Radio Opole » Wiadomości drogowe » Utrudnienia i remonty » Piękna pogoda sprzyja i kierowcom i drogowcom. R ...
2017-05-16, 08:58 Autor: Tomasz Cichoń

Piękna pogoda sprzyja i kierowcom i drogowcom. Raport 16.05

Korek na A4 1 fot. Sławek Kieler
Korek na A4 1 fot. Sławek Kieler
Przed nami seria kilku dni z piękną pogodą i bardzo dobrymi warunkami jazdy. Jedynie nad ranem może w niektórych miejscach pojawić się mgła, a poza tym będzie jeździło się znakomicie. Sprzyjające warunki wykorzystują też drogowcy. Widać w wielu miejscach, zarówno na autostradzie, drogach krajowych, wojewódzkich i lokalnych.
Autostrada

Między węzłami Krapkowice i Opole południe trwa wymiana asfaltu na jednej z nitek i dlatego nitką w stronę dolnego śląska jeździ się w obu kierunkach z maksymalną prędkością 80 km/h. Zamknięty jest też cały węzeł Krapkowice - mamy tam objazd i niestety ogromne korki w godzinach szczytu w samych Krapkowicach.

Drogi krajowe

Na DK 11 miedzy Grodziskiem a Sowczycami mamy roboty na poboczach - uważamy tam na zwężenia. Kolejny remont to już DK nr 45 z Opola do Kędzierzyna-Koźla. W Poborszowie w kilku miejscach spotkamy panów w pomarańczowych kamizelkach. Drobne prace utrzymaniowe napotkamy tuż przed Nysą od strony Opola za Sidziną. Na DK nr 38 w miejscowości Widok mamy remont przepustu natomiast w Głubczycach na Placu Zgody w płynnej jeździe przeszkadza remont elewacji jednego z budynków. Na DK nr 45 z Kluczborka do Opola w Jełowej mamy dwa skrzyżowania w przebudowie i spore korki nie tylko w godzinach szczytu. W Książkowicach - to już trasa z Brzegu do Namysłowa trwa przebudowa mostu. Utrudnienia to wahadło sterowane światłami, zwężenie i ograniczenie prędkości do 50 km/h. Na tej samej trasie między Kamienną a Bukową Śląską w przebudowie jest wiadukt, ruch odbywa się wahadłowo. Kolejny remont mostu mamy w Wierzbicy Górnej - to już droga nr 42 z Namysłowa do Kluczborka. I jeszcze 94 z Opola do Brzegu. Miedzy Opolem a Buszycami napotkać można dziś na kosiarzy pracujących na poboczach. Nieco bliżej stolicy regionu w Skarbiszowie powoli dobiega końca remont chodników.

Drogi wojewódzkie

Ruszył remont drogi wojewódzkiej nr 901 między Dobrodzieniem a Olesnem. Mamy objazd, który prowadzi z Dobrodzienia krajową 46 do Lublińca i dalej DK nr 11 przez Sieraków Śląski i Sowczyce do Olesna.
Cały czas zamknięta jest trasa 408 w Starym Koźlu i także tam korzystamy z dróg alternatywnych. I jeszcze DW 443 Opole-Namysłów. Nie przejedziemy przez wiadukt koło elektrowni Opole. Ciężarówki jadą objazdem przez Brzeg lub Kluczbork. Osobówki mogą skrócić trasę i drogami lokalnymi krążyć przez Kępę i Luboszyce do Kup.

I jeszcze kłopoty zawodowych kierowców samochodów ciężarowych.
Pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczęli strajk ostrzegawczy. Protest potrwa tydzień i polega na bardzo wnikliwych kontrolach samochodów ciężarowych, przez co potrwają one dłużej, niż zwykle. Jak mówi przewodniczący związku zawodowego pracowników Inspekcji Hubert Jóźwik, protestujący domagają się włączenia do struktury służb mundurowych. Argumentuje, że jednym z powodów takiego żądania, jest czas pracy.

Zobacz także

2017-06-30, godz. 10:03 Ekipa wiadomości drogowych na wakacjach Bezpiecznych i miłych wakacji wszystkim kierowcom i miłośnikom motoryzacji. Do usłyszenia we wrześniu. » więcej 2017-06-23, godz. 09:50 Kolejna zmiana organizacji ruchu na Zaodrzu. Ulica Hallera zamknięta. Raport 23.06 Zmiany wprowadzono w czwartek (22.06), a są one związane z przebudową ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Ulica Hallera będzie wyłączona z ruchu do końca lipca, a r ... » więcej 2017-06-20, godz. 08:55 Upalny i tragiczny poranek na opolskich drogach. Raport 20.06 Tragiczny wtorkowy poranek na drogach regionu. Mamy kilka wypadków, ale do najtragiczniejszego doszło na drodze między Narokiem a Skorogoszczą - tam dachował ... » więcej 2017-06-14, godz. 13:39 Uwaga na drogach. Mamy kolejny długi weekend. Raport 14.06 Mamy kolejny w tym roku długi weekend a to oznacza więcej samochodów na drogach całego kraju, także na Opolszczyźnie. Uważamy nie tylko w środę ale także w po ... » więcej 2017-06-09, godz. 09:56 Nowy asfalt na Niemodlińskiej w Opolu i kolejny etap remontu A4. Raport 09.06 W Opolu drogowców spotkamy w Czarnowąsach gdzie powoli dobiega końca budowa obwodnicy tej części miasta. Front robót mamy cały czas Niemodlińskiej. Trwa budow ... » więcej 2017-06-06, godz. 06:56 Fragment obwodnicy Nysy otwarty. Z Opola do Kłodzka szybciej i wygodniej Ponad 7-kilometrowy odcinek obwodnicy Nysy został otwarty. Prowadzi od Górki Hanuszowskiej do Goświnowic. W oficjalnych uroczystościach, przygotowanych na wia ... » więcej 2017-05-29, godz. 11:39 Znaki sobie - a kierowcy sobie Od kilku dni trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Luboszyckiej, Chabrów, Tulipanów i narcyzów w Opolu. Pierwszy etap prac obejmuje jednak głównie ulicę Lubo ... » więcej 2017-05-25, godz. 08:48 Remonty i wypadki. Raport 25.05 Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu Luboszyckiej i Chabrów w Opolu. Są utrudnienia bowiem w pierwszym etapie całkowicie z ruchu wyłączono ulicę Luboszycką n ... » więcej 2017-05-22, godz. 09:57 Opole: Ogromne korki na dk 45 między Zawadą a Opolem Od samego rana ogromny korek utworzył się na rogatkach Opola od strony Kluczborka. To droga krajowa nr 45. Między Zawadą a Opolem drogowcy na obu pasach frezu ... » więcej 2017-05-12, godz. 16:16 Znaki sobie a kierowcy sobie. Raport 12.05 Drogowcy zmienili organizacje ruchu na ulicy Solskiego w Opolu. Od kilku dni w Solskiego można skręcić z ulicy Jagiellonów, ale nie można na Jagiellonów wyjec ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »