Radio Opole » Wiadomości drogowe » Utrudnienia i remonty » Piękna pogoda sprzyja i kierowcom i drogowcom. R ...
2017-05-16, 08:58 Autor: Tomasz Cichoń

Piękna pogoda sprzyja i kierowcom i drogowcom. Raport 16.05

Korek na A4 1 fot. Sławek Kieler
Korek na A4 1 fot. Sławek Kieler
Przed nami seria kilku dni z piękną pogodą i bardzo dobrymi warunkami jazdy. Jedynie nad ranem może w niektórych miejscach pojawić się mgła, a poza tym będzie jeździło się znakomicie. Sprzyjające warunki wykorzystują też drogowcy. Widać w wielu miejscach, zarówno na autostradzie, drogach krajowych, wojewódzkich i lokalnych.
Autostrada

Między węzłami Krapkowice i Opole południe trwa wymiana asfaltu na jednej z nitek i dlatego nitką w stronę dolnego śląska jeździ się w obu kierunkach z maksymalną prędkością 80 km/h. Zamknięty jest też cały węzeł Krapkowice - mamy tam objazd i niestety ogromne korki w godzinach szczytu w samych Krapkowicach.

Drogi krajowe

Na DK 11 miedzy Grodziskiem a Sowczycami mamy roboty na poboczach - uważamy tam na zwężenia. Kolejny remont to już DK nr 45 z Opola do Kędzierzyna-Koźla. W Poborszowie w kilku miejscach spotkamy panów w pomarańczowych kamizelkach. Drobne prace utrzymaniowe napotkamy tuż przed Nysą od strony Opola za Sidziną. Na DK nr 38 w miejscowości Widok mamy remont przepustu natomiast w Głubczycach na Placu Zgody w płynnej jeździe przeszkadza remont elewacji jednego z budynków. Na DK nr 45 z Kluczborka do Opola w Jełowej mamy dwa skrzyżowania w przebudowie i spore korki nie tylko w godzinach szczytu. W Książkowicach - to już trasa z Brzegu do Namysłowa trwa przebudowa mostu. Utrudnienia to wahadło sterowane światłami, zwężenie i ograniczenie prędkości do 50 km/h. Na tej samej trasie między Kamienną a Bukową Śląską w przebudowie jest wiadukt, ruch odbywa się wahadłowo. Kolejny remont mostu mamy w Wierzbicy Górnej - to już droga nr 42 z Namysłowa do Kluczborka. I jeszcze 94 z Opola do Brzegu. Miedzy Opolem a Buszycami napotkać można dziś na kosiarzy pracujących na poboczach. Nieco bliżej stolicy regionu w Skarbiszowie powoli dobiega końca remont chodników.

Drogi wojewódzkie

Ruszył remont drogi wojewódzkiej nr 901 między Dobrodzieniem a Olesnem. Mamy objazd, który prowadzi z Dobrodzienia krajową 46 do Lublińca i dalej DK nr 11 przez Sieraków Śląski i Sowczyce do Olesna.
Cały czas zamknięta jest trasa 408 w Starym Koźlu i także tam korzystamy z dróg alternatywnych. I jeszcze DW 443 Opole-Namysłów. Nie przejedziemy przez wiadukt koło elektrowni Opole. Ciężarówki jadą objazdem przez Brzeg lub Kluczbork. Osobówki mogą skrócić trasę i drogami lokalnymi krążyć przez Kępę i Luboszyce do Kup.

I jeszcze kłopoty zawodowych kierowców samochodów ciężarowych.
Pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczęli strajk ostrzegawczy. Protest potrwa tydzień i polega na bardzo wnikliwych kontrolach samochodów ciężarowych, przez co potrwają one dłużej, niż zwykle. Jak mówi przewodniczący związku zawodowego pracowników Inspekcji Hubert Jóźwik, protestujący domagają się włączenia do struktury służb mundurowych. Argumentuje, że jednym z powodów takiego żądania, jest czas pracy.

Zobacz także

2017-12-11, godz. 10:33 Jak udrożnić Opole i zwiększyć liczbę miejsc parkingowych? W Opolu na tysiąc mieszkańców przypada 715 pojazdów. Jak wyliczał w porannej rozmowie "W cztery oczy" Tomasz Zawadzki, naczelnik wydziału transportu w opolski ... » więcej 2017-11-20, godz. 11:09 Kierowcy znów zwolnili w Łosiowie. ITD lada moment uruchomi ponownie odcinkowy pomiar prędkości Końcem września w wyniku kolizji zniszczono w Łosiowie słup i skrzynkę elektryczną odcinkowego pomiaru prędkości. Od tamtej pory system nie działał, a kierowc ... » więcej 2017-11-09, godz. 12:41 Ma 4 kilometry długości, 5 rond i 5 obiektów mostowych. Obwodnica Czarnowąsów otwarta W czwartek (09.11) otwarto obwodnicę opolskiej dzielnicy Czarnowąsy. To największa dotychczasowa inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Była realizowan ... » więcej 2017-11-03, godz. 10:04 Zakończyła się policyjna akcja "Znicz" Policjanci podsumowali to, co działo się od piątku na opolskich drogach. W tym czasie (do 02.11) na opolskich drogach doszło do 17 wypadków, w których 17 osób ... » więcej 2017-10-17, godz. 07:01 Opole: Jeździmy już rondem na Chabrów. Raport 17.10 Rondo na skrzyżowaniu ul. Luboszyckiej i Chabrów w Opolu już prawie gotowe. Na miejscu trwają ostatnie prace, ale kierowcy mogą już korzystać z wyremontowaneg ... » więcej 2017-10-03, godz. 09:14 Opole: Kolejny fragment Niemodlińskiej w rękach drogowców. Raport 03.10 Ruszył kolejny etap remontu ulicy Niemodlińskiej. Drogowcy pracują pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hallera a jednostką wojskową za osiedlem Dambonia. - Będz ... » więcej 2017-09-19, godz. 09:30 Remonty, utrudnienia, wahadła. Raport 19.09 W Opolu front robót mamy na Niemodlińskiej na Zaodrzu, a w centrum powoli dobiega końca wymiana nawierzchni na Katowickiej między Armii Krajowej a 1-go maja. ... » więcej 2017-09-04, godz. 09:13 Ruszył nowy rok szkolny, a drogowcy kompletnie zablokowali opolskie Zaodrze Wakacje, wakacje i po wakacjach, Dziś początek nowego roku szkolnego i punktualnie o 9 we wszystkich szkołach zadzwonił pierwszy dzwonek. Powroty do szkół i w ... » więcej 2017-06-30, godz. 10:03 Ekipa wiadomości drogowych na wakacjach Bezpiecznych i miłych wakacji wszystkim kierowcom i miłośnikom motoryzacji. Do usłyszenia we wrześniu. » więcej 2017-06-23, godz. 09:50 Kolejna zmiana organizacji ruchu na Zaodrzu. Ulica Hallera zamknięta. Raport 23.06 Zmiany wprowadzono w czwartek (22.06), a są one związane z przebudową ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Ulica Hallera będzie wyłączona z ruchu do końca lipca, a r ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »