Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-12-17, 07:44 Autor: Cezary Puzyna

"Bezpieczny lód to jest ten, który został utworzony sztucznie i znajduje się na lodowisku"

Ćwiczenia na lodzie [fot. OSP Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu]
Ćwiczenia na lodzie [fot. OSP Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu]
Ćwiczenia na lodzie [fot. OSP Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu]
Ćwiczenia na lodzie [fot. OSP Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu]
Ujemne temperatury sprawiły, że na niektórych akwenach pojawiła się warstwa lodu. Wchodzenie na nią może skończyć się jednak tragicznie. Tego nie robimy, nigdy nie mamy pewności, czy tafla nas utrzyma, czy się nie załamie.
- Co roku powtarzamy, że najbezpieczniejszym lodem jest ten, który został utworzony sztucznie i znajduje się na lodowisku - mówi aspirant Łukasz Nowak, oficer prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.
Kruchy lód

Zobacz także

2022-04-20, godz. 18:45, RTT - artykuły Bliżej, czyli szybciej. Po zachodniej stronie Odry w Opolu powstała nowa baza karetek Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego zyskało nową stację dla dwóch karetek obsługujących zachodnią część stolicy regionu. Do tej pory ambulanse stacjonowały przy 116. Szpitalu Wojskowym. W związku z remontem placówki koniecznie… » więcej 2022-04-20, godz. 16:24, RTT - artykuły "Rowerowe wyzwania" - akcja WORD w Opolu. Czyli jak uczyć dzieci prawidłowego poruszania się rowerem po drodze? Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego uruchamia projekt 'Rowerowe wyzwania'. To akcja, której celem jest ujednolicenie sposobu nauczania i testowania zainteresowanych zdobyciem karty rowerowej. » więcej 2022-04-19, godz. 16:09, RTT - artykuły Trwa Tydzień dla Serca. W USK przeprowadzono po raz pierwszy zabieg wszczepienia bezelektrodowego rozrusznika serca W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy w regionie wykonano zabieg wszczepienia bezelektrodowego rozrusznika serca. Takie rozwiązanie jest alternatywą dla pacjentów, u których występuje ryzyko powikłań i zastosowanie… » więcej 2022-04-15, godz. 16:00, RTT - artykuły Drogie święta wielkanocne. Inflacja i ceny rosną, opolanie oszczędzają To będą najdroższe święta wielkanocne w XXI wieku. Inflacja wynosi już 11 procent, ale ceny żywności, w porównaniu do ubiegłego roku, są wyższe o 20 - 30 procent. Wielu mieszkańców naszego regionu, którzy jeszcze dzisiaj (15.04)… » więcej 2022-04-14, godz. 16:00, RTT - artykuły Startuje ogólnopolska akcja "Czysta Odra". Warto się przyłączyć W Kędzierzynie-Koźlu zainaugurowano dzisiaj (14.04) opolską część ogólnopolskiej akcji 'Czysta Odra'. Sprzątaniem rzeki oraz jej dopływów zajmą się wolontariusze, którym partnerują samorządy, stowarzyszenia, firmy i organizacje… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »