Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-10-11, 16:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Dobrzeń Wielki chce być opolską stolicą jabłek - ruszyła rewitalizacja alei

Gmina Dobrzeń Wielki odtwarza dawną aleję "Na Jabłonkach" [fot.M.Matuszkiewicz]
Gmina Dobrzeń Wielki odtwarza dawną aleję "Na Jabłonkach" [fot.M.Matuszkiewicz]
Gmina Dobrzeń Wielki odtwarza dawną aleję "Na Jabłonkach" [fot.M.Matuszkiewicz]
Gmina Dobrzeń Wielki odtwarza dawną aleję "Na Jabłonkach" [fot.M.Matuszkiewicz]
Góra św. Anny ma swoją aleje czereśniową, a gmina Dobrzeń Wielki jabłonkową. Władze gminy oraz lokalni społecznicy postanowili podobnie, jak kilka lat temu mieszkańcy rejonów Góry św. Anny odbudować zniszczoną aleję i zasadzić nowe jabłonie.
Zakasali więc rękawy, założyli rękawiczki, wzięli szpadle w dłoń i zaczęli odtwarzać dawne piękno ulicy Strzelców Bytomskich, zwanej "Na Jabłonkach". A jak przebiegały prace, to sprawdziła nasza reporterka Monika Matuszkiewicz.
Dobrzeń Wielki chce być opolską stolicą jabłek - ruszyła rewitalizacja alei [autor: Monika Matuszkiewicz]

Zobacz także

2021-11-26, godz. 16:00, RTT - artykuły Opole: restauracja tylko dla zaszczepionych lub z negatywnym testem Dla jednych to decyzja kontrowersyjna i nie do przyjęcia, dla innych kierunek, w którym powinien pójść minister zdrowia w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Właściciel opolskiej restauracji serwującej czeskie potrawy… » więcej 2021-11-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Świąteczne zakupy. Policjanci apelują o rozwagę przy zakupach on-line Mikołaje, świecidełka, znajoma - okazjonalna muzyka. W sklepach na dobre rozpoczął się czas świątecznego kuszenia klientów. O kupujących walczą także ci, którzy swoje towary chcą sprzedać on-line. Ofert z promocjami na mailach… » więcej 2021-11-24, godz. 16:00, RTT - artykuły Mają Głuchołazy, chce mieć Prudnik. Darmowa komunikacja miejska Głuchołazy już mają, teraz sąsiedni Prudnik przymierza się do wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej dla swoich mieszkańców oraz turystów. Stosowną uchwałę w tej sprawie prudniccy radni podejmą podczas jutrzejszej (25.11)… » więcej 2021-11-23, godz. 16:00, RTT - artykuły Przyszłoroczna Opolska Gala Żużla na Lodzie nie obędzie się? Organizatorzy imprezy prowadzą rozmowy z władzami Opola Wszystko wskazuje na to, że Opolska Gala Żużla na Lodzie odejdzie do lamusa. Impreza o charakterze charytatywny była organizowana w opolskim Toropolu od 2005 roku. Do tej pory nie odbyła się tylko raz. Na początku tego roku, ze względu… » więcej 2021-11-22, godz. 16:30, RTT - artykuły Kupili były szpital i chcieli "wyprać pieniądze" z przestępczej działalności? Ruszył proces przed sądem w Opolu Opolska prokuratura oskarżyła 65-letniego Piotr D. o 'wypranie' prawie 1,5 miliona złotych. Według śledczych, mężczyzna korzystając z pieniędzy swoich oraz wspólnika, oskarżonego w innym procesie o działalność przestępczą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »