Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-02-22, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Nie ma zagrożenia powodzią, ale to nie zwalnia z konieczności monitorowania sytuacji

Zbiornik nyski - zapora [fot. Daniel Klimczak]
Zbiornik nyski - zapora [fot. Daniel Klimczak]
Konferencja o sytuacji hydrologicznej Opolszczyzny [fot. Łukasz Fura]
Konferencja o sytuacji hydrologicznej Opolszczyzny [fot. Łukasz Fura]
Po gwałtownym i zmasowanym ataku zimy mamy odwilż. I w takiej sytuacji od razu odpowiednie służby sprawdzają wodowskazy. Wojewoda opolski przed południem zorganizował konferencję prasową z udziałem przedstawicieli RZGW.
Na Opolszczyźnie nie ma zagrożenia powodziowego, stany ostrzegawcze na rzekach są przekroczone w 5 miejscach, a zbiorniki przeciwpowodziowe mają duże rezerwy. Tak przedstawia się aktualna sytuacja hydrologiczna w regionie po kilku dniach ocieplenia.

Konferencja w Opolu nad brzegiem Odry to nie było jedyne spotkanie w sprawie wysokich stanów wód i ewentualnego zagrożenia powodzią. Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca ze stolicy regionu pojechał do Nysy, gdzie na zaporze jeziora nyskiego również odbyło się informacyjne spotkanie z dziennikarzami na temat sytuacji hydrologicznej.
Konferencja w Opolu
Konferencja w Nysie

Zobacz także

2021-04-15, godz. 16:04, RTT - artykuły Opole: lodowisko Toropol prawie gotowe do masowych szczepień Lada dzień będzie gotowe do pilotażowego programu szczepień powszechnych sztuczne lodowisko Toropol w Opolu. Ustawiono tam już 12 boksów, w tym 2 rezerwowe, dzisiaj (15.04) trwa też montaż mebli oraz instalacja komputerów. » więcej 2021-04-14, godz. 18:00, RTT - artykuły Leśniczy odkrył nieopodal Pokrzywnicy toporek sprzed 3 tysięcy lat W lasach nieopodal Pokrzywnicy, w gminie Reńska Wieś, pasjonat historii i jednocześnie leśniczy Łukasz Wawrzyńczyk, wspólnie ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Relikt”, natrafili na prawdziwy skarb - toporek typu czeskiego… » więcej 2021-04-14, godz. 14:47, RTT - artykuły Gorączka, wysypka i inne dolegliwości - zespół PIMS dotyka małych pacjentów. Na Opolszczyźnie dzieci są kierowane do USK w stolicy regionu Kilka tygodni po każdej fali zachorowań na COVID-19 u niektórych dzieci, które zakażenie koronawirusem przeszły łagodnie lub bezobjawowo diagnozuje się PIMS, czyli dziecięcy zespół pocovidowy. To groźny wieloukładowy zespół… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00, RTT - artykuły Trwają przygotowania do masowych szczepień przeciwko COVID-19 Na Opolszczyźnie dotąd wykonano 190 773 szczepień przeciw COVID-19, z czego ponad 54 tysiące drugą dawką. Pod względem dziennej liczby wykonywanych szczepień w skali kraju nasz region zajmuje 14. miejsce, wyprzedzając jedynie Podlasie… » więcej 2021-04-13, godz. 14:25, RTT - artykuły Pandemia i związany z nią strach oraz niepewność sprzyjają tworzeniu i rozsiewaniu "fake newsów". Dlaczego niektórzy w to wierzą? Mają wprowadzić odbiorcę w błąd, a uwagę przyciągają chwytliwymi tytułami i nagłówkami. Tak zwane 'fake newsy', bo o nich mowa, nie są niczym nowym. Jednak w czasach globalizacji i masowych środków przekazu ich siła stała się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »