Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-09-26, 17:12 Autor: Wiesław Kolbusz

Nowoczesne pracownie dydaktyczne w Prudniku

Nowoczesna pracownia dydaktyczna przemysłu 4.0 CKZiU w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Nowoczesna pracownia dydaktyczna przemysłu 4.0 CKZiU w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Nowoczesna pracownia dydaktyczna przemysłu 4.0 CKZiU w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Nowoczesna pracownia dydaktyczna przemysłu 4.0 CKZiU w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Rewolucja technologiczna wymusza zmiany w kształceniu zawodowym. Uczniowie z Prudnika korzystają z najnowocześniejszych w kraju pracowni dydaktycznych przemysłu 4.0.
Laboratoria te są efektem polsko-czeskiego projektu szkół „Technika bez granic”. Współpracę w tym zakresie podsumowano podczas prudnickiej konferencji w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Jakie zmiany edukacyjne wprowadził ten projekt dowiadywał się Jan Poniatyszyn.
pracownie

Zobacz także

2023-12-11, godz. 17:15, RTT - artykuły Stypendia dla studentów kierunków lekarskich 2 tysiące złotych, co miesiąc, aż do zakończenia studiów. To stypendium zarządu województwa opolskiego fundowane studentom kierunków lekarskich, którzy wsparcie finansowe później muszą 'odpracować' w opolskim szpitalu albo p… » więcej 2023-12-11, godz. 17:15, RTT - artykuły Do serca przytul psa, weź na kolana kota... Siedemdziesiąt psów i prawie dwieście kotów. Tyle zwierząt czeka na adopcję w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Jak przebiega taki proces? Jakie potrzeby mają zwierzęta, które czekają na swój nowy dom? Co musimy… » więcej 2023-12-08, godz. 17:26, RTT - artykuły Mają zarabiać mniej, bo... zdobyły wyższe wykształcenie? Pielęgniarki protestują. Albo się zgodzą na zmianę warunków pracy i płacy, albo... no właśnie... Co dalej? Pytają pielęgniarki ze szpitala w Nysie. Do miejscowego urzędu pracy trafiło pismo o zwolnieniach grupowych w SP ZOZ Nysa. » więcej 2023-12-08, godz. 17:25, RTT - artykuły Nowe poradnie specjalistyczne już działają Dobra wiadomość dla pacjentów. W listopadzie i grudniu w województwie opolskim uruchomiono kilkanaście specjalistycznych poradni. Do dyspozycji mieszkańców są kardiolodzy, urolodzy, czy neurolodzy. » więcej 2023-12-07, godz. 17:11, RTT - artykuły Studenci opolskich uczelni chcą ratować ludzkie życie Chcą ratować ludzkie życie, a dokładniej życie osób, które chorują na nowotwory krwi. Na Uniwersytecie Opolskim i Politechnice Opolskiej studenci rejestrują potencjalnych dawców szpiku w ramach akcji Fundacji DKMS. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »