Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-10-08, 14:47 Autor: Marzena Śmierciak

Czy będą podwyżki za wywóz śmieci w gminach z południa Opolszczyzny, które korzystały ze składowiska w Domaszkowicach?

Odpady segregowane [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Odpady segregowane [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Czy mieszkańcy południa Opolszczyzny i województwa dolnośląskiego muszą obawiać się kolejnych podwyżek opłat z śmieci? Niewykluczone.
Burmistrz Nysy rozwiązał porozumienie międzygminne z kilkunastoma samorządami lokalnymi. Dotyczyło ono utrzymania składowiska i unieszkodliwiania odpadów komunalnych w Domaszkowicach.

Wypowiedzenie międzygminnego porozumienie ma wejść w życie 1 stycznia przyszłego roku. W piśmie do gmin burmistrz Nysy poinformował, że „Instalacja unieszkodliwiania odpadów w Domaszkowicach w dalszym ciągu przyjmować będzie do przetwarzania odpady, niemniej na warunkach ustalonych przez właściciela instalacji, tj. EKOM”.

Opinie samorządowców na ten temat zebrał Jan Poniatyszyn.
Posłuchaj - autor Jan Poniatyszyn

Zobacz także

2021-11-18, godz. 16:23, RTT - artykuły Matematyką w koronawirusa. "Takie prognozy rozwoju epidemii w regionie są bardzo ważne" Liczba zakażeń koronawirusem w naszym regionie będzie rosnąć - to już nie tylko przewidywania lekarzy, ale wynik matematycznych obliczeń. » więcej 2021-11-17, godz. 16:04, RTT - artykuły Wykłady, śpiewanie pieśni patriotycznych, spotkania autorskie, pokaz filmu oraz defilada szwadronu ułanów śląskich. W Kędzierzynie-Koźlu zakończył się Tydzień Patrio… Seminarium naukowe w Muzeum Ziemi Kozielskiej zakończyło obchody Tygodnia Patriotycznego w Kędzierzynie-Koźlu. Tym razem prelegenci opowiadali o życiu codziennym, dowcipie i humorze w czasie powstań śląskich. » więcej 2021-11-16, godz. 16:15, RTT - artykuły Szkoła częściowo na zdalnym, czyli ból głowy dyrektorów Od pewnego czasu niemal codziennie otrzymujemy komunikaty z biura prasowego opolskiego ratusza o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w placówkach oświatowych, w przedszkolach, podstawówkach czy szkołach ponadpodstawowych. » więcej 2021-11-15, godz. 16:15, RTT - artykuły To były tylko 3 piwa do kolacji. Akcja "Trzeźwy poranek na A4" To była kolejna tak zorganizowana akcja policjantów z tzw. autostradowych województw, czyli tych, przez które przebiega autostrada A4. » więcej 2021-11-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Po wybuchu w domu w Polskiej Nowej Wsi 2 osoby ranne, pół domu, które najpewniej nie będzie nadawało się do użytkowania. Taki jest efekt wybuchu gazu w domu w Polskiej Nowej Wsi. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »