Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-09-27, 20:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Zgaś światło, oszczędzaj energię - to się będzie opłacić

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Yakov_Oskanov / Envato]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Yakov_Oskanov / Envato]
Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie zamrożenia cen prądu w przyszłym roku. Przewiduje on, że ceny będą na poziomie z 2022 roku do limitu zużycia 2 tysięcy kilowatogodzin rocznie. To rozwiązanie obejmie wszystkie gospodarstwa domowe w kraju.
Żeby zużyć 2 tysiące kilowatogodzin w ciągu roku musielibyśmy świecić dziesięć stuwatowych żarówek non stop przez 83 dni. O to jak zużycie 2 tysięcy kilowatogodzin rocznie wygląda w praktyce i co możemy zrobić w naszych domach, żeby tego limitu nie przekroczyć Katarzyna Doros-Stachoń pytała prof. Bronisława Tomczuka z Wydziału Elektrotechniki i Mechatroniki Politechniki Opolskiej pytała Katarzyna Doros-Stachoń.

Monika Matuszkiewicz z kolei spotkała się z samorządowcami, szefami firm, czy jednostek kultury, by odpytać jakie oni mają sposoby na oszczędzanie energii, bo zgodnie z zapowiedzią premiera od 1 października jednostki rządowe i samorządowe mają ruszyć z planem oszczędności. Zostały zobowiązane do oszczędności na poziomie 10%.
Z prof. Bronisławem Tomczukiem rozmawia Katarzyna Doros-Stachoń
Oszczędzanie w samorządzie i nie tylko [autor: Monika Matuszkiewicz]

Zobacz także

2023-02-01, godz. 09:49, RTT - artykuły Prudnicka ciepłownia mogłaby ogrzewać więcej domów. Co stoi na przeszkodzie? Podłączanie budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Prudniku idzie zbyt wolno. » więcej 2023-01-31, godz. 17:53, RTT - artykuły Konsul generalny Ukrainy z pierwszą wizytą w Opolu We Wrocławiu rezyduje od roku, ale dziś po raz pierwszy odwiedził Opole. Z wojewodą opolskim oraz marszałkiem spotkał się konsul generalny Ukrainy Jurij Tokar. » więcej 2023-01-31, godz. 17:34, RTT - artykuły Radni samorządu województwa obradowali już 50. raz w tej kadencji 2023-01-31, 17:20 Autor: Monika MatuszkiewiczDeficyt i wydatki zwiększone. Radni sejmiku województwa przyjęli korektę budżetu na 2023 rokRadni sejmiku województwa opolskiego przyjęli korektę budżetu na 2023 rok. Zgodnie z zapowiedziami… » więcej 2023-01-31, godz. 09:34, RTT - artykuły Nowe możliwości dla opolskich przedsiębiorców. Wsparcia mogą oni teraz szukać także w placówce ARP Opolscy przedsiębiorcy zyskują nowe możliwości rozwoju swojej działalności. Od poniedziałku mogą oni odwiedzać placówkę, która oferuje zarówno pomoc finansową, jak i merytoryczne wsparcie przy prowadzeniu biznesu. » więcej 2023-01-31, godz. 09:29, RTT - artykuły Dostawcy głubczyckiej mleczarni odzyskali część zaległych pieniędzy Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głubczycach i współpracująca z nią firma Athena rozpoczęły spłaty zadłużenia za dostawy mleka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »