Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-01-31, 09:26 Autor: Daniel Klimczak

Rusza wielka inwestycja na nyskim stadionie. Nowy obiekt posłuży studentom i nie tylko

Nyski stadion zostanie zmodernizowany. PANS przejęła teren Projekt zagospodarowania terenu przez PANS [fot. PANS Nysa]
Nyski stadion zostanie zmodernizowany. PANS przejęła teren Projekt zagospodarowania terenu przez PANS [fot. PANS Nysa]
Ponad 6 milionów złotych - tyle wyniesie dotacja Ministerstwa Sportu na modernizację stadionu lekkoatletycznego w Nysie.
W poniedziałek w tamtejszej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych zawarto 2 umowy - jedną o dofinansowanie budowy Kompleksu Dydaktyczno - Sportowego. Drugi dokument podpisano z wykonawcą mającym realizować to zadanie. Według zapewnień, w Nysie ma powstać nowoczesny kampus sportowy będący jednocześnie zapleczem naukowym.

Więcej w materiale Romana Juranka.
Na nyskim stadionie powstanie kompleks sportowo-dydaktyczny na miarę XXI wieku. Autor: Roman Juranek

Zobacz także

2023-03-23, godz. 17:32, RTT - artykuły Co dalej z obwodnicą Nysy? Wiele opolskich miast i miejscowości przyjęłoby informację o planowanej budowie obwodnicy z pocałowaniem ręki. Nie do końca potwierdza się to w przypadku obwodnicy południowej Nysy w ciągu dróg wojewódzkich 411 i 489. » więcej 2023-03-22, godz. 17:34, RTT - artykuły Opole - miasto (nie)monitorowane XXI wiek, miasto wojewódzkie, mężczyzna atakuje siekierą przypadkowego człowieka. Ten pod wpływem adrenaliny nie traci przytomności i sam próbuje złapać napastnika. Rany są jednak na tyle poważne, że trafia do szpitala. » więcej 2023-03-22, godz. 17:34, RTT - artykuły Jak odnaleźć się na rynku pracy? Blisko 40-tu wystawców wzięło dziś udział w Transgranicznych Targach Pracy i Giełdzie Edukacji w Głubczycach. Swoją ofertę prezentowali najwięksi w regionie pracodawcy, instytucje szkoleniowe, służby mundurowe i uczelnie wyżs… » więcej 2023-03-21, godz. 17:47, RTT - artykuły Sezon motocyklowy w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu otwarty Pierwszy dzień wiosny to tradycyjnie otwarcie sezonu motocyklowego w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Tym razem to 20-ta, Okrągła ZSMotka. » więcej 2023-03-21, godz. 17:41, RTT - artykuły Opole, Moszna i Prudnik planem zdjęciowym do filmów o wybitnych polskich sportowcach W Opolu, Mosznej i Prudniku kręcone były sceny do dwóch fabularnych filmów historycznych. Produkcje te opowiadają o wybitnych polskich sportowcach czasów międzywojennych. Są to filmy pt. „Szachiści” i  „Złoto Haliny Konopackiej”… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »