Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-07-09, 14:06 Autor: Agnieszka Stefaniak

Z akademika do koszar. Uczestnicy Legii Akademickiej ćwiczą u logistyków

Legia Akademicka na opolskich uczelniach [fot.M.Matuszkiewicz]
Legia Akademicka na opolskich uczelniach [fot.M.Matuszkiewicz]
Porzucili podręczniki i ruszyli w kamasze. Studenci uczestniczący w Legii Akademickiej skoszarowali się w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej.
Poznali w teorii regulaminy i zasady żołnierskiego rzemiosła. Teraz przyszedł czas na zweryfikowanie tej wiedzy w praktyce. W pierwszym 20 dniowym turnusie bierze udział 47 ochotników, nie tylko z opolskich uczelni. Odwiedziła ich Katarzyna Doros.
Uczestnicy Legii Akademickiej ćwiczą u logistyków [autor: Katarzyna Doros]

Zobacz także

2021-08-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Placki, placki, placki. Podopolskie Górki kulinarną stolicą Placki ziemniaczane, z cukinii, naleśniki czy racuchy - te i inne pyszności, czyli smaki dzieciństwa można było skosztować w podopolskich Górkach na zorganizowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Festiwalu Placków. Było i… » więcej 2021-08-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Wystartowały 23. Opolskie Dni Seniora. Impreza potrwa cztery tygodnie Mimo deszczowej pogody wystartowały dzisiaj 23. Opolskie Dni Seniora. Impreza w tym roku odbywa się pod hasłem 'Teraz sobie odbijemy'. Seniorzy maseczki covidowe zamienili na weneckie maski, zatańczyli w rytm 'deszczowej piosenki' i przejęli… » więcej 2021-08-27, godz. 16:00, RTT - artykuły Stadionowe Lumpy, czyli drugie życie piłkarskich koszulek Koszulki piłkarskie kupowane w sklepach z odzieżą używana doczekały się nie tylko sporej grupy fanów - w internecie i w rzeczywistości - ale będą miały nawet swoje muzeum. » więcej 2021-08-27, godz. 09:51, RTT - artykuły "Jest radość, że możemy się zobaczyć". Radni Opola po wielu miesiącach spotkali się na sesji stacjonarnej Po 10 miesiącach radni Opola wrócili do sali im. Karola Musioła. Nie kryli zadowolenia, że po tak długim czasie mogą wreszcie podyskutować 'na żywo'. » więcej 2021-08-25, godz. 16:15, RTT - artykuły Przedszkole i szkoła w jednym. Jak będzie funkcjonować placówka w Rozmierce? Gmina chciała połączyć tę placówkę z podstawówką w oddalonej o 4 kilometry Suchej tak, aby w Rozmierce uczyły się dzieci z klas 1-3 a w Suchej 4-8. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »