Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-01-26, 17:43 Autor: Daniel Klimczak

Do trzech razy sztuka - w Namysłowie udało się uchwalić budżet

Panorama Namysłowa [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Panorama Namysłowa [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Rada Miejska w Namysłowie przyjęła budżet gminy na 2023 rok. Głosowanie było niemal jednogłośne - za przyjęciem planu finansowego opowiedziało się 20 osób, a 1 wstrzymała się od głosu.
Gmina była ostatnią w województwie, która nie miała jeszcze tej kluczowej uchwały. Radni mieli przyjąć plan finansowy w ostatnich dniach grudnia. Kolejne podejście planowano na ubiegłą środę (19.01), jednak wówczas zdecydowano, by przerwać obrady do dziś. Jak dotąd gmina pracowała na prowizorium budżetowym.

Komentarze w tej sprawie zebrał Witold Wośtak.
Namysłów z budżetem na 2023 rok. Autor: Witold Wośtak

Zobacz także

2023-03-21, godz. 17:47, RTT - artykuły Sezonu motocyklowy w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu otwarty Pierwszy dzień wiosny to tradycyjnie otwarcie sezonu motocyklowego w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Tym razem to 20-ta, Okrągła ZSMotka. » więcej 2023-03-21, godz. 17:41, RTT - artykuły Opole, Moszna i Prudnik planem zdjęciowym do filmów o wybitnych polskich sportowcach W Opolu, Mosznej i Prudniku kręcone były sceny do dwóch fabularnych filmów historycznych. Produkcje te opowiadają o wybitnych polskich sportowcach czasów międzywojennych. Są to filmy pt. „Szachiści” i  „Złoto Haliny Konopackiej”… » więcej 2023-03-21, godz. 17:37, RTT - artykuły Uczniowie szkół podstawowych z gminy Łubniany przygotowują spektakl profilaktyczny Hejt, używki, wygórowane ambicje rodziców. Tego dotyczy profilaktyczny spektakl, pt. 'Spektakl' przygotowywany właśnie przez uczniów szkół podstawowych z gminy Łubniany. Czasu na próby jest mało, bo wczoraj (20.03) przeprowadzono… » więcej 2023-03-20, godz. 17:33, RTT - artykuły Covid, czy grypa? Która z chorób dominuje i kto choruje najczęściej? Grypa nie odpuszcza. Wciąż chorujemy i zarażamy innych. Przychodnie przyjmują codziennie wielu pacjentów z objawami grypopodobnymi. Nieciekawa sytuacja jest również na oddziałach zakaźnych. » więcej 2023-03-20, godz. 17:33, RTT - artykuły Nieczynna linia kolejowa stoi na przeszkodzie skanalizowania podnamysłowskich Igłowic Mieszkańcy Igłowic niedaleko Namysłowa pół roku temu usłyszeli o możliwej budowie kanalizacji w swojej wsi. Wszystko wskazuje jednak na to, że na razie będą nadal skazani na korzystanie z beczkowozów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »