ulicę Lubo ... » więcej 2017-05-25, godz. 08:48 Remonty i wypadki. Raport 25.05 Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu Luboszyckiej i Chabrów w Opolu. Są utrudnienia bowiem w pierwszym etapie całkowicie z ruchu wyłączono ulicę Luboszycką n ... » więcej 2017-05-22, godz. 09:57 Opole: Ogromne korki na dk 45 między Zawadą a Opolem Od samego rana ogromny korek utworzył się na rogatkach Opola od strony Kluczborka. To droga krajowa nr 45. Między Zawadą a Opolem drogowcy na obu pasach frezu ... » więcej 2017-05-16, godz. 08:58 Piękna pogoda sprzyja i kierowcom i drogowcom. Raport 16.05 Przed nami seria kilku dni z piękną pogodą i bardzo dobrymi warunkami jazdy. Jedynie nad ranem może w niektórych miejscach pojawić się mgła, a poza tym będzie ... » więcej 2017-05-12, godz. 16:16 Znaki sobie a kierowcy sobie. Raport 12.05 Drogowcy zmienili organizacje ruchu na ulicy Solskiego w Opolu. Od kilku dni w Solskiego można skręcić z ulicy Jagiellonów, ale nie można na Jagiellonów wyjec ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »