Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » Poznaj ludzi z pasją » Są takie miejsca, gdzie choroba i smutek łączą s ...
2016-10-21, 13:21 Autor: Agnieszka Lubczańska

Są takie miejsca, gdzie choroba i smutek łączą się z radością, zabawą, uśmiechem - posłuchaj "Reporterskiego tu i teraz"

Joanna Milian, jedna z bohaterek reportażu Macieja Stępnia [fot. Maciej Stępień]
Joanna Milian, jedna z bohaterek reportażu Macieja Stępnia [fot. Maciej Stępień]
Oddział dziecięcy Brzeskiego Centrum Medycznego [fot. Maciej Stępień]
Oddział dziecięcy Brzeskiego Centrum Medycznego [fot. Maciej Stępień]
Oddział dziecięcy Brzeskiego Centrum Medycznego [fot. Maciej Stępień]Ciężko jest patrzeć na cierpienie dzieci. Ale są takie miejsca, gdzie choroba oraz smutek łączą się z radością, zabawą i uśmiechem. To oddziały dziecięce w miejskich szpitalach. Miejsca, które w oczach najmłodszych wyglądają nie tylko przerażająco, bo kojarzą się z bólem, zabiegami i długim chorowaniem.

O tym, jak być jednocześnie lekarzem, psychologiem, rodzicem oraz kolegą opowiedziały naszemu reporterowi - Maciejowi Stępniowi - Joanna Milian, Jolanta Kurczyńska i Elżbieta Gdowska z Brzeskiego Centrum Medycznego.

Opowieści można posłuchać dziś (21.10) w Reporterskim tu i teraz ok. godz. 14:40, a po emisji - w zakładce naszego reporterskiego cyklu.

Zobacz także

2017-10-13, godz. 10:49 Miłość do małej ojczyzny – reportaż Jana Poniatyszyna „Miłość do małej ojczyzny” Polaków żyjących na Litwie wspierają mieszkańcy gminy Głogówek. Mimo, że dzieli ich znaczny dystans geograficznych i trudno doszuka ... » więcej 2017-10-13, godz. 10:34 Winobranie - reportaż Agnieszki Pospiszyl Winnica Cwielong Olszewski w Balcarzowicach pod Ujazdem powstała zaledwie kilka lat temu, ale na swoim koncie ma już m.in. złoty medal i 6. miejsce w Europie ... » więcej 2017-09-15, godz. 15:10 Kowale - reportaż Agnieszki Pospiszyl [ZDJĘCIA] Bartek Romanowicz odziedziczył dom po ciotce a wraz z nim kuźnię, z której korzystał ostatnio jego pradziadek w latach 60. Jurek Królicki to archeolog, który ... » więcej 2017-06-26, godz. 12:14 „Tego nie przewidywał najczarniejszy scenariusz, ale... jeszcze tam wrócę” [FILM, ZDJĘCIA] Opolski żeglarz Andrzej Kopytko na jachcie „Opole” postanowił spełnić marzenie swojego życia – wziąć udział w transatlantyckich regatach Ostar. To zmagani ... » więcej 2017-05-17, godz. 13:31 "Wszystko zależy od kopyta" - posłuchaj reportażu Agnieszki Pospiszyl Zadowolony człowiek to ten, który łączy pasję i pracę. Jacek Ferdynus jest zadowolonym człowiekiem. Szczęśliwy człowiek to ten, który pasją dzieli się z innym ... » więcej 2017-03-22, godz. 15:00 O ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia - posłuchaj "Reporterskiego tu i teraz" Prawie 85 razy interweniował w tym roku śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stacjonujący w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. To dane z 20 marca. W bazie ... » więcej 2016-12-19, godz. 12:04 "Pod choinkę podaruje mu życie" - posłuchaj reportażu Jana Poniatyszyna - A może jednak nie? Może jest czas się wycofać? - waha się jedna z bohaterek reportażu Jana Poniatyszyna. Czego dotyczą te wahania i jak na nie odpowiedziała ... » więcej 2016-12-19, godz. 14:25 Rodzinie z czwórką małych dzieci spłonęło mieszkanie - posłuchaj reportażu o tragedii pogorzelców z Kędzierzyna-Koźla Zniszczone przez ogień mieszkanie nie nadaje się do użytkowania. Żyła w nim rodzina z czwórką małych dzieci. Policja określa, że powodem pożaru na ul. Pionier ... » więcej 2016-12-05, godz. 11:55 "Nuuu, z tego komina to będzie dużo cegieł!" - posłuchaj "Reporterskiego tu i teraz" Aby wejść na zabytkową wieżę ciśnień w Skorogoszczy, nie trzeba mieć biletu. Oprowadza po niej właściciel Dariusz Zięba, który mieszka tuż obok w budynku dawn ... » więcej 2016-12-01, godz. 11:20 Jedzie się, jedzie... - 20-latek ze Strzelec członkiem bobslejowej kadry Polski - posłuchaj "Reporterskiego tu i teraz" Zima zaatakowała, czas odkurzyć sanki. Ich wyrafinowaną odmianą są bobsleje, a Bartłomiej Michalski ze Strzelec Opolskich jest jednym z zaledwie dwudziestu lu ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »