Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-07-07, 06:31 Autor: Agnieszka Stefaniak

Wagonówka uratowana! Będą nowe miejsca pracy

Od teraz "Wagonówka" w Opolu będzie Remtrakiem. [fot.P.Wójtowicz]
Od teraz "Wagonówka" w Opolu będzie Remtrakiem. [fot.P.Wójtowicz]
PKP Intercity Remtrak przejmuje Tabor Szynowy w Opolu. Po latach niepewności firma przy ulicy Rejtana przechodzi pod skarb państwa i planuje zatrudnienie docelowo 400 osób. Według planu, stabilność zatrudnienia i płacy mają zapewnić stałe zlecenia narodowego przewoźnika. Na oficjalnej prezentacji nowego właściciela był Piotr Wójtowicz.
Nieoficjalnie dodamy, że podobno to przejęcie kosztowało około 20 milionów złotych. Ale to nieoficjalnie, a oficjalnie - udało się uratować zakład z ponad 100-letnią tradycją - co podkreślał szczególnie Piotr Wójtowicz, zajmujący się tematem "wagonówki" ładnych parę lat.
Wagonówka uratowana! Będą nowe miejsca pracy [autor: Piotr Wójtowicz]

Zobacz także

2021-08-24, godz. 16:15, RTT - artykuły Medalowe szanse (o)polskich paraolimpijczyków 89 polskich sportowców weźmie udział w rozpoczynających się dziś (24.08) letnich igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. W skład polskiej reprezentacji wchodzi 56 zawodników i 33 zawodniczki. » więcej 2021-08-23, godz. 16:15, RTT - artykuły Co jeszcze kryje ziemia pod nyskim rynkiem? W czasie prac związanych z przebudową głównego miejskiego placu - czyli rynku - znaleziono pozostałości dawnej zabudowy, dawnych kamienic. To obszar między ratuszem a bazyliką. » więcej 2021-08-20, godz. 19:15, RTT - artykuły Mistrz olimpijski Dawid Tomala przyjechał do Opola Skala jego wyczynu i niespodzianki, jaką zrobił, jest porównywana do skoku narciarza Wojciecha Fortuny. Choć stawiało na niego niewielu, to on - choć jak sam przyznał trochę się nudził w czasie rywalizacji- zdobył olimpijskie z… » więcej 2021-08-20, godz. 17:15, RTT - artykuły Uniwersytet Opolski zabiega o ewakuację z Afganistanu do Polski wykładowcy z rodziną oraz grupy afgańskich studentów Pracownicy Uniwersytetu Opolskiego chcą sprowadzić do Polski 20 obywateli Afganistanu. To rodzina jednego z wykładowców i studenci, którzy wcześniej byli na wymianie studenckiej na opolskiej uczelni. » więcej 2021-08-20, godz. 15:00, RTT - artykuły Zapomniane obrazy sprzed 300 lat odkryto w nyskiej bazylice Czasami do ważnych odkryć dochodzi na skutek niezaplanowanych działań. Taki splot przypadkowych zdarzeń pozwolił wydobyć na światło dzienne zabytkowe dzieła sztuki przechowywane w nyskiej bazylice. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »